• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYPOROD DOMA příznivci vítáni
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    GIDDY: měla jsem to taky, nakonec jsem se vůbec nevlezla do svých bot a musela si koupit o číslo větší...takový ty klasický rady jako hlídat si pitnej režim, masáže nohou, dávat si nohy do vyvýšené polohy apod. už asi znáš...mě dost pomohly punčocháče, nohy mi po nich opravdu viditelně splaskly a hodně se mi ulevilo...dají se sehnat i jako podkolenky
    Aries : Medico : Avicenum 70 - podpůrné punčochové kalhoty těhotenské - 165,81 Kč včetně DPH
    http://www.aries-shop.cz/avicenum-70-podpurne-puncochove-kalhoty-tehotenske-p-61.html
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    homeopatku mam taky, jen me nenapadlo to takle resit, dik, zkusim nejdriv takle
    LILY
    LILY --- ---
    GIDDY: zkonzultuj s PA, ta ti poradí nejlíp.
    Jsi z Prahy? Můžeš třeba zkusit zajít k id Smague na čínskou medicínu. Mohla by pomoci. Nebo mám kontakt na výborného hoemopata.. :)
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    holky, mam konec 28tt a zacaly mi otykat kotniky, v prvnim tehu sem to nemela vubec, ted jo, tak se bojim aby to nebyla kontraindikace k porodu doma, nebo je to blbost? jake mate zkusenosti? diky, chci uklidnit..ale jako nicemu se nedivim, ja nemuzu mit nic v klidu, s prvnim deckem poloha KP, nakonec se Emilka teda ocotocila a ja mohla rodit doma, ale par tydnu bylo nic moc..
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    ZEGA: tak musim neco zplodit, dik za nakopnuti, uz sem resila co delat...
    rikala Zuzana Štromerová, kam ted chodim, ze po vydani tech provadecich predpisu se mozna taky pristoupi k tomu, coz je asi jedna z moznosti, kterou PA projednavaji, ze se PA pretransformuji na duly, ktere jakoze jen davaji psychickou podporu a jakoze neasistuji jako zdravotnici, ale ze v realu samo budou asistovat normalne jako PA, jen to bude nak nelegal neofiko, ze nenapisou papiry a tak, ale to by se pak dalo snad udelat pres tu asistentku oslovenou pres nemocnici..kdovi
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    Porod doma - jak můžete pomoci

    Drahé ženy, blížící se termín 1.4. 2012, kdy má začít platit zákon o zdravotních službách (a prováděcí vyhlášky o věcném a technickém vybavení - zatím není jasné jejich znění) vyvolávají nejistotu jak mezi porodními asistentkami, tak mezi rodiči. I porodní asistentky, které dosud u domácích porodů asistovaly, budou pod hrozbou pokuty 1 milion korun svoje služby v domácím prostředí velice zvažovat.

    SLEPIČÁRNA
    http://slepicarna.cz/?cat=clanky&aid=35
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    BERENIKEE: jes! pěkný článek...

    "Děje-li se nějaké bezpráví a jsou-li pošlapávány naše svobody, nehleď na společenské normy a jdi za hlasem pravdy směrem k jejich nápravě. Možná tě odsoudí, možná nic nezměníš, ale tahle tvá motivace je čistý proud života."
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    popravdě jsem při zjištění, že chce žena rodit doma, také fabuloval s myšlenkou, že klidně zaplatim sanitku, která tam bude stát, kdyby něco...nakonec po rozhovorech s asistentkou jsem nabyl 100% ní důvěru ve svou drahou polovičku i asistentku(Ivana K.) a nic takovýho sem netropil...teď před druhým porodem už se ničeho nebojim a moc se na ten zážitek těším :)
    YEETKA
    YEETKA --- ---
    ZEGA: aha, tak to je haluz, musím se přiznat, že jsem taky argumentovala občas tím, že teda ty sanitky stojí před barákem.. hmm
    jedna paní primářka mi vysvětlovala, že v sanitce není a nemůže být dostatečné vybavení, ani krev pro případ nouze..
    no moc jsem jí nevěřila:))
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    1000 věcí, co mě serou » Blog Archive » #300 DOMÁCÍ PORODY A KAUZA IVANY KÖNIGSMARKOVÉ
    http://www.1000vecicomeserou.cz/300-domaci-porody-a-kauza-ivany-konigsmarkove/
    GAF
    GAF --- ---
    LILY: o.0 to mě mrzí. Přitom ty jsi taková správná matka.
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    holandsko a sanity před barákem :))

    Jana Mihovičová » Ředitel porodnice v Podolí vytáhnul holandskou sanitku
    http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jana-mihovicova.php?itemid=15538
    LILY
    LILY --- ---
    RACHEL: ta dřívější možnost sexu taky pobavila. Zřejmě si autor myslí, že k sexu je potřeba pouze pohlaví. Že to s rozřízlým břichem (kdy člověk musí dávat několik týdnů bacha na každý pohyb) asi nebude úplně ono, ho zřejmě nenapadlo.
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    LILY: souhlasím. a třeba že několik týdnů až měsíců bude spousta pohybů a cviků zapovězena.
    LILY
    LILY --- ---
    RACHEL: tak "výhody" císaře mě rozesmály. Např.: "žena si může po porodu sednout..." Samozřejmě zapomněli dodat, že prvních několik dnů samotný proces zvednutí se do sedu obnáší několika minutové bolestné úsilí.

    ILLUZE: souhlas. Já jsem si po neplánovaném císaři hledala vztah k dítěti mnoho měsíců. Přiznám se, že vlastně během celého pobytu v porodnici mi bylo tak nějak fuk, jeslti nějaké dítě vůbec mám. A syn má taky raději tatínka a jeho náruč. Myslím, že do jisté míry i proto, že já jsem s ním v nejdůležitější chvíli (během narození a nějakou dobu poté) vůbec nebyla.
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GAISAKA: jistě to jako člověk, který nemá děti a ani netuší, jaké to je porodit dítě, víš nejlépe ;-)

    mám "pouze" dvě děti - druhé bylo porozeno díky dobrému zázemí v porodnici a především výbornému přístupu lékařského personálu za podstatně menšího stresu než první - malé je teprve měsíc a už teď vidím ten sakra rozdíl, jak ta "malichernost" ovlivnila můj vztah ke každému dítěti

    stejně tak mám kolem sebe kamarádky, pro něž měly negativní prožitky z porodu, především pak přístup personálu a jejich chyby v postupech nejen dopad ke vztahu k dítěti, ale také v jejich ostatním osobním životě - vztahu k partnerovi a především vztahu k sobě samé
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    GAISAKA: řeknu to upřímně - kurevsky se mýlíš :)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    RAPAL: jsem čekala, kdy se tu objevíš, bratránku ;)
    LILY
    LILY --- ---
    RAPAL: sákryš, máš pravdu, to jsem si neuvědomila. :))
    YEETKA: dyť jo. Taky jsem si nedokázala představit, že bych rodila doma, ale jak je člověk těhotnej a bezprostředně se ho to týká, začne se na to vskutku koukat jinak.
    YEETKA
    YEETKA --- ---
    LILY: no počkej, trocha vzrušení jednou za čas, což? :))
    mě teda navíc přijde, že některý argumenty dávají smysl, alespoň do té doby, než začneš opravdu tohle téma studovat a dokud se netýká tebe samé..
    RAPAL
    RAPAL --- ---
    LILY: hlavně mu neraď s tou politikou. to nám ty internety a porody doma zatrhne bez debat :))
    YEETKA
    YEETKA --- ---
    RAPAL: muhehehe
    LILY
    LILY --- ---
    RAPAL: znáš ho.. Vezmi mladýho někam na procházku, ať se provětrá a přijde na jiný myšlenky. :))
    YEETKA
    YEETKA --- ---
    GAISAKA: samozřejmě, jsi muž a tak nikdy nepochopíš jak moc je pro ženu důležité zpracovat vzorec matky a jejího zážitku..
    obávám se, že si ani v nejmenším nedovedeš představit, co znamená RODIT a PORODIT..
    jinak děti jsou počaty v čistém prostředí a žijí v něm po děvet měsíců.. říká se tomu imprint-prostě všechno, co se kolem tebe a tobě po narození děje se otiskne velmi hluboko do podvědomí a ty pak po zbytek života jedeš vzorec, který se ti načetl ještě dřív, než sis stačil udělat vlastní názor..
    btw: třeba některé válečnické kmeny po narození chlapce vystavili velkému hluku a hcladu, připravili jim takový šok, potom z takových jedinců rostli v boje chtiví jedinci atd.
    nemluvě o tibeťanech, kteří děti po narození ponořili do ledové vody, přežilo-li dítě bylo schopno žít v horách a snášet zimu....
    myslím, že bych mohla pokračovat dost dlouho, ale myslím, že je dost literatury na tohle téma..
    LILY
    LILY --- ---
    GAISAKA: co tě vlastně nutí přesvědčovat nerozhodné rodičky, jinými slovy obtěžovat svými představami o fungování světa lidi, co o to nestojí? To bys měl lepší udělat si kariéru v nějaké politické straně a jednou za pár let přesvědčovat falešnými sliby o růžové budoucnosti nerozhodné voliče.
    Ne, vážně, jsi vcelku rozumný člověk a myslím si, že mluvení do toho, jak přivede dotyčná dítě na svět, by sis měl nechat pro svoji partnerku, příbuzné a nejbližší okolí.
    RAPAL
    RAPAL --- ---
    GAISAKA: už se zase hádáš na internetu? .)

    0:30:30 - 0:34:00 dokonalá scéna

    Nádherná zelená - La Belle verte - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=qZ2qe42ZQNM

    LAURA
    LAURA --- ---
    GAISAKA: nemůžu s tebou souhlasit. Ale přesvědčovat tě nebudu, ostatně jsem donedávna zastávala stejný názor jako ty. Změnil to až prožitek porodu (v porodnici) a život s dítětem..

    Teď už sama vím, jak hluboký vliv tenhle zážitek na člověka může mít a jak důležitá je psychika v průběhu i těsně po porodu.. a psychický stav matky se v tak malém dítěti odráží jako v zrcadle a může vést k dlouhodobým problémům, s kojením, se zažíváním dítěte.. Nicméně jak říkám, neočekávám, že tvůj názor můžu změnit, zastávala jsem stejnou pozici jako ty a jen prožít to na vlastní kůži mě přimělo pojmout to z jiného úhlu.
    GAISAKA
    GAISAKA --- ---
    KUBALIBRE: Rodinu nemám. Chápu, že když to postavíš takhle, zní to blbě, ale v podstatě ano. Jen neříkám, že je to JEDNO, je-li ve stresu, to samozřejmě ne, ale NENÍ TO NIJAK ZÁSADNÍ FAKTOR pro další život dítěte (a matky už vůbec).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam