• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NENUPHARŠtítná žláza, poruchy její funkce, klasické i alternativní způsoby léčby. Jiná onemocnění endokrinního systému
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: a můžu se zeptat mimo téma, proč nechceš děti a kolik je ti let? mně to strašně ulevuje v zármutku, když vím, že existuje někdo, kdo třeba nechce děti dobrovolně (ale ne, když toho pak bude litovat) :)
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    DAFNE:
    TAYLES:
    souhlasím :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: taky mi to dělalo problémy, brala jsem jí šest let a furt jsem se přemlouvala a uklidňovala tady těma řečma v antikoncepčním klubu, jak to bere každej, jak já si nesmím vymýšlet apod. no jako - nikdy víc :)
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: já jsem teda pozorovala hlavně ty deprese a trošku únavu - jenže to jsou oboje tak všeobecné příznaky, že člověk vlastně neví, z čeho to je...mohlo to být i jenom z antikoncepce nebo životníma starostma..ale teda musím dodat, že teď se cítím psychicky mnohem lépe a starosti mám furt, zas jiné :) + i tu diagnózu..ale stejně nejsem skleslá, jak jsem bývala
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: aha, tak to chápu, já měla mentruaci i při zřejmě zbytkové funkci štítné žlázy pravidelnou a docela silnou. Na váze jsem vůbec nepřibírala, jen jsem byla strašně unavená a depresivní.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: to si nemyslí, že je to totožné jako s ha...zas tak pavidelná není..je to prostě normální mensruace, ale je víceméně každý měsíc ..předtím třeba tři měsíce nebylo nic a najít příčinu nebylo zpočátku vůbec jednoduché
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: je to tak. štítná žláza na toto hrozně reaguje - to je několik milionů nemocných po celém světě (a nejen žláza i leukemie apod.) jenže člověk nemůže žít ve skleníku a vlastní svět si nevyčaruje, takže holt musí ten letrox. ale musím říct, že mě to nijak nepálí, protože pracuju s lidma s psychózou, někteří musejí brát denně třeba i 14 léků a tvrdě se to na nich podepisuje (játra, vedlejší účinky)..letrox je proti tomu lentilka
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: no, tak ono pokud by to mělo být opravdu přirozené tak vůbec nemusíš menstruovat pravidelně, chemicky řízená menstruace je pochopitelně pravidelná, stejně jako při braní HA. tělo pak funguje řízeno hezky zvenčí a to asi hodně lidí oceňuje...
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: no ono už se v dnešní době na tu přírodu moc spoléhat nedá - když je tak zmutovaná a nemá normální podmínky - nutno podotknout, že mně se po letroxu krásně upravila menstruace (mám ji nejpravidelnější za celý život - a to jsem dřív tu žlázu měla a ta funkce nebyla narušená nijak dramaticky a stejně nic nefungovalo)
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: jo, co jinýho asi..., aspoň má farmaceutický průmysl komu dodávat, fakt by mě zajímalo kolik z toho mají výrobci euthyroxu a letroxu měsíčně v kase...
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: myslím, že za to může hodně životní prostředí (hlavně Černobyl a podobné roztomilé chuťovky - následně smetené ze stolu)
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: mě se těhotenství netýká ani teď ani do budoucna. Příroda asi moc dobře ví proč mi ta štítná žláza nefunguje
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    já jsem teda měla mírnou hypofunkci a zánět + zhoubnej uzel - takže jsem bez štítné žlázy a beru 1x denně letrox 100 (s tím, že jsem teda pořád v léčbě radiojodem) - měla jsem už dvě dávky a další kontrola by měla být kolem podzimu...do budoucna (pokud se všechno podaří) vám tady můžu dávat info k tomu těhotenství :) (ale teda gynekoložka mi říkala, že je skoro už jedno, jestli ta žláza funguje málo nebo není vůbec - to se těma lékama prostě musí nahradit) takže si moc nedokážu představit, jak s břichem hážu prášky do koše - pokud teda nechci mít mimozemšťana
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    TAYLES: protože mi to příjde nepřirozené a mám pocit že by mi měla štítná žláza fungovat a pokud nefunguje tak je něco špatně. Je mi divný že tím trpí tolik lidí, jako by tohle onemocnění bylo důsledkem působení civilizace, stresu a znečištění, chemikálií, což je. Opět civilizace na to má jednoduchý a praktický lék - tabletky.
    Nerada bych byla životně závislá na jakémkoliv produktu civilizace, farmakologický průmysl je z mého pohledu často zbytečný zlo, ráda bych se do budoucna, někdy, snad civilizace uplně nebo z velké části zbavila.

    Tím myslím přímo to, že mým snem je žít (i dočasně) někde na ostrově jako poustevník, popřípadě třeba v pralese :D a každodenní užívání čehokoliv mi do toho nějak nezapadá. Popravdě si myslím, že kdybych žila v prostředí kde je teplota kolem 30°C a víc, tak bych to v pohodě zvládala i bez prášků. V létě když byly ty vedra jsem byla energeticky naproto v pohodě, posere se to pokaždý až s příchodem zimy...
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    jednak teda podotýkám, že to těhotenství je skutečně problém a musí se to všechno velmi tvrdě hlídat - bez těch prášků (pokud žláza nefunguje nebo funguje malinko) prakticky není skoro žádná šance porodit zdravé dítě - jsou tam strašně závažné vývojové vady
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    NENUPHAR: proč se chceš zbavovat prášků na štítnou žlázu? na tom přece není nic blbého - když se pravidelně kontroluje krev a dávkování, tak se to podle mě přece nijak neprojevuje a tělo to potřebuje - neřeknu, kdyby to mělo nějaké brutální vedlejší účinky..třeba přibírání apod.
    TAYLES
    TAYLES --- ---
    DAFNE: mně antikoncepce taky nevyhovovala..ale letrox jsem začala brát, až když jsem se jí zbavila a ten snáším docela normálně
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    DAFNE: myslím že to nějak spolu může souviset vzhledem k tomu že štítná žláza - její hormony ovlivňuje schopnost reprodukce. Takže s pohlavními hormony to určitě souvisí ale jak přesně ti neřeknu, HA neberu několik let, bylo mi z ní blbě ikdyž jsem nic jiného nekombinovala.

    Letrox jsem zkoušela brát dvakrát ale ani jednou mi nevyhovoval, bolela a motala se mi po tom hlava, takže jsem 4 roky co o problému vím nebrala nic. Teď užívám druhý měsíc euthyrox a je to v pohodě, žádné vedlejší učinky a je mi mnohem líp... Sere mě že se prášků asi nezbavím, čínská medicína sice pomáhá ale obávám se že jsem s tím začala příliš pozdě.
    DOKTORX
    DOKTORX --- ---
    NENUPHAR: staci par asan.. zadny krutosti
    NENUPHAR
    NENUPHAR --- ---
    DOKTORX: no, u mě to možná tak nějak bylo s duševní poruchou. Hlavně nechápu že pokud mám hypofunkci od dětství, tak že na to nepřišli roky, já chodila už s různým druhem problémů, hlavně s únavou a špatnou náladou už kdysi k dětské doktorce kterou napadlo dělat mi testy zda nemám leukemii ale nenapadlo ji odebrat mi testy na hormony štítné žlázy.

    K pravidelné józe jsem se zatím nedokopala, ale pořád na to myslím že musím. Je trochu problém že mám teď asi půl roku nově objevenou i dyslazii obou kyčlí, ( na tu se také mělo přijít už v porodnici nebo nejpozději u dětské doktorky ) s dysplazií kyčlí bych u té jógy neměla jít do určitých asán, vůbec je hodně nežádoucí třeba dřep, nebo hluboký předklon a jakékoliv pozice kdy je ten kyčelní kloub ve velké rotaci, třeba pozice bojovníka je také špatná. Pro mě naopak je víc žádoucí abych neměla ty kyčle tak uvolněné a pohyblivé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam