• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SASOS: hmm a kolik mas lm? docela by me zajimalo jak to vypada v projektoru... mas to daleko na brevnov? :-)
    SASOS
    SASOS --- ---
    HARVIE: hlasim vlastni zkusenost s 80W LED, topi to jako prase. Pri provozu dataprojektoru X hodin v kuse, se mi moc nezda, ze to v tak malem prostoru uchladite :(
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: no ta ledka je ještě v pohodě... když se k tomu přičte zdroj, tak je to trochu horší, ale pořád bych do toh šel, kdybych měl jistotu, že to v tom projektoru vevnitř taky uchladim... sice to asi potřebuje chladit míň než výbojka, ale zas to musí bejt na mnohem nižší teplotě... (rozhodně bych nešel pře 100C, ale spíš 90... ideálně 70...)
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    HARVIE: no právě... ) Ty ceny potom ale neskutečně rostou...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: nevim no... kdyz uz, tak poradne :) 4000 je skoro jenom 2x vic nez mam ted... takze nic moc...
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    HARVIE: přemejšlej jsem na http://aukro.cz/led-dioda-50w-4000lm-studena-bila-i3122884620.html ale taková ta nejistota mně dusí...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: Tady typek je ve stejnym stadiu...
    Epson projector LED mod
    http://hackaday.com/2013/03/28/epson-projector-led-mod/
    Taky premejsli o silnejsi ledce... nekdo by to uz mel zkusit :-D
    ZRIZENEC: Imho by mely nejakej cas vydrzet, ale asi bych to nejak zaizoloval... treba bych je zalil nejakym pruhlednym silikonem..
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    hodně levně mají LED pásky tady: http://www.t-led.cz/
    MARETHCEK
    MARETHCEK --- ---
    INDIAN:
    BOTRYTIS: to je hodně drahé , já beru na DX
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    ZRIZENEC: nebo nějaký vodotěsný "flexi" jako třeba http://www.gme.cz/led-pasky/led-pasek-vodotesny-3x-led-zluta-kolmy-svit-5-cm-p511-963/ ale zkušenosti s nimy nemám..
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    Zdravim, nezkousel jste nekdo pouzivat led pasky v koupelne, nebo vlastne primo ve sprchovym koutu? Delaj se vlastne vhodny pasky do vlhkyho prostredi?
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    HARVIE: Bingo, funguje... Díky Ti moc... jde se experimentovat ;)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: tak ten co je obracene (podle datasheetu by mel mit vystup smerem na tu druhou desku)... zjisti na ktery 2 piny je pripojenej a na tom motherboardu ty 2 piny zkratuj kapkou cínu... to by melo stacit. pak muzes ten zdroj uplne odpojit...
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    HARVIE: TIR čočka by byla nejideálnějším řešením, ale nedají se prakticky vyrobit v domácích podmínkách...

    Ano experimentovat by jsem chtěl, ale až se mi nějak povede zprovoznit ten projektor... ;) popřípadě dám vědět...


    HARVIE & HARVIE: no ano takovéto 3 integráče tam jsou hned vedle konektoru pro 4 vodičovej kabel. kterej vede na mainboard.
    našel jsem ten zdroj na ebay, jeden z nich je opravdu obráceně než zbylé dva...

    http://www.ebay.com/itm/BRAND-NEW-TOSHIBA-POWER-SUPLY-TDP-X2000-p-n-75004203-PS-240A-MS-120-22H-/180972964861
    jinak fotky jak je vše pospojováno muži klidně udělat, kdyby toto nepomohlo..)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: nicmene jestli tam na zdroji lampy mas 3 takovyhle 4nozickovy integrace:

    a jeden z nich bude obracene nez zbyly 2, tak je prakticky vyhrano...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: co se tyka bypassu... kdyz nejak rozumne nafotis ty desky a jak jsou propojeny, tak ti zkusim poradit...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: no muj projektor zadnou cocku na lampe nemel, ale zkousel sem to jeste s jinym, kterej ji mel a moc to nefungovalo... i kdyz to byl experiment s xenonem... tak treba s tou ledkou by to bylo lepsi... no nejlepsi by bylo mit TIR čočku, která nemá žádný ztráty, ale musí bejt vyrobená na míru tý LEDce... kdyby treba nekdo umel odlejvat akryl nebo tak neco, tak bysme s tim mohli experimentovat... DX mi slibovali, ze TIR cocky pro tyhle LEDky udelaj, ale tak nejak o tom pochybuju, uz je to dlouho... mozna ze by to ani neslo udelat... ja nevim... nemam s tim zkusenosti...

    Kazdopadne jestli budes experimentovat s tou 9000lm studenou, tak dej vedet... to by me dost zajimalo...
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    HARVIE: mně se stále nedaří bypass ... [Toshiba TLP-XD2000]
    jinak jsem použil čočku přímo s modulu lampy a vypadá to dobře, i s tou teplou, ale studená by byla jistě lepší... chlazené to mám zatím na chladiči ze slotu 1 pro pentia 2, myslím že i těch 80W by se uchladit dalo...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: kazdopadne testy vypadaj, ze dobry... ale asi by to fakt chtelo tu 100W 9000lm chladne bilou... davat do projektoru teple bilou je neefektivni... nicmene se bojim, ze tech 80W se bude chladit o dost hur...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam