• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALESHANKETY nyx :: pripominky uzivatelu
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    A tím to názorem jsem k tetovaným a fousatým hejtrům přidal ještě filozofy :-D
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    THEMAKARESH: teda spíš některé prvky těch dalších množin.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    THEMAKARESH: Filozofie (můj osobní názor) patří na smetiště vědy jako astrologie. Něco pomohla nastartovat, ale už je to (v dnešním pojetí) pavěda. (opakuju, to je můj názor)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    HOWKING: Hlavně tam chybí další důležitá množina, která se týká těch dvou a tou je filozofie. Bez ní by ani ta fyzika ani matematika existovat nemohla. :-D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    THEMAKARESH: Máš čistě matematické problémy, který nemají s fyzikou už pranic společného - to se říkalo o spoustě matematických problému a pak fyzika využití našla :D
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    HOWKING: Víc prvků, víc podmnožin. Máš čistě matematické problémy, který nemají s fyzikou už pranic společného.
    HOWKING: Tak špatně všechny tři... Spíš jde o to, že nemáme určené všechny prvky těch množin.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    THEMAKARESH: Která je ta třetí? (já se ptal, na správnost dvou sebe vylučujících vět - správná může být první, nebo druhá, nebo jak jsme teď usoudili ani jedna - další možnost není - obě správné [tak jak jsou postaveny] být nemohou)
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    THEMAKARESH: No taková strunová teorie hypotéza nikdy (předpokládá se) nebude ověřena experimentem a je to fyzika a její jazyk je matematika.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    LOPIK: To pece nevadí. Pokud je matematika jazyk fyziky, netvrdí se, že ji fyzika užívá celou. Pokud je fyzika aplikovaná matematika, netvrdí se že celá matematika. Tam bych problém neviděl. MAtematika může být jazyk fyziky, ekonomie i futrukolnomiky (kterou ještě nikdo nenašel, ale to neznamená, že její jazyk nemusí být matematika)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    HOWKING: A teď co s tou částí matematiky, co nemá s fyzikou vůbec nic společnýho? To je jazyk ekonomie?
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    HOWKING: špatně jsou všechny tři...
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    Ještě to ukážu na příkladu Matematika = {aplikovaná matematika, čistě teoretická matematika}, Fyzika={aplikovaná matematika}, ale pak už nebude obsahovat tu čistě teoretickou matematiku, protože nebude mít nic společného s množinou Fyzika, protože k té už potřebuješ mít např. prvek ověření reálným experimentem
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    THEMAKARESH: No ale pak není ani jedna z těch definic správná - třetí možnost. (ale obě najednou správné být prostě nemohou)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    HOWKING: Já myslím, že to není celé postavené správně. Spíš bych si představil jako jednotlivé množiny a pak to co vypisuješ jsou jejich prvky. No a některé prvky obou těchto množin se protínají.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HOWKING:
    HOWKING:
    HOWKING: rozhodla jsem se zeptat přítele na "telefonu" nejmenovaného vědeckého pracovníka z Matfyzu co on na to :D..
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Ale podle [HOWKING @ ANKETY nyx :: pripominky uzivatelu] vyrovnanosti ankety jsem asi objevil nový spor typu jestli se banán loupe od stopky, nebo od bubáka (samozřejmě od stopky, o tom nikdo nepochybuje) :D
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Ještě zřetelněji:
    fyzika = aplikovaná matematika
    matematika = jazyk fyziky a ekonomie
    fyzika = aplikovaný jazyk fyziky a ekonomie
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    GRANTORINO, MORGAIN: Obě rozhodně platit nemohou - důsledkem by bylo: [HOWKING @ ANKETY nyx :: pripominky uzivatelu]

    fyzika = aplikovaná matematika
    matematika = jazyk fyziky

    dosadíme za matematika do první rovnice:

    fyzika=aplikovaná(y) jazyk fyziky a to je spor!
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MINERWA: ne, zvolila bych obě, ale ta možnost není, takže nemůžu hlasovat :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam