• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    GRANTORINO: kdyz to dite naucis co je potreba - právě že o tom, co je pro moje dítě potřeba, nerozhoduju já, ale někdo jiný. Čistě jen proto, že má moc to udělat.
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    GRANTORINO: můžu učit děti doma - ovšem jen na prvním stupni a jen podle osnov schválených státem a pak je nechat přezkoušet na škole schválené státem. A jen pokud mám vzdělání schválené státem :)
    jenom se jedna forma nahradí jinou, ale podstata pořád zůstává
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NICOLE: no, ale ty muzes nicole :) ty muzes, to je prave to o cem mluvim :) kdyz to dite naucis co je potreba, tak muzes ;) a udelej to
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    po mesici to vzdal....
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    SHEALA: moje osobni zkusenost...kamarad richard kalivoda farma zatec chtel sveho syna ucit doma....mel vysoke ideje avsak syn je znacne rozmazlen a neumi nic....doufam ze teda lidi vite co delate
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    NICOLE: ano si oklestena zakonem:))
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    ale uz se na to vykasli a pojd nekam ven:)
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    GRANTORINO: ses proste dobra:)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    jinak ano ja umim v realu psat bez hrubek a mela jsem cestinarsky zkousky i maturitu bez chyb... v diplomce 60 stran asi tri chyby... no ale tak ted snad nepisu diplmoku ani nedelam zkousku z cestiny ne :)?
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    GRANTORINO: jenže to já právě nemůžu. tohle mi zákon neumožňuje. o tom tady celou dobu mluvím. už si rozumíme?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    NICOLE: nějaký možnosti domácí výuky jsou, a nejedná se jen o problém s tím že není dostupná bezbariérová škola.
    Bohužel, Úřad pro utajovaní věci co se mají utajit tohle docela tají, stejně jako existencí mnoha věcí co spadají do kompetence MPSV.
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    GRANTORINO: budes klecet na hrachu za trest;;;)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: a na tebe se to predpokladam nevztahuje, ty muzes psat jak prase na nyx... ja nesmim :)))
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: ano? takze opet se predpoklada automaticky, ze ucitel je nadclovek? nebo jak mi tohle cely vysvetlis?
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NICOLE: ano udelej to, prosim te Nicole udelej to :) usetris nekolik nebohych ucitelu, kteri by mohli dost trpet....
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    GRANTORINO: nepředpokládá? takže nakonec přece jen můžu neposílat děti do školy a učit je co já chci a jak chci? .))
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: asi si nepostrehla kontext, ja nikoho nepoucuju, dokud me nekdo nezacal poucovat... viz tady ta nefer poznamka
    NOP: takze bud ferova
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NICOLE: víš on to nikdo automaticky nepředpokládá, že to ví líp než ty, učitelé nejsou nafoukaný ... a dokážou většinou přiznat chybu celkem normálně ;) a za chytrý dítě, co je opraví bývají rádi ;P
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NICOLE: máš tam taky gramatické chyby, takže bych výuku češtiny nechala raději na nějakém profíkovi ;)
    popravdě naše škole je těžce klientská vůči rodičům a jejich slovo má velkou váhu, holt musíš najít pořádnou školu a dobře vybrat, ale jde to...mě sice vyhodila, ale vedení se změnilo a syna tam nechám s čistým svědomím
    je to humanitní záležitost, vždycky to bude záležet a lidském faktoru stejně jako všechny tyhle typy profesí...
    CORNELA: tak není, ale já nejsem učitelka češtiny :) tak prostě klepejte na jiný dveře... většina nyxu píše jak mu huba narostla, ale mě za to budete pranýřovat??
    NICOLE
    NICOLE --- ---
    GRANTORINO: Neurážím tě. Pokud uvažuju o tom, co je dobré pro moje děti, tak emoční zangažovanost dalších stran neberu v potaz. Mám-li na učitele svých dětí nějaké požadavky, tak pro ně a pro sebe; že ten případný učitel si to bere osobně, to už je jeho věc. Že to nedokážeš pochopit a oprostit se od ryze subjektivního emocionálního stanoviska, už to třeba je deficit v tvém myšlení.
    A dál ... dál už fakt nevím, jak to vysvětlit, než to znovu zopakovat. Nemluvím o tom, že by všichni učitelé byli špatní a všechny školy byly špatné. Ani o tom, že bych dokázala děti všechno naučit líp sama. Mluvím o tom, že jsou tu lidi, kteří automaticky předpokládají, že ví líp než já, co je pro moje děti dobré. A že mají moc jim to vnutit proti mé vůli. Přitom za dobu, co existuje povinná školní docházka, se ve školách změnilo snad všechno - už mockrát. Čili očividně to "dobro" pro děti není nijak absolutní a záleží jenom na těch konkrétních lidech, co oni si pod tím dobrem představí. Neshodla ses v tom ani s vaší ředitelkou. Co když já jako rodič mám na to, co je pro mé deti dobré, ještě úplně jiný názor? Můj názor není validní, protože nejsem učitel ani ministerský úředník? Jsem "jenom" pouhý rodič, "jenom" pouhý občan? A je teda validní tvůj názor, nebo názor vaší ředitelky? sama vidíš, že tu jde jen o to, kdo má moc ten svůj názor prosadit, o nic jiného.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    NOP: ano obvykle klise, ucitelka musi psat na nyx bez chyb ;)))
    NOP
    NOP --- ---
    GRANTORINO: Tak ještě že jsi neučila češtinu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam