• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PLUMMPLUMMova tvorba - kresby, malby, vesmír a vůbec
    rozbalit záhlaví
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    LEON_CHAMEAU: dík
    MACHALIK: Dík. Zrcadlení je způsob, jak si na tu věc uchovat "čerstvej pohled" nebo jak to nazvat.:) Když koukáš dlouho na jednu věc, oko se docela rychle otupí a přestaneš vnímat chyby a to jak kompoziční tak i jiný. Když to převrátíš, je to najednou uplně jinej obrázek a ty chyby, na který sis už zvykl a neviděl je, tě okamžitě prásknou přes nos. Asi bych to přirovnal k tomu, kdy uděláš nějakou kresbu a podíváš se na ní s odstupem třeba až druhej den. Hned vidíš chyby, který tvuj unavenej mozek předtim už nevnímal.
    Bez klávesový zkratky na "flip horizontal" ani ránu. :)

    Občas to přehodim na chvilku třeba i jen kvuli jedný přímý lince, která se mi z jednoho směru kreslí líp než z druhý strany. :)
    LEON_CHAMEAU
    LEON_CHAMEAU --- ---
    PLUMM: Uff! Parada!
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    77WHITE: Nemusíš se omlouvat za to, jak možná mohla vyznít tvoje připomínka. Nejsem ten typ, kterej slyší výtku na svojí věc a sesype se z toho. :) Já to naopak slyšet chci i když je to třeba blbost. Internet to unese. :D
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    SUN_VU_KUNG: jasný, omlouvám se že to mohlo vyznít blbě nebo negativně:)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Jo na ty menší měsíce jsem totiž uplně zapomněl :)
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    spíš tam chybí reflexe těch dalších těles, ale je nesmysl se v tom takhle hrabat, když to je koncept a ne final...
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    77WHITE: ale o vzdálenost právě vůbec nejde, to, co je klíčové, je úhel :) Slunce, nebo Měsíc, co se zrcadlí v hladině moře nebo jezera, jsou přece taky daleko a zrcadlí se. Zrcadlí se i hvězdy, pokud jsou ideální podmínky. Ta reflexe je v pohodě.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    PLUMM: jasný, já ti to nekritizuju, něco podobnýho bych vyráběl dny a stejně by to nebylo nikdy takhle uvolněný:) Spíš jen přemejšlim o tom, jestli by ten odlesk takhle navazoval, když je vlastně ta planeta daleko od odrazivýho povrchu, narozdíl od těch sirek který na zrcadle přímo stojí. Jestli by náhodou neměl (odraz) být víc zkreslený? No netušim. Ale metoda se sketchupem se mi líbí, zkusím to taky někdy použít:)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    PLUMM: omg... *když* ...píšu jak dobytek :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    SUN_VU_KUNG: Barontieri... tomu říkam pochvala. :D
    77WHITE: Díky. Proč by ne, kdyš je podlaha takhle hladká a tmavá? Hodně dopadajícího světla — hodně odraženýho. A taky je potřeba si říct, že čim pod ostřejším úhlem se na ten povrch díváš, tim je odraz světla výraznější a i věci, který jsou při pohledu kolmo normálně matný, tak se z nich pod timhle úhlem stává skoro zrcadlo :) Viz třeba kytara, kterou jsem lakoval, je matná a nezrcadlí se v ní nic, stačí se ale podívat pod timhle úhlem a tadá:

    Jako, v těch místech, kde už ta planeta neni osvícená, by ten odraz nebyl tak výraznej, to jo, ale stejně mi to nepřijde nějak moc blbě vzhledem k tomu, že je to celý takový volnější a je to věc, co vznikla za pár hodin a ne za pár dní. Což samozřejmě neni omluva, žejo, jen tak podotýkám. :)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    skvělý, jen tak koukám, měsíc by se na podlaze takhle neodrážel, ne?
    SUN_VU_KUNG
    SUN_VU_KUNG --- ---
    PLUMM: takovej Barontieri :) Ale fajn :) Kéž by se takových věcí objevovalo víc.
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Tady ten sketchup modýlek a timelapse video

    Sci-fi cargo space digital painting - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=5jhq9V9VQhA




    PLUMM
    PLUMM --- ---
    JOSLIACKY: Nemáš absolutně vůbec zač. :D

    Udělali jsme si do generátoru vlastní knihovnu slov zaměřenou na sci-fi, takže první test. :)
    Téma: "A student activates a droid in a cargo space."

    Hangár ve SketchUpu, zbytek PS + Alchemy

    JOSLIACKY
    JOSLIACKY --- ---
    PLUMM: ...dik za "doplnění popkulturního vzdělání" - tak toto som nepoznal ... btw prajem veseleho silvestra
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    R0C3S3K: Ono to asi vypadá složitěji, než to fakt je. :) Já ty věci nevymejšlim, jenom opakuju postup, kterej už někdo vymyslel předemnou. Jinak elektrice nerozumim ani trochu, už si ze školy ani nepamatuju, jestli volty jsou proud nebo napětí. A možná proto mi ty věci fungujou... nemam z těch součástek žádnej respekt, protože pořádně ani nevim, co přesně v tom okruhu dělaj, nebojim se toho a je mi to celý tak nějak uplně jedno, tak si najdu informace, nějak to smontuju dohromady a uvidí se. :)
    Furt na mě ale ještě čeká ten homemade Cintiq. :D A taky homemade theremin.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    PLUMM: jako krom toho ze obdivuju tvoje vytvarno me fakt facinuje cela tva renesancnost,,, ja si fakt nedokazu predstavit, ze zajdu pro nejaky kondenzatory, kabely, tistaky a zbastlim si doma neco, co tobe jeste navic funguje,,,
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    77WHITE: Nakoupíš součástky v elektru nebo na http://www.standuino.eu a postavíš. :) Já tomu taky nerozumim a taky jsem to musel mít. :) Postavil jsem si to na workshopu.

    Btw právě teď, hodinovej autoportrét:
    Stejně je na figurální kresbě nejtěžší barevná věrnost/realističnost. Anatomii a perspektivu se člověk našprtá rychle, osvojení trvá podstatně dýl, ale naučit se vidět odstíny, jaký se odráží na lidský kůži?

    77WHITE
    77WHITE --- ---
    PLUMM: ahhhh... Jak se člověk dostane k takovejm pípátkům? Musím to mít, i když tomu vubec nerozumím! :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Aneb sousedi vás budou milovat. :D
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Zvukový ukázky 2:

    2x Standuino fraAngelico + monotron + ableton with nanokey
    http://vimeo.com/44292380


    fraAngelico midi tutorial
    http://vimeo.com/44577807

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam