• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PATISLAV: Spíš plácnout to kamkoli do centra; vona ta katedrála zas tak velká není. A s tou vlnou únosů letadel, co se za posledních deset let vzedmula, už je na to stejně každej zvyklej, žejo.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    PATISLAV: při přiblížení na 24/06 by to šlo líp;)
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    ALESH: A při únosu letadla se dá mnohem snadněji naletět do Svatovítské katedrály.
    ALESH
    ALESH --- ---
    PISKVOR: vitam ji, pri priletu do Prahy si ji clovek krasne prohledne. Navic se daji krasne pozorovat letadla primo v praze.
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    87HIGHFLYER: To už tady bylo a dostala jsem asi 500 mínusů :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    [SERVER ERROR]
    TOMMY69
    TOMMY69 --- ---
    PISKVOR: jojo, presne to..
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOMMY69: Nic takového se nad Prahou nekoná, a i kdyby, málokdo si všimne, co se mu děje deset kilometrů nad hlavou. Myslíš ty dočasné přistávání/starty přes město kvůli rekonstrukci hlavní ranveje?
    TOMMY69
    TOMMY69 --- ---
    Tak ja poprosim 2d anketu :)

    Docasna zmena leteckeho koridoru nad Prahou se me:

    sloupce: dotkla/nedotkla
    radky: vadi mi hodne (nemuzu spat, whatever)/vadi/nevadi/jsem rad/blank

    Dekuju :)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    SKYRAY: navrhni anketu, někdo s premiovkou ti jí určitě rád vytvoří:)
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    ALESH: No .. tak ale to se pořád ten problém nevyřešil, že ano. Možná, že kdyby se ty debaty přesunuly jinam, kde můžou ti, co maj potřebu o tom donekonečna debatovat, vést klidně týdenní diskuze, tak by to když už nic alespoň vypadalo, že tady nějaký ankety jsou. A třeba by jich i přibylo.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    CORNELA: Já jim většinou souhrnně říkám "barbaři", protože se chovaj necivilizovaně (v našem slova smyslu),
    ale pak do toho zahrnuju i Rusáky.
    Ti jsou sice někteří civilizovaní až moc, ale pak se chovaj tak nafoukaně, že si označení "barbaři" tak jako tak zasloužej.
    Pojem "cikán" (nebo "spoluobčan") je užší než "barbar".


    SANTAL: Přesně tak. Zkušenost je prostě zkušenost, a nazývat ji rasizmem je pokrytectví aktivistů.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ALESH: Mého psa kousl malý bílý pes. Od té doby si vždy všímal, zda kolem není malý bílý pes (já taky, to bylo snad jediné, kdy ten můj jevil známky nevyprovokované agrese). Měl předsudky?
    (Tenhle příběh je naprosto pravdivý... jinak, můj pes byl velkej černej .-) )

    Mám za to, že je v přirozenosti vyhýbat se PODOBNÉ situaci, která nás někdy ohrozila (říká se tomu taky učení).
    Zmíněná PODOBNÁ situace nás pak musí přesvědčit, že není ohrožující. Jsme v ní prostě opatrnější (oprávněně).

    Pokud nepřijmeme fakt, že výše zmíněné patří k psychologickým zákonitostem, vede to jen k pokrytectví... (aneb jak říká profesor Průcha: "...a proto nám ta multikulti výchova nefunguje")

    Mimochodem - PŘEDsudek = soudím aniž nějakou zkušenost mám... A taky, pokud pak nejsem ochoten korigovat mínění na základě nové zkušenosti (jako např. k té rodině, co ji zmiňuje PATISLAV).
    ALESH
    ALESH --- ---
    SKYRAY: Cela ta dnesni debata byla ke konkretni ankete. Nenazval bych to plkanim. Problem tady (pokud existuje) neni moc diskuze, ale malo anket.
    SKYRAY
    SKYRAY --- ---
    A nedal by se k tomu třeba založit diskuzní klub? Protože to plkání tady, ještě ve klubu, kterej má známku odborný diskuze, je fakt dost mimo mísu. Člověk, aby tady hledal ankety už pinzetou.
    ALESH
    ALESH --- ---
    NOP: Jestli mas ankety nebo prispevek k diskusi, tak sem stim. Pokud chces jen prudit diskutujici, bez prosim jinam.
    NOP
    NOP --- ---
    ALESH: Tam si raději posílám ankety, aby byla nastolena rovnováha.
    ALESH
    ALESH --- ---
    NOP: tenhle tvuj prispvek je taky nesmirne zajimavej, nechces si ho poslat do posty?
    NOP
    NOP --- ---
    Hele, je to nesmírně zajímavý, ale nechcete si to řešit v poště?
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    PATISLAV: To ale už trošku spekuluješ. Interpretuješ.

    Měl bych se velmi na pozoru i před skupinou bílých chalanů. Častěji potkám skupinu cikánů - dospělí Češi asi nemají ve zvyku družit se do takových skupin (pokud nejdou z fotbalu). Převažuje zkušenost s cikány.
    Ale byl bych debil kdybych v takové chvíli neměl v hlavě Tvůj "nějaký odsudek" a nebyl připravený na všechno.
    Jestli mám volit že mě kvůli tomu Ty prohlásíš za rasistu, ale já zůstanu na živu a se svým majetkem, tak je to jasná volba.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    LODBROG: já ti rozumím, jen nesouhlasím. Být před někým na pozoru, jaksi implicitně předpokládá nějaký odsudek.
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    PATISLAV: Ne a ne. Furt to nevidíš?
    Žádná kolektivní vina ani soudy. Je rozdíl někoho odsoudit, a být vůči někomu (po zkušenostech) ve střehu.
    Krucinál. Jak jinak to má člověk ještě říct?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam