• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    EXCITE: ty bodovky mě hodně zajímají, co máš? watty lumeny apod? řeším to viz ROENICK:

    já pořád sháněl náhradu 50W = cca 550lm ale to asi platí jen u běžných žárovek s rozptylem do prostoru? protože u bodovek v OBI mají 50W = 350lm při úhlu 36°
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    HARVIE: Má, úplně v pohodě zkušenosti, nejstarší jsou asi 3 roky? V koupelně ve stropním světle a žádný problém zatím nepozoruju, další jsem postupně instaloval v chodbě (to jsou všechno bodovky). Různí prodejci, různé watáže i barvy světla.
    Teď jsem začal kupovat corn-type do "lustrů". Tak uvidíme.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    PISTA1: aha, ja jsem prave v tom prvnim pokusu :) tak uvidim. Z ciny je to vsechno, zavisi na vystupni kontrole a ta zaruka se hodi no. Ty bodovky nakonec asi zkusim z OBI
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    HARVIE: Bez mučení přiznávám, že sem s žárovkama z číny po pár pokusech skončil a celej baráček osadil žárovkama z lidlu.
    Zkoušel jsem samodřejmě ty nejlevnější aby se to vůbec vyplatilo, i přes slibovanej výkon svítivost nic moc a postupně odcházeli.
    Lídlácký svítěj parádně, cena je taky v pohodě a hlavně je na ně 3 roky záruka. (Zatím teda nebyla potřeba :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Máte někdo vyzkoušený nějaký konkrétní aliexpressový LED žárovky do E27?
    Chtěl bych to do pokoje, kde je jediná žárovka na stropě uprostřed v takový tý obyč ikea papírový kouli. Takže teplá bílá a co nejvíc světla za nějaký rozumný prachy (do 10 USD).
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Nevíte o podobným chladiči s malinko vyšším výkonem? Pro nalepení LED chipu..
    tenhle mám a teplota je na 70°C, to mi přijde dost.
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    neresil nekdo nahradu 50W halogen halopar bodovek s GU10 bajonetem?

    chtel bych neco jako 5W/500lm a po ebayi jsou samy mrdky s 7w/300lm apod. Pritom zarovky do jinych bajonetu bezne 100lm/watt dosahuji.

    nebo mam spis hledat na dx.com?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    EXCITE: no pokud potrebujes snizit napeti na vstupu tak tam das predradnej odpor.. coz v tvym pripade neplati..
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    THEODORT: :) No právě,že někde to toho ještě strkají odpor :

    Nebo tady taky
    Zapojování LEDek
    http://zajimavebastleni.sweb.cz/ledky.html
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    EXCITE: s 20W driverem paralelne.. napeti je na vetvich stejny, deli se proud.. vice se doctes v zakladech elektrotechniky
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    THEODORT: Do zasuvky.
    Jak je zapojit? Koukal jsem na webu na některý návody a není mi to úplně jasný,jak by to mělo být zapojený spolu.. Abych nemusel mít 2 drivery.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    EXCITE: do zasuvky nebo do auta? ja pouzivam LED drivery s odpovidajici wattazi i do auta.. tzn hledat neco jako 10W/20W led driver na tvym oblibenym cinskym eshopu..

    20w led driver - Buy Cheap 20w led driver - From Banggood
    http://www.banggood.com/search/20w-led-driver.html
    10w led driver - Buy Cheap 10w led driver - From Banggood
    http://www.banggood.com/search/10w-led-driver.html


    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Mám dotaz...jak nejlépe zapojit 2 x10W LED s těmihle parametry:
    Power : 10w

    Voltage:9-10.2v

    Current:900ma

    A jakej zdroj použít?
    Díky.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    THEODORT: no takto to asi bude :) takze diky! hehe
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    Z podstaty svého fungování má proudový zdroj bez zátěže na svém výstupu maximální napětí zdroje. Po připojení LED pak zdroj výstupní napětí sice rychle sníží na potřebnou pracovní hodnotu, ale tento čas je daný rychlostí regulační smyčky zdroje a takto vzniklý proudový impuls ve většině případů LED ihned zničí a nebo může být zdrojem problematického chování LED v budoucnu nebo dojde k výraznému zkrácení životnosti LED. Pokud dojde u proudově napájené LED sestavy závadou a nebo v důsledku servisního zásahu k rozpojení kabeláže, vypněte nejprve proudový zdroj na primáru, opravte kabeláž a pak teprve znovu připojte napájecí zdroj na primární napájecí napětí. Zdroje vyšších cenových kategorií mají toto nebezpečí ošetřeno tzv. soft startem, kdy měkkým napětím elektronicky detekují na výstupu připojenou zátěž a napájecí výstupní silová úroveň na ustálenou hodnotu najíždí zdola. Doporučuji ale, a zejména u dražších sestav, na to nespoléhat …


    Jde o to ze zdroj je konstruovan coby zdroj s konstantnim proudem, takze se snazi s nulovym odberem navysovat napeti az na uroven vstupniho, pri zapojeni zateze zacne okamzite snizovat napeti aby vyrovnal proud, nicmene ma v kondenzatorech nahromadeno dost na to aaby ti prave pripojeny panel odpalil..
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    ELPASO: to bych asi taky potreboval vysvetlit jak spinany zdroj ktery je v poradku muze na vystupu misto udavanych 32-42VDC davat 310VDC, to je mimo zase podle me
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    JVCNC: no, ono je to asi spis tim, ze se jedna o spinany zdroj, ktery v pripade mereni multimetrem skutecne muze davat 310VDC... takze teorie o cinanovi dobry, ale mimo... chtel jsem to vysvetlit ze strany elektrotechniky/fyziky a ne ze strany teoretizovani o kvalite cinskeho vyrobku. pri zapojeni 2x 6W 12VDC panelu do serie vse funguje v poradku, stejne tak zapojeni 12W panelu 36VDC
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BOAR: Bral jsem tenhle, svítí dobře, pěkné hodně jasné bílé světlo, moc nehřeje.
    Hello Fish 5m 5050 300 SMD IP65 Waterproof LED strip,12V flexible 60led/m LED tape, white/warm white/blue/green/red/yellow/RGB-in LED Strips from Lights & Lighting on Aliexpress.com | Alibaba Group
    https://www.aliexpress.com/...f-12V-flexible-light-60led-m-LED-strip-white-warm-white/877033947.html

    Tehdy stál 5m 7,61 USD


    Živím to tímhle https://www.aliexpress.com/...Transformer-LED-Power-Supply-for-LED-Garden-Landscape/32650500480.html
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    u levnych cinskych vyrobku obvzlast u tech nejlevnejsi neni nic neobvykleho ze cinan osadi spatne celou serii, pripadne je chyba uz v navrhu. pripadne je taky bezne ze to co nejakou vystupni kontrolou pro treba uz nejakou znacku neproslo, tak se proda levnejs jako neznackove (tzn. fungovat to muze ale nemusi), porad je to vyhodnejsi (pro cinana) nez to vyhodit, nefunkcnost je holt dan za nizkou cenu.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    ahoj,

    poradi mi nekdo s LED panel a trafem?

    zapojil jsem si v baraku asi 30 svetel a zadny problem. Nicmene ted se mi deje toto:

    - objednal jsem z alliexpressu stmivatelny LED driver INPUT 230VAC, output 32-42VDC, problem je, ze kdyz to rozdelam tak multimetr mi ukazuje 310VAC, coz mi jaksi odpalilo LED panel... prislo mi asi 10 traf a vsechny delaj to same...

    je neco co nechapu? :) kdyz vezmu jiny led driver, tak funguje ok... prijde mi dost divne, ze by se vsechny chovaly stejne

    thx!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam