• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONSIEURLOUPLED (Light-emitting diode) - rady, tipy, řešení a humorné příhody s pájkou
    Diskuze o montáži a použití LED zdrojů, o součástkách, které to obnáší a tak dále. Radosti s pájkou a vůbec.
    rozbalit záhlaví
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    LESH: Jup, souhlas. 4,8W/m bude bohatě stačit a stejně to budeš ještě většinu času stmívat. Navíc tyhle pásky ani nemusíš nijak zvlášť chladit. Ale jestli je to takhle nízko, tak bych to před to hodil difuzor, ať se na to dá koukat. Prodraží se to, ale bude to stát za to (nebo si v hutních materiálech koupíš hliníkovej u-profil, dovnitř pásku a přes to přilepíš filmařskou difůzní folii a nebude to stát nic).

    Jinak zdroj výkonem naddimenzuj aspoň o 30%, pač to bude svítit hodiny v kuse - ty zdroje mají tendenci se zesrat, když je tavíš na hraně kapacity. 18m x 4,8W/m = 86,4W. Takže 100W asi dobrý, ale doporučuju 120W. Samozřejmě, že s IP67 krytím. Něco jako tohle: https://www.t-led.cz/p/led-zdroj-12v-120w-5108
    LESH
    LESH --- ---
    prosím o radu...

    chci osvětlit zahradní altán LED páskama (teplá bílá), které budou 2,1m nad podlahou, rozteč cca. 1,6m


    jaký příkon pásky zvolit?
    jaký zdroj, příp. zesilovač?


    Díky :)
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    BISCUIT: Já taky. A už mě nebaví lozit do šesti metrů a měnit žárovky. A nebaví mě platit ten účet za elektriku. Nebaví mě řešit vyhořelý patice. A že jsem čekal dlouho, než se objeví na trhu žárovky, na který mi nebude vadit se koukat - bejval jsem donedávna těžkej tungstenovej fašista!
    BISCUIT
    BISCUIT --- ---
    MONSIEURLOUP: já mám toroid a 12V halogenky
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    Mám to na lankovým systému, do kterýho se mi moc nechce pouštět 230V. Pozoroval jsem včera svý zaměstnance, jak z toho vometaj prach a nikdo z nich se toho nebojí...
    WALEEK
    WALEEK --- ---
    MONSIEURLOUP: Kup stmivatelny LEDky na 230V a mas klid...
    MONSIEURLOUP
    MONSIEURLOUP --- ---
    Zdar, potřebuju technologickou radu - mám napevno ve zdi stmívanej 230V 10A okruh (na nějakým klasickým triakovým stmívači na druhým konci baráku) a potřebuju na to pověsit zdroj na 12V DC pro ledky, něco kolem 100VA. Tj. něco, co na tom stmívači neumře, když to pojede několik hodin kolem 50 procent, a bude to jakžtakž plynule reagovat na ten stmívač. Nepotřebuju čistý 16-bitový rovný křivky. Něco mi poraďte, ať nekoupím nějakou kravinu. Dík.
    MARETHCEK
    MARETHCEK --- ---
    zdravim, potrebuji poradit jak se jmenujou svetla co sou za djs na videu
    to je nejaky led bar nebo neco takoveho akorat jsem to po hodine gugleni nenasel https://www.youtube.com/watch?v=nwAX8-IcJKU
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    VACA: To se mi stává spíš v metru, kvůli signálu.
    VACA
    VACA --- ---
    mě se občas taky stane, ať už třeba na mobilu nebo z desktopu, že se nyx zatváří že se post vubec neodeslal, a pak je tam 4x... Zejména takhle v noci/nad ránem.. Sry za OT :)
    ROENICK
    ROENICK --- ---
    asi byl ve 4 rano moc :) ja mam japonsky svetlo na akvarku a jediny co, ze mam redukci na nasi zasuvku..ale to trafo je asi univerzal 100-230 50-60Hz

    koukam maj tam:

    Napětí: 100 V
    Frekvence: 50/60 Hz

    Japonsko - Redukce zásuvky, cestovní adaptéry
    http://www.zasuvky.eu/zasuvky/japonsko
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    PRASAD: Dotaz stačí položit jednou. Fotka(y) nějakého štítku s technickými údaji by byla fajn.
    PRASAD
    PRASAD --- ---
    mohl by mi prosim nekdo poradi jestli mohu pouzit led diody ktere jsem zakoupil v japonsku ....??
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Zajímavé video... Někdo nějaké zkušenosti z praxe...?

    The LED's Challenge to High Pressure Sodium
    http://www.youtube.com/watch?v=wIC-iGDTU40
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    THEODORT: Hue bridge :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ELPASO: uz to resim v HD klubu. Strasne me stve nemoznost ukladani profilu, pres ty scenes nejde nastavit to, co potrebuju.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    ELPASO: co mas za bridge?
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    DRAGON: Tady? :) pouzivam je dost. Plus telka. Plus bridge na API a integrace s jinym systemem
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    DRAGON: co bys chtel? s neprorietarnimi ovladaci si ty Philips moc nerozumi
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ahoj, potrebuju zkonzultovat Philips Hue, tusite kde se zeptat? dik.)
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    MONSIEURLOUP: To už je lepší ty brejle rovnou koupit růžový, ne ? :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam