• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    MARETHCEK
    MARETHCEK --- ---
    zdr. když se tady rozebírají zdrojetak by sem potřeboval poradit, potřebuji osvětlení do bazénu
    zdroj a světla, jedno světlo stojí v krámu s bazénama 6000 ale doufám že si poradím sám , já vím není to sranda,, de o bazén , předem díky
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    PISTA1: silikonem krytý pásek s IP65 by to měl v klidu přežít, do kuchyně to chce taky vhodný zdroj s dostatečným krytím
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Chtěl bych osvětlit stůl a sporák LED páskem přidělaným na spodek desky pultíku.
    Jen nevím, jak se bude tvářit na teplo 40 - 50°C a páru vycházející ze sporáku při pečení,přežije nebo odejde?
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    ZRIZENEC: Zeptej se výrobce/prodejce. Dá se to samozřejmě změřit.
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    LUKAS87: prosimte a jak poznam jestli je galvanicky oddeleny? koukal sem treba na to t-led.cz a tam u nich pisou jenom tohle:
    LED zdroj je opatřen:
    tepelnou pojistkou
    pojistkou proti zkratu (po odstranění zkratu je opět plně funkční)
    pojistkou proti přetížení

    o galvanickym oddeleni nic. ani u drazsich kousku.
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    Bezpečné malé napětí krytů pro prostory zvlášt nebezpečné (což koupelna typicky je) je sice 25 V stejnosměrných (a 12 V střídavých), nicméně pouhá ochrana malým bezpečným napětím v těchto prostorech není dostačující - čili izolovoat, jde-li to.
    Druhou věcí je, že je bezpodmínečně nutné, aby zdroj byl skutečně galvanicky oddělený od sítě, což u mnoha spínaných zdrojů dodrženo není.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    ZRIZENEC: jestli to budes napajet 12V, tak naky probijeni nemusis imho resit ... ta vodotesnost je delana hlavne kvuli tomu aby ti nekorodovaly kovovy casti
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    MARETHCEK: a objednaval si z DX vodotesny pasky? dost tam nakupuju a vim ze cinani nejsou zrovna precizni. nechci aby mi to probilo pritelkyni az se bude sprchovat...
    SASOS
    SASOS --- ---
    HARVIE: 5400 lumenu, ale jsem z Liberce, takze Brevnov mam malinko z ruky :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SASOS: hmm a kolik mas lm? docela by me zajimalo jak to vypada v projektoru... mas to daleko na brevnov? :-)
    SASOS
    SASOS --- ---
    HARVIE: hlasim vlastni zkusenost s 80W LED, topi to jako prase. Pri provozu dataprojektoru X hodin v kuse, se mi moc nezda, ze to v tak malem prostoru uchladite :(
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: no ta ledka je ještě v pohodě... když se k tomu přičte zdroj, tak je to trochu horší, ale pořád bych do toh šel, kdybych měl jistotu, že to v tom projektoru vevnitř taky uchladim... sice to asi potřebuje chladit míň než výbojka, ale zas to musí bejt na mnohem nižší teplotě... (rozhodně bych nešel pře 100C, ale spíš 90... ideálně 70...)
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    HARVIE: no právě... ) Ty ceny potom ale neskutečně rostou...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: nevim no... kdyz uz, tak poradne :) 4000 je skoro jenom 2x vic nez mam ted... takze nic moc...
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    HARVIE: přemejšlej jsem na http://aukro.cz/led-dioda-50w-4000lm-studena-bila-i3122884620.html ale taková ta nejistota mně dusí...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BOTRYTIS: Tady typek je ve stejnym stadiu...
    Epson projector LED mod
    http://hackaday.com/2013/03/28/epson-projector-led-mod/
    Taky premejsli o silnejsi ledce... nekdo by to uz mel zkusit :-D
    ZRIZENEC: Imho by mely nejakej cas vydrzet, ale asi bych to nejak zaizoloval... treba bych je zalil nejakym pruhlednym silikonem..
    LUKAS87
    LUKAS87 --- ---
    hodně levně mají LED pásky tady: http://www.t-led.cz/
    MARETHCEK
    MARETHCEK --- ---
    INDIAN:
    BOTRYTIS: to je hodně drahé , já beru na DX
    BOTRYTIS
    BOTRYTIS --- ---
    ZRIZENEC: nebo nějaký vodotěsný "flexi" jako třeba http://www.gme.cz/led-pasky/led-pasek-vodotesny-3x-led-zluta-kolmy-svit-5-cm-p511-963/ ale zkušenosti s nimy nemám..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam