• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    rozbalit záhlaví
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KOC256: nikdy jsem teda neslyšela "přes to jede vlak" :DD
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak mi vzdy prislo vtipne jak nekdo rika “pres to jede vlak” zatim co ja to znam ve vyznamu “pres to nejede vlak”. Ale oba jsme to mysleli stejne.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PATISLAV: Spise to je o matematicke gramotnosti. :-)
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    S2FI: obojí zároveň
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    VON_GILOTINE: tak ti mozek říká pěknou blbost, protože ty nic nebereš, ne? :D
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    mívala jsem školu na háku, měla jsem učivo podchycený a zároveň mi to bylo fuk
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    MAR_TINA: celej zivot mi mozek rika ze kdyz seberu dva a zbyde mi dvacet,tak sem mel 22. Nikdy nepochopim kdo tuhle mrdku vymyslel. Autism united
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Kolik je druhý?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    V tomhle smeru me v detstvi priserne matl vyraz "na spadnuti"

    Dvakrat jedno kilo je stejne jako jedenkrat navic jedno kilo
    S2FI
    S2FI --- ---

    "Mít něco na háku" chápu jako

    89 hlasy od 89 respondentů

    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    IDLE: to je asi pravda, tak si to představme, že jsou to dvě věty a dělí je od sebe týden :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    PATISLAV: Myslím, že lidi, co používají jednou tolik ve významu dvakrát tolik, nepoužijí obojí ve stejné větě.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    Ještě jedno lingvistické dilema tu mám :)
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---

    Jednou tolik vs. dvakrát tolik


    Instrukce:
    Ve větě "Nakoupil jsem kilo banánů a kilo jablek, ale měl jsem nakoupit jednou tolik banánů a dvakrát tolik jablek" jsem měl nakoupit

    59 hlasy od 59 respondentů

    HOWKING
    HOWKING --- ---
    PATISLAV: Mám to tak, že tento/toto je v tomto týdnu, příští je v příštím.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Strašně zajímavá debata. Prosím nepřestávejte!
    DEB
    DEB --- ---
    LORD_DE_SEIS: většinou se o datumu bavíme v souvislosti s nadchazející událostí // to je taky nesmysl, v patek 16.9. za tebou muzu prijit a rict tohle pondeli jsem byla na koncerte, tedy minulost, tedy pondeli 12.9.
    spis bych tedy rekla ze nezalezi, kdy se v tydnu bavime, ale jaky cas pouzijes
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    DEB: většinou se o datumu bavíme v souvislosti s nadchazející událostí. Když ti v pátek(16.9.) řeknu, že v(tohle) pondělí přijdu později, jelikož jdu ráno k zubaři, tak tím zřejmě nebudu myslet pondělí 12.9.
    Když ti tu samou informaci řeknu dnes, že příští pondělí přijdu později, jelikož jdu k zubaři - myslím tím také pondělí 19.9.
    DEB
    DEB --- ---
    LORD_DE_SEIS: nesmysl, v patek 16.9. pracovni ani kalendarni tyden neskoncil a tedy 19.9. je porad pristi pondeli, nebot tohle pondeli v tomto tydnu je 12.9.:)
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    PATISLAV: řekl bych, že se budou měnit odpověďi v zavislosti na tom, kterej den se zeptáš.
    Já třeba dnes (v úterý 13.9.) bych řekl, že 19.9 je příští pondělí. Nicméně když se mě na to samý pondělí zeptáš v pátek(16.9), tak ti řeknu, že 19.9. bude tohle pondělí.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---

    Příšťí vs. tohle


    Instrukce:
    Zdroj častého komunikačního šumu. Cílem ankety je zjistit, jak to máte a zda to nějak ovlivňuje fakt, že daný den je až po víkendu anebo nikoliv, proto prosím hlasujte pro pondělí i pátek

    108 hlasy od 57 respondentů
    • 21.1% / 12 hlasů
    • 73.7% / 42 hlasů
    • 93.0% / 53 hlasů
    • 1.8% / 1 hlas
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam