• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    ALESH: No .. tak ale to se pořád ten problém nevyřešil, že ano. Možná, že kdyby se ty debaty přesunuly jinam, kde můžou ti, co maj potřebu o tom donekonečna debatovat, vést klidně týdenní diskuze, tak by to když už nic alespoň vypadalo, že tady nějaký ankety jsou. A třeba by jich i přibylo.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    CORNELA: Já jim většinou souhrnně říkám "barbaři", protože se chovaj necivilizovaně (v našem slova smyslu),
    ale pak do toho zahrnuju i Rusáky.
    Ti jsou sice někteří civilizovaní až moc, ale pak se chovaj tak nafoukaně, že si označení "barbaři" tak jako tak zasloužej.
    Pojem "cikán" (nebo "spoluobčan") je užší než "barbar".


    SANTAL: Přesně tak. Zkušenost je prostě zkušenost, a nazývat ji rasizmem je pokrytectví aktivistů.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ALESH: Mého psa kousl malý bílý pes. Od té doby si vždy všímal, zda kolem není malý bílý pes (já taky, to bylo snad jediné, kdy ten můj jevil známky nevyprovokované agrese). Měl předsudky?
    (Tenhle příběh je naprosto pravdivý... jinak, můj pes byl velkej černej .-) )

    Mám za to, že je v přirozenosti vyhýbat se PODOBNÉ situaci, která nás někdy ohrozila (říká se tomu taky učení).
    Zmíněná PODOBNÁ situace nás pak musí přesvědčit, že není ohrožující. Jsme v ní prostě opatrnější (oprávněně).

    Pokud nepřijmeme fakt, že výše zmíněné patří k psychologickým zákonitostem, vede to jen k pokrytectví... (aneb jak říká profesor Průcha: "...a proto nám ta multikulti výchova nefunguje")

    Mimochodem - PŘEDsudek = soudím aniž nějakou zkušenost mám... A taky, pokud pak nejsem ochoten korigovat mínění na základě nové zkušenosti (jako např. k té rodině, co ji zmiňuje PATISLAV).
    ALESH
    ALESH --- ---
    SKYRAY: Cela ta dnesni debata byla ke konkretni ankete. Nenazval bych to plkanim. Problem tady (pokud existuje) neni moc diskuze, ale malo anket.
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    A nedal by se k tomu třeba založit diskuzní klub? Protože to plkání tady, ještě ve klubu, kterej má známku odborný diskuze, je fakt dost mimo mísu. Člověk, aby tady hledal ankety už pinzetou.
    ALESH
    ALESH --- ---
    NOP: Jestli mas ankety nebo prispevek k diskusi, tak sem stim. Pokud chces jen prudit diskutujici, bez prosim jinam.
    NOP
    NOP --- ---
    ALESH: Tam si raději posílám ankety, aby byla nastolena rovnováha.
    ALESH
    ALESH --- ---
    NOP: tenhle tvuj prispvek je taky nesmirne zajimavej, nechces si ho poslat do posty?
    NOP
    NOP --- ---
    Hele, je to nesmírně zajímavý, ale nechcete si to řešit v poště?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    PATISLAV: To ale už trošku spekuluješ. Interpretuješ.

    Měl bych se velmi na pozoru i před skupinou bílých chalanů. Častěji potkám skupinu cikánů - dospělí Češi asi nemají ve zvyku družit se do takových skupin (pokud nejdou z fotbalu). Převažuje zkušenost s cikány.
    Ale byl bych debil kdybych v takové chvíli neměl v hlavě Tvůj "nějaký odsudek" a nebyl připravený na všechno.
    Jestli mám volit že mě kvůli tomu Ty prohlásíš za rasistu, ale já zůstanu na živu a se svým majetkem, tak je to jasná volba.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    LODBROG: já ti rozumím, jen nesouhlasím. Být před někým na pozoru, jaksi implicitně předpokládá nějaký odsudek.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    PATISLAV: Ne a ne. Furt to nevidíš?
    Žádná kolektivní vina ani soudy. Je rozdíl někoho odsoudit, a být vůči někomu (po zkušenostech) ve střehu.
    Krucinál. Jak jinak to má člověk ještě říct?
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    LODBROG: promiň, uznávám, že neodsuzuješ Romy jako celek, ale pouze cikány, kteří se ze skupiny Romů vyčleňují svou nepřizpůsobivostí. Teprve vůči cikánům uplatňuješ princip kolektivní viny, viz: "když vidím bandu cikánů, jsem prostě ve střehu,a když na mě mluvěj, tak si spíš hlídám jak stojej a kam strkaj ruce než co vlastně říkaj."

    Ještě jednou se omlouvám za dezinterpretaci a závidím ti tvou schopnost rozlišit cikány od Romů.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    PATISLAV: Ale simtě. Když teda vnímáš text o tolik líp než já, tak si zahrajem na Tvou ženu:
    najdi mi kde jsem psal že je možno nesnášet jakoukoliv skupinu jako celek,
    a kde to píšu o Romech (a prosím odlišit od "cikán").

    Pak uvidíme jestli má cenu se s Tvými dojmy a pojmy zabývat dál.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    LODBROG: stíhám číst dost rychle, neboj.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    LODBROG: tvoje (ne)schopnost vnímat psaný text je pověstná, tak jen ve zkratce: argumentovali jste tím, že na základě osobní zkušenosti je možno nesnášet Romy jako celek. Můj protiargument je, že má osobní zkušenost by nutně vedla k tomu, že bych musel nesnášet Čechy, což by byl zjevně absurdní závěr. Stejně absurdní jako ten váš, jen ten absurdita vašeho závěru není tak zjevná.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    PATISLAV: Příběhy hezké, ale on tu někdo tvrdil, že bílí nepáchají trestné činy? Kde?
    Zadruhé: jak Tvoje příběhy souvisí s cikány? Že Ti nějaký ne-Rom ukradl foťák nějak ospravedlňuje Romy a k nim přidružené barbary zneužívající sociální systém a šikanující své okolí?
    Mícháš hrušky s jabkama.
    Argumentuješ jak jedna nejmenovaná politička: jestli jsme prý někdy viděli že by cikán vytuneloval banku. Samozřejmě že ne, když se na takový post nikdy nedostanou. A to si to všichni co jsme nevytunelovalovali banku máme napsat jako plus do životopisu nebo co???

    Co se Tvé otázky týče: Vyvoď si z toho to nejlepší čeho je Tvůj rozum schopen.

    Že svět vnímáme selektivně je pravda (rozhodně si pod vlivem zkušeností víc hlídám velkého naštvané psa než malou neškodnou dešťovku), ale že ho vnímám tak jak píšeš je Tvůj omyl, kterej netřeba rozvíjet.

    P.S.: Taky jsem ve svém mládí párkrát dostal po hubě od skinheadů (možná kvůli barevné hlavě a číru) a určitě víckrát než od cikánů.
    Jak to souvisí s cikány?
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    BURKHAR: hele, kdyby mě měli štvát lidi, co mluví tak, jak popisuješ, tak musím nenávidět celý Slezsko.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    VON_GILOTINE: V zásadě souhlas...
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    BURKHAR: je rozdil mezi bilejma a bilejma co berou piko a stejne tak rozdil mezi cikanama a cikanama co jedou v piku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam