• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ahoj,

    poradi mi nekdo s LED panel a trafem?

    zapojil jsem si v baraku asi 30 svetel a zadny problem. Nicmene ted se mi deje toto:

    - objednal jsem z alliexpressu stmivatelny LED driver INPUT 230VAC, output 32-42VDC, problem je, ze kdyz to rozdelam tak multimetr mi ukazuje 310VAC, coz mi jaksi odpalilo LED panel... prislo mi asi 10 traf a vsechny delaj to same...

    je neco co nechapu? :) kdyz vezmu jiny led driver, tak funguje ok... prijde mi dost divne, ze by se vsechny chovaly stejne

    thx!
    BOAR
    BOAR --- ---
    EXCITE: ok, klidne posli, jakejs kupoval + nejaky reference .
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BOAR: Mě včera přišel jeden z Alliexpressu, vzal jsem podle množství prodanejch teplý bílý, uvidím,jak to vypadá reálně.
    BOAR
    BOAR --- ---
    Ahoj
    Chtel bych si postavit nad stul osvetleni z led pasku z dx.com, tak se chci zeptat, jestli nekdo mate zkusenosti s idealni barvou pasku, popripade primo konkretni pasek, kterej da rozumny svetlo a rozumnou barvu ...

    diky

    VITI
    VITI --- ---
    EXX: ve vyzarovacim uhlu nevidim problem - je to stropni ne-bodovy svetlo. Spodek pod sklem je plech, takze s chlazenim by nemel byt problem.
    EXX
    EXX --- ---
    VITI: blbost .. pasek ma v zakladu bez optiky cca 120stupnu vyzarovaci uhel .. linearni optikou se ruguluje napr na 10 35 60 a 90 stupnu (cca) ,dela se čirá matná a polomatná. optika se prodava zvlast a vetsinou je k ni doporucenej ALU profil kterej to chladi a optika se tam jen nacvakne .. zvysuje to cenu svitidla to jo , ale zas to vypadá podstatně líp. nevidel jsem link na to svítidlo - pomalej net .. ale , osobně kdybych předělával svítidlo z zářivek na led .. dal bych ledky na vnitřní bočnice svítidla a svítil bych nepřímo ,.. samo ledky s odpovídajícím výkonem aspoň 7,5W na metr
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    VITI: Taky záleží jaký ledky tam dáš, ale jo ... já jsem třeba uvažoval o nikách ztracených jako ve stropu a tam dát ty pásky aby svítili právě dolů, a tam dát třeba fotky, obrazy a tak ... Síla pásku je v jeho modulárnosti a zase je to trochu pakárna pospojovat, dyž to má nějak vypadat, atd. Mno .. takže ve finále bude myslím stejně záležet na zručnosti toho, kdo to dělá.
    MARETHCEK
    MARETHCEK --- ---
    VEETUHS: mel ji to nekdo hodit do zasuvky ;)
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    humorně s pájkou

    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    VITI: zaujalo me tam "Svítidlo má čtvercový tvar" :)
    ja mam ve stropnim svitidle led pasky a pokud jich das dost a treba i vyuzijes moznosti si pohrat s tvarem tak to ma same vyhody. ja je dal hlavne kvuli tomu ze se daj stmivat a na 12V jsem nemusel menit stary hlinikovy vedeni.
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    VITI: Lze to, ale pokoj není akvárium a musel bys tam našlehat solidní délku pásku, hezky si zapájet a ještě tam vepchat zdroj tak, aby nebyl skrz stínidlo vidět. Ale pust se do toho, jsme zvědaví na výslednou historku.
    VITI
    VITI --- ---
    GIZMO: nevim, ani mi to slozity neprijde :-) Vyhodu vidim v tom, ze pasek sviti jen dolu .. ale cert vi, mozna je to jen nesmysl.
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    GIZMO
    GIZMO --- ---
    VITI: Neni to krapet slozity? ... LEd zatovka je vic univerzalni ne? ... LEd pásky jsou IMHO idealni na neprime osvetleni
    VITI
    VITI --- ---
    nezkousel jste nekdo dat do klasickeho stropniho svetla LED pasky misto zarovek? myslim neco jako tohle: Stropní svítidlo 2160-40

    Par podobnych doma mame a po dobre zkusenosti s osvetlenim akvaria se mi zda, ze by pasky svitili lip a s chlazenim by problem byt nemel.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    Mate nekdo tip odkud nakoupit CREE CXB3590 3500k?
    Zatim se mi jako nejlepsi misto jevi http://mausel.eu/
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SDN33: CERMINEK: Za tu cenu mas uz skoro nejakou pouzitelnou plynovou pajku, ktera se da pouzit jako zaloha...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MONSIEURLOUP: ideálně vozit pájku s sebou... Jsem pogramátor a mám nařadí, jako bych byl nějaký mechanik, protože nikdy nevím ,co budu muset opravovat.
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    CERMINEK: Vyzkouším. Jde mi spíš o last minute opravy LED instalací v divadelních projektech, kde ti umělci vytrhnou napájení půl hodiny před startem a pájku zdaleka nemají všude.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MONSIEURLOUP: dělal jen jednou a navíc to nebylo přesně tohle - strip k LCD a šlo to ok. JInak se držím pořád pájky... spoj se prostě musí prohřát... chce to vyzkoušet
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam