• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    LEENVECKA
    LEENVECKA --- ---
    POZITRON: tak treba ja na muzejni noci chodim, ale na kostelni tak trosku kaslu neb jsem ateista a nekam nemam potrebu navstevovat stanky bozi.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SOTD: pocitam a nerekla jsem, ze to tak delaj vsichni, jen jsem se muzejni noci i noci kostelu v minulosti zucastnila a vypadalo to presne tak, jak popisuju a co rok co rok posloucham od znamejch - jak to bylo strasny, jaky byly vsude fronty, jak nebylo nikde k hnuti a stejne tam zas a znova jdou, nepochopim.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    SOTD: dobra anketa, jen vysledek zatim prekvapivej. :) myslela jsem, ze prazaci jsou prave ty typy, co na muzejni noc a noc kostelu obehnou deset kostelu/muzei, vsude vystojej hodinovou frontu, pobydou tam pet minut a hura, bezej do dalsi kilometrovy fronty. :) mne to pripada uplne zvraceny...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    SOTD: obejdu kdyz to jde, zastavim kdyz to nejde, probehnu mu pred fotakem rychle kdyz se s tim para moc dlouho
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    VON_GILOTINE: Byly by nějaké konkrétní zdroje pro tohle tvrzení?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    SOTD: bohuzel (!) aktualni stav genetiky rozdily mezi rasami potvrzuje nevyvratitelne. jak se k tomu postavi politicka korektnost je otazka druha.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    PISKVOR: uplne pochybne to neni. Tech "lidi bez PP", jak rikas, by pravdepodobne bylo zanedbatelne minimum: http://blogs.discovermagazine.com/gnxp/2013/05/why-race-as-a-biological-construct-matters
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    SOTD: wtf?:D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SOTD: No, podle toho se (nejen rasy) odlišujou, že se nějak odlišujou, ne? Nicméně na rozdíl od šlechtěných zvířat je to dost pochybné metodologicky (co je teda ten mustr tý který rasy, kolik ras je, a vůbec; a kolik promile lidí se do té který rasy vejde - 99% by medle spadlo do nějaké kategorie "člověk bez PP"), navíc jaksi ty mezirasové odlišnosti budou mnohem menší než u plánovaně šlechtěných zvířat. Navíc "má vliv" znamená třeba i "z genetických důvodů se méně potím, a to má na moje chování taky vliv."

    Možná vhodnější otázka by byla "...že má rasa _rozhodující_ vliv..."
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HARDCABB: ale to fakt se šlechtěnejma zvířatama srovnávat nemůžeš, protože ty eugenické pokusy nikdy netrvaly dostatečně dlouhou, aby se cílené zásahy objevily. Vono na pokusných subjektech které žijou stejně dlouho jako ty a trvá alespoň 13-15 let, než porodí první generaci to prostě nejde dobře.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---

    Myslite si, ze ma rasa vliv na chovani cloveka?

    141 hlasy od 141 respondentů

      SMOKY
      SMOKY --- ---
      HARDCABB: Ano, dik.
      HARDCABB
      HARDCABB --- ---
      SMOKY: dopln odpovedi. jenom ano/ne/nevim - nechci - blank? anonymne?
      SMOKY
      SMOKY --- ---
      ALESH: Proc? Mne by zajimalo, jaky tady lidi na to nazor .
      PASHAK
      PASHAK --- ---
      SOTD: jenže labradoři sou takový blbečci zas..kdo by to chtěl mít doma
      ALESH
      ALESH --- ---
      SMOKY: to nemuzes srovanvat. Navic to neni dobry ani jako vtip.
      SMOKY
      SMOKY --- ---
      Moh by udelat nekdo podobnou anketu co se tyce lidi? Ve smyslu: Myslite si, ze ma rasa vliv na chovani cloveka ?
      MORGAIN
      MORGAIN --- ---
      ZMATENAA: "Predispozice jsou z části ovlivněny rasou psa"... no právě. Jako ano, když toho psa dobře vychováš, tak je to v pohodě, jen je asi těžší vychovat některá plemena, než jiná.
      Osobně si myslím, že když pes ublíží člověku, vždycky je to selhání majitele a výchovy, ale některá plemena jsou na výchovu prostě těžší a lidi by si je měli vybírat s rozvahou.
      Čímž neříkám, že jsou ta plemena špatná, jen že by jejich majitelé měli být zodpovědnější.

      Nicméně anketa zněla, zda má rasa vliv na povahu psa. Nezabývala se tím, jak velký a i z citovaného úryvku výše je závěr "má". Jen částečný, ale nějaký ano.

      RANDOM_NIGHT: STOD taky argumentoval labradorem, což už není tak malý pes a ublížit by dokázal dost a ještě navrch kdyby labík (mediálně propagovaný rodinný pes) někoho pokousal, tak se toho různé blesky chytnou celkem určitě.
      ZUZKAOU
      ZUZKAOU --- ---
      Když už tak globální změny klimatu.... Vono i kdyby to ve výsledku bylo oteplování, tak nevydrží dlouho.
      SKYRAY
      SKYRAY --- ---
      Shrnuto podtrženo, nevěřím, že za globálním oteplováním stojí jen člověk. Ale také neříkám, že v tom skleníkové plyny nemaj prsty. Ať tak či onak, venku je kosa jako prase.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam