• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    MARTHA43
    MARTHA43 --- ---
    DIOM: presne tak to tu funguje... vsechno se svozi a pak chodej takovyhle lidi s karkama a prebiraj.. bud tam nebo uz rovnou na ulici v den sberu.. preberou muj odpad a vezmou si, co potrebujou - karton, plast a plechovky - ty se tady tridi asi nejvic - je jich nejvic!
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    DIOM: co se týče ekologický stopy, tak je lepší nikdy nelítat letadlem než třídit odpad. To takhle počítali v nějakym dokumentu rodině, co se na novym zélandu naučila všechno třídit, ale kdyby tam neletěli, tak udělaj pro tuhle zemi víc
    DIOM
    DIOM --- ---
    MARTHA43: viděl jsem dokument o lidech v Brazílii co v podstatě žijí na skládkách a třídí dovezený odpad..bylo jich stovky a třídili hodně "poctivě" ..takže je to možná ve finále efektivnější než to naše třídění :)

    nějaké info o filmu třeba tady: http://en.wikipedia.org/wiki/Waste_Land_(film)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    FIONOR: To byla anketa o třídění odpadu, smíchat všechno dohromady neni žádný třídění, že jo. Určitě se nic nestane.
    MARTHA43
    MARTHA43 --- ---
    MATHES: Brazilie
    TOXICMAN: helet, tady se tridi odpad na suchy (jakykoli "suchy" obal) a mokry - tedy zbytky od jidla, "mokre" obaly, ohryzky apod. nacez prijede jeden popelarsky vuz a stejne to sebere cele najednou - to je tu jeden fakt velkej problem! jinak jsem nezminila, ze tridim napr. baterie - maji sberna mista v bankach!
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    FIONOR: řekl bych že nijak zvlášť velký. Domnívám se, že smyslem toho vyjádření zřejmě bylo množství odpadu omezit, protože jim to ty jejich bioprocesy zřejmě nestíhají zpracovat. My jinak tekuté zbytky běžně lijeme do záchodu. Chtěl bych vidět, kdo si je lije do koše :).

    ALESH: Já samozřejmě chápu, jak to mysleli :). Ale když to napíšou takhle obecně, tak je to úsměvný.
    ALESH
    ALESH --- ---
    FIONOR: treba v tom ze to je kase? Ale nevim nejsem odbornik, jen mi to prijde v celku logicke, proste nase cisticky jsou urcne jen pro odpadni vody.. a kase neni voda.
    ALESH
    ALESH --- ---
    PATISLAV: tak zkus privest do sbernych surovin nejake uhli, co ti na to reknou.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    SMOKY: "Vzhledem k tomu, že kanalizace pro veřejnou potřebu, ani čistírna odpadních vod nebyla navržena, a ani není proto technicky vybavena pro zpracovávání odpadů, nemůže pro tento účel ani sloužit."

    No jo, to je pak těžký...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    FIONOR: jo? já teda o čističkách nic nevim, ale drtič odpadu nepovažuju za odpadkovej koš. Spíš jenom pro jistotu a na malý věci, co padaj do dřezu.
    TOXICMAN: Snažím se. Bioodpad na kompost. Na baterie máme sběrnou krabici v práci, což oceňuju. Papír používáme na podpal a sklo a plast do kontejnerů. Ale místo pro dva další koše je vždycky trochu problém. Obzvlášť řeším ten bioodpad, protože smrdí. A zase chodit s každou šlupkou na zahradu taky nejde...
    TINA
    TINA --- ---
    FIONOR: nemam teda studii, ale podle me je nejvetsi otazkou udelat si doma misto na tri (a vice) odpadkove kose a pak akceptovat bordel kolem nich
    TINA
    TINA --- ---
    MUI: vetsinou se pri podavani rukou soustredim na to jak budu rikat svoje jmeno, takze to druhe nevnimam
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    MATHES: podle mého názoru má každý možnost, v ČR to platí určitě
    v některých zemích to bude nejspíš obtížnější, ale nevěřím, že neexistují nějaká sběrné místa...
    HAUSNUMERO
    HAUSNUMERO --- ---
    TOXICMAN: jeste mi tam chybi kovy
    MATHES
    MATHES --- ---
    Nebylo by proste nejlepsi to udelat

    Jaké druhy odpadu třídíte?

    papír
    sklo
    plasty
    nápojové kartony
    bioodpad
    elektroodpad
    nebezpečný odpad (baterie, léky, oleje apod)
    netřídím (nemám možnost)
    netřídím (mám možnost)
    MATHES
    MATHES --- ---
    MARTHA43: a kde se ten treti svet nachazi?
    MARTHA43
    MARTHA43 --- ---
    TOXICMAN: bohuzel tu taky nic nemame na trideny odpad :( tady vlastne nefungujou ani popelnice nebo kontejnery - popelari sbiraj igelitky s odpadem nechane obyvateli na chodniku (fakt 3. svet) :(
    TOMMY69
    TOMMY69 --- ---
    BARC2A: to bych klidne hazel do kontejneru na "napojove kartony", beztak taky obsahujou hlinik :)
    BARC2A
    BARC2A --- ---
    my sveho casu sbirali alobal (vicka od jogurtu. obaly atp.), pak kdyz toho byla hromada jsme to odnesli do sberneho dvara a chlapek nas s tim poslal pryc. takze to stejne chte nechte skoncilo v popelnici na smesnej
    KBN
    KBN --- ---
    TOXICMAN: tak se asi těžko chodí s kouskem alobalu od jídla
    ABAYO
    ABAYO --- ---
    TOXICMAN: já bych ve svym okolí uvítala popelnici na bioodpad, jelikož ten tvoří většinu toho, co vyhazuju...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam