• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PLUMMPLUMMova tvorba - kresby, malby, vesmír a vůbec
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    PLUMM: uaaaa paradni prace, jsou nejake k mani nebo uz maji sve majitele?
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    OK, tak tady treba jeden, specialne pro Lop4tu, co se tesi na svy zrecyklovany zlamany skejty:)

    LOP4TA: Tezko rict, nemam je roztrideny...ledaze bys je poznal treba tady:) Je to random ze vsech moznych, nijak jsem je barevne nevybiral. Ale myslim, ze od tebe byl nejakej hodne zelenej...to by mohly byt ty na spodku rukojeti u mych prstu.

    Gyuto, cepel 14cm, v nejsirsim miste 3mm, ocel 54SiCr6/14-260 csn
    Btw. ta cepel je opravdu duhova, neni to jen odraz. Ten tmavej spodni roh u opatlanych otisku prstu je jen stin.

    IMG-8609sm
    LOP4TA
    LOP4TA --- ---
    PLUMM: jsem zvedavej kdy se objevi moje skejty :D
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PLUMM: muzes nasdilet pres imgbb vybleje to rovnou html pro nyx :)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    PLUMM: ja myslim, ze super;) tak treba sem zacnes davat misto obrazku ty vyrobky,,, ja ze svejch vytvarnejch pokusu presel na hobby nabytkarinu a siju si na sicim stroji hadry a kostymy a taky z toho mam desnou radost, ale porad me teda bavi i svet jednicek a nul,,,

    vzhledem k tvymu vytvarnymu skillu vubec nepochybuju o tom, ze tvy krafteni je, nebo bude na podobnym levelu, protoze je pravda, ze kdyz se clovek pro neco nadchne, tak to proste nejak vzdycky da a posun prijde

    tak hlavne ze zijes a klidne sem neco obcas hod, lidi to urcite potesi

    PLUMM
    PLUMM --- ---
    R0C3S3K: No a v prubehu minulych let jsem zil spise v portugalsku nez v cesku, takze to jsem na nejakou internetovou sebeprezentaci kaslal uplne, proto jsem to tu i tak nejak postupne vypustil.
    To je asi alles:)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    R0C3S3K: Sracky pro agentury jsem prestal delat letos v lednu, nejakej seriozni kreslici dzob (melouchy pro znamy nepocitaje) jsem delal naposled nekdy v prvnich mesicich karanteny, ani nevim, v breznu?

    Od ty doby jsen utracim uspory a vrazim je do neceho, co mi vzdycky prislo hrozne atraktivni, ale nemel jsem nikdy koule zacit. Proste jsem se na stary kolena zacal ucit kovarinu. Uz kdyz mi bylo -nact, furt jsem tvrdil, ze kdybych zil ve stredoveku, tak chci byt kovar:) Primarne teda kovu a vyrabim kuchynsky noze. Fascinuje me obecne ten proces, kdy clovek vlastnima rukama z niceho udela neco. Neco, co ma funkci a nejak to vypada, jsou to pro me takovy maly sosky s funkci...kde estetika i funkce jsou si rovny a jedno se nepovysuje nad druhy. Hraju si s povrchovou upravou na oceli, s materialem a vzhledem rukojeti a podobne. Noze do prirody me nebavi, libi se mi funkce a design nastroju do kuchyne. A u toho samostuduju zaklady metalurgie, vastnosti ruznych oceli a vyrobni procesy. Je to dost slozitej obor a ja v tomhle nemam zadny vzdelani, chodil jsem na gympl a pak jsem vystridal tri vejsky, ekonomickou a dve umelecky, takze je to pro me trochu spanelska vesnice, ale kdyz si clovek rekne "a proc jako ne?! tak ve vysledku jde vsechno:) Vyrabim prvni serii, je to zdlouhavy a zatim to jen obcas postuju na svuj fejsbuk. Jinam to zatim nedavam, nez vymyslim, co s tim. Vlastne je to dost ekonomicka sebevrazda, ale jednak si to muzu dovolit, pac – jak se ptas – zenatej nejsem a deti nemam a druhak casto delam tyhlety nesmyslny rozhodnuti, kteryma si jen privozuju problemy, ale co uz, kdyz se pro neco nadchnu, neznam bratra, haha :D

    V prubehu tech let jsem casto utikal k rukodelny praci vseho druhu (rikam tomu kutilstvi, pac nevim, jak jinak to nazvat), protoze neustaly vytvareni virtualnch nul a jednickek v podobe digital maleb je proste takovy...ja nevim jak to popsat:) Proste ty veci defakto neexistujou. A ja proste potrebuju zamestnat ruce a delat artefakty, ktery si muzes ohmatat, nekomu je venovat, pricichnout si k nim...a treba se o ne omylem porezat. Udrzuje to pricetnost a styk s realitou, je to opravdova vec, ktera existuje. Upec treba chleba, postav treba zed...

    A naucil jsem se svarovat, tak si pro sebe delam i nejakej svarovanej nabytek. Kombinace masivniho dreva a neopracovanych kovovych trubek/hranolu, nic jinyho. Ale to jen pro sebe. Kuchynaky bych rad posilal do sveta. Ale jak rikam, dodelam nejakou serii a pak se uvidi co s tim.

    Ja vlastne nijak moc neplanuju co a jak, proste vzdycky delam to, v cem momentalne vidim smysl. A momentalne vidim vetsi smysl vyrabet kuchynaky, ktery, kdyz se o ne cek stara, vydrzi nekolik generaci, nez produkovat neexistujici nuly a jednicky.

    No, takze tak :) Porad hrad v karpatech?
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    PLUMM: no a co teda deleas, porad sracky pro reklamni agentury, nebo neco jineho?:) co to kutilstvi? ses zenatej, mas deti? nebud tajemnej, jak hrad v karpatech;)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    Hola hej. To to leti, co:)

    MADA: PHEEEW: Ty veci jsou od konce toho roku 2017 v pozarnim muzeu hl. mesta prahy. Byly to proste takovy kresleny scifarny...180°vyhledy na Prahu pro VR Oculus Rift. Malovany v Photoshopu ve 3D na vnitrni stranu koule...proste sfericky panoramata. A animator do toho delal nejaky hejblatka. Obrazky zadny nepostnu, pac ani uz nemam hosting, abych to mohl nasdilet:)

    HRAFNAIN: RAINBOF: R0C3S3K: MOUSEK: Ja uz vlastne ani nekreslim. Ono 9 let delani sracek pro reklamni agentury, kdy se zadava 20 obrazku s tim, ze idealne, kdyby to bylo nakresleny a vynunany uz vcera, cloveka proste vycucne. O placeni faktur z DRAWetc. standardne nejdrive za 3 mesice nemluve. Mozna z toho duvodu me kresleni prestalo bavit uplne i kdyz u toho byly i nejaky fajn nereklamni neagenturni projekty.

    No proste cas leti a veci se dejou. Nicmene me tesi, ze jste se tu sami zeptali, kde jsou jako nejaky obrazky:) To by mozna stalo za zprovozneni novyho hostingu a nasdileni nejakych lepsich veci...nebo nejakyho kutilstvi mimo obrazky. No uvidim.

    Mejte se fajn, cao
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    spooted 16:34:59 8.8.2019 :)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    vypada to, ze od ledna nenyxuje, nu snad je aspon v poradku
    MOUSEK
    MOUSEK --- ---
    Kde je plumm : ?
    PHEEEW
    PHEEEW --- ---
    tak kdepa je to scifi?
    MADA
    MADA --- ---
    ...myslím že ty z Tvojí dílny budou velice inspirativní :)
    MADA
    MADA --- ---
    ..a tak já bych se také podívala i na ty storyboardy a reklamy :)
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    reklamy na pivo ja muzu :)
    PLUMM
    PLUMM --- ---
    R0C3S3K: HRAFNAIN:
    Tyjo, to jsem tu vážně rok nic nenapsal?
    Když mně se ty storyboardy a reklamy na pivo a na jogurty moc postovat nechce. :D
    Každopádně něco se chystá...Bude to sci-fi, bude to v muzeu a bude se to hýbat. A mam z toho docela radost:)

    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    obrazek!
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    tak co, mistre, nejaky novinky?:D
    CAR2N
    CAR2N --- ---
    dodal bych ze intenzivni dlouhodoby kresleni dokonce pohyb/sport vyzaduje, pokud se clovek nechce na svy zidli v bolestech rozpadnout na kousky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam