• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BARBARDUCHABroušení kamenů
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Máte někdo zkušenosti s řezáním kamenů diamantovou strunou? Pár metrů struny jsem ze zvědavosti objednal, nic moc to nestojí, ale zkušenosti veškerý žádný. Mám nějaké pazourky, pěkně vybarvené křemeny a další věci, které bych nejradši nařezal na plátky, ale fakt moc nevím, jak na to.
    SOUKYHO
    SOUKYHO --- ---
    Ahoj, mám dotaz.
    Chtěli by jsme kolegyni v práci která nás opouští a vrací se do ciziny pořídit náhrdelník z českých granátů.
    Nemáte nějaký typ, případně vlastní výtvor, kde by se to dalo rozumě pořídit?
    Chodit na Staromák mi přijde jako hloupost.
    Ideálně do pošty.
    Díky Souky
    BYDK
    BYDK --- ---
    Me se osvedcilo na zacatek toto. Vydrzi to a na mensi kameny je to super. Staci to dat na vrtacku, ktera ma rizeni otacek. Jedes 50hrubost az po 2000 i klidne 5000. Cim jemnejsi, tim vyssi otacky. Vysledek je solidni.

    https://it.aliexpress.com/...47a6-88c1-51a267e32e57-0&algo_pvid=ddb3efc2-ebad-47a6-88c1-51a267e32e57


    ZBYNEKMALINEK
    ZBYNEKMALINEK --- ---
    Dobry den, v odkazu najdete video, ve kterém brousim dráhy kamen a popisují doma vyrobenou brusku. https://m.youtube.com/watch?v=Y4YczI15UQA
    Dále brousim také achaty, které se ale brousí na jiné brusce jiným způsobem. Také natočim brzy video.
    KAILASH
    KAILASH --- ---
    zdravim, nemel byste nekdo tip na nekoho z jiznich cech / vysociny, kdo by byl schopen/ochoten udelal kurz/skoleni brouseni drahych kamenu?
    SUIOR
    SUIOR --- ---
    Zdravím, a prosím: máte nějaké doporučení na broušení a leštění kamenů v Libereckém kraji? Jde mi o větší rozměry od cca 30*20 cm a výše.
    STQ
    STQ --- ---
    BIBA: kazdej brusic, ale bude to tak drahy ze se to nevyplati. hledal bych spis v asii...
    BIBA
    BIBA --- ---
    ahoj, chtela bych se zeptat, jestli nevite o nekom v ČR, kdo by dokazal vybrousit/dodat kulicky z kamenu, ale ne koralky se dvame dirkama, ale kulicku bez der, pripadne jen s jednou dirou do pulky. Konkretne me momentalne zajima magnezit, ale do budoucna vechny mozny kameny. Kulicka striktniho tvaru by mela byt cca 8mm velka. diky predem
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    KRMITK0: my je lepime na brouseny sklenicky.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    aha no zkusím vymyslet do čeho by se daly zasadit nebo tak něco :)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    KRMITK0: tezko rict, my kupujem kameny co jsou barevne rozdilny, takze asi druha kvalita a jsou tak 1 - 2mm ruznejch tvaru. ty tvoje vypadaji o neco lepe, ale kdyz jsem koukal na netu, vykupuji se kameny o velikosti od 2,6 mm, takze tezko rict.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    oky takže nemá moc cenu se s tím o cokoliv pokoušet?
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    KRMITK0: takovy kupujem asi za 1 kc / kus.
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Cca 2mm

    BORAG
    BORAG --- ---
    Jaký to má průměr?
    KRMITK0
    KRMITK0 --- ---
    Ahoj dostala se mi do rukou krabička plná malých granátů (nejspíš těch co se v dole vyhazují) myslíte, že má cenu je nějak brousit?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BYDK: ten tromlovač jde zkonstruovat výrazně levněji, většina těchhle věciček slouží šperkařům, protože násada na 1kg je fakt u kamenů drahej špás. leda bys leštil opály, to pak jo :)
    ten odkaz, co jsem házel, má i sekci s kokutočema pro dvojbrusky a ruční brusky. http://www.brusivojimi.com/lestici-pasty-a-nastroje/lestici-kotouce popravdě ti neporadím s výběrem kotouče, ani jestli to je nejlevnější dodavatel, ale je to imho cesta jak opracovat pěknej šutr podle svýho gusta.
    BYDK
    BYDK --- ---
    PALEONTOLOG: btw... jsem radeji svym panem. Nechci ty kaminky nechat omlejt, ale zachovat co nejzajimavejsi tvary i casti. Takze urcite pujdu do te brusky. Zkousel jsem to s ni, ale nebyla ma a slo to docela dobre.
    BYDK
    BYDK --- ---
    PALEONTOLOG: jjj, ten tromlovac jsem sem hodil jen jako zajimavost.
    S tou droubruskou mohu i lestit? :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BYDK: s dvoubruskou jseš svým pánem, uděláš tvar jak potřebuješ i to pak vyleštíš, ten buben je prostě jiná liga, ten jede nakulato prakticky cokoliv, ale náasada na jedno kilo kamenů je za ty prachy imho málo, kilo to je hrst šutrů a chvíli to trvá
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam