• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    Diskuze o montáži a použití LED zdrojů, o součástkách, které to obnáší a tak dále. Radosti s pájkou a vůbec.
    rozbalit záhlaví
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROENICK: Koukám do mailu a nejeem schopen to dohledat: respektive nevím která objednávka patří ke které žárovce. Jedině se mrknu doma do světla. Ale co koukám,tak jsem objednával z toho DX už v prosinci 2013
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    EXCITE: a kolik teda maj ty tvoje cca lumenu a uhel?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROENICK: dělal jsem úplně nový
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    EXCITE: a jaký bodovky jsi nahrazoval? taky 50W ?
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    EXCITE: takový jsem dával teď do digestoře a ok. Právě když mi to co je na ebay za 50 korun prodávaj za 200 tak mě to sere.. pokud to stojí podobně tak už se to vyplatí koupit i někde u nás
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    EXCITE: jako i zarovky jsou dost genericky, na nekolika co uz mi prislo neni ani kolik maj wattu, ani vyrobce, ani lumeny, nic :) hlavne ze je tam velky CE a RoHS :)
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Koukám do mailu a začínal jsem objendávat z DX, pak jsem přešel na Alibabu.
    Musím doma vlézt do světla abych zjistil, co je co, protže ty obaly v nichž to poslaj,jsou generický.


    HARVIE: Mám corny zakrytovaný https://www.aliexpress.com/...-E27-E14-Led-Light-5730-SMD-Bombillas-LED-Bulb-Candle/32471350143.html
    celkem (pro mne)i levný.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ROENICK: Musel bych to dohledat, která je která. Je fakt,že jsou mezi nimi velké rozdíly :)
    na piču (co se týká intenzity nebo barvy světla) byly myslím 2 z asi osmi.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    EXCITE: ja ted taky objednal naky corn type... maj jeden velkej problem... hrozne probiji pac ty levny nejsou zakrytovany :-D :-D neni to ani trochu bezpecna vec. v lustru dejme tomu.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    navic to je ekvivalent 80W
    ale dík za odkaz. Snad mi něco napíše EXCITE
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    8,5 W moc :)
    RASHOND
    RASHOND --- ---
    Tak stačí se podívat do nabídky viď ;)

    LED žárovka 8,5W SMD2835 GU10 935lm CCD NEUTRÁLNÍ
    https://www.smdledzarovky.cz/...arovky/gu10.bodovka/led.zarovka.85w.smd2835.gu10.935lm.ccd.neutralni
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    to prave uz pro me neni bodovka, kdyz to ma rozptyl 120° :)
    RASHOND
    RASHOND --- ---
    https://www.smdledzarovky.cz/ docela slušná cena i kvalita z vlastní zkušenosti.
    Třeba bodovky s rozptylem 120 st.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    EXCITE: ty bodovky mě hodně zajímají, co máš? watty lumeny apod? řeším to viz ROENICK:

    já pořád sháněl náhradu 50W = cca 550lm ale to asi platí jen u běžných žárovek s rozptylem do prostoru? protože u bodovek v OBI mají 50W = 350lm při úhlu 36°
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    HARVIE: Má, úplně v pohodě zkušenosti, nejstarší jsou asi 3 roky? V koupelně ve stropním světle a žádný problém zatím nepozoruju, další jsem postupně instaloval v chodbě (to jsou všechno bodovky). Různí prodejci, různé watáže i barvy světla.
    Teď jsem začal kupovat corn-type do "lustrů". Tak uvidíme.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    PISTA1: aha, ja jsem prave v tom prvnim pokusu :) tak uvidim. Z ciny je to vsechno, zavisi na vystupni kontrole a ta zaruka se hodi no. Ty bodovky nakonec asi zkusim z OBI
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    HARVIE: Bez mučení přiznávám, že sem s žárovkama z číny po pár pokusech skončil a celej baráček osadil žárovkama z lidlu.
    Zkoušel jsem samodřejmě ty nejlevnější aby se to vůbec vyplatilo, i přes slibovanej výkon svítivost nic moc a postupně odcházeli.
    Lídlácký svítěj parádně, cena je taky v pohodě a hlavně je na ně 3 roky záruka. (Zatím teda nebyla potřeba :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Máte někdo vyzkoušený nějaký konkrétní aliexpressový LED žárovky do E27?
    Chtěl bych to do pokoje, kde je jediná žárovka na stropě uprostřed v takový tý obyč ikea papírový kouli. Takže teplá bílá a co nejvíc světla za nějaký rozumný prachy (do 10 USD).
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Nevíte o podobným chladiči s malinko vyšším výkonem? Pro nalepení LED chipu..
    tenhle mám a teplota je na 70°C, to mi přijde dost.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    neresil nekdo nahradu 50W halogen halopar bodovek s GU10 bajonetem?

    chtel bych neco jako 5W/500lm a po ebayi jsou samy mrdky s 7w/300lm apod. Pritom zarovky do jinych bajonetu bezne 100lm/watt dosahuji.

    nebo mam spis hledat na dx.com?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam