• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SYLVAENGastropeklo
    Tento klub se bude zabývat sběrem informací, recenzí, referencí, obrázků a receptů na nejhorší možné pokrmy a nápoje - ale nikoliv jako objekt úcty. V tomto klubu jde o varování a prevenci. Skutečně odstrašující případy budou zvěčněny na nástěnce. Zvláštní cenu takzvaného "Blivníka" obdrží každý měsíc ten nejotřesnější z prezentovaných gastrokotlů.
    rozbalit záhlaví
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    SOJKA: IMHO by nákupy surovin měly být záležitostí kuchaře který řekne "musím vařit z toho a toho". Ten by měl vědět kde pro své vaření sežene to nejlepší za nejrozumnější cenu. Provozní by měl dohlížet na to aby jídlo bylo správně naceněné podle výrobních nákladů (typicky je vhodný stav takových 219% výrobních nákladů). A majitelova starost by měla být aby kuchař ani provozní neslevili z dohodnutých standardů chuti a kvality servisu, a aby na konci každého týdne finance kvokaly.. a aby se staral o promotion a tvář svého podniku. :)

    Tohle by IMHO byl ideální stav.. kterého se v podstatě asi nedá dosáhnout.
    KURE
    KURE --- ---
    SOJKA: muze bejt.
    nicmene porad je to o tom ze za hnus na taliri je primarne zodpovednej majitel restaurace :)
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    KURE: Ja ti nevim ale kuchari moc suroviny nenakupujou.To spis nakupujou sefove kteri jedou do makra,koupej nejlevnejsi ARO suroviny,placnou to kucharovi a dej se vule bozi
    KURE
    KURE --- ---
    ONITSUKATIGER: tenhle pristup ale zacina jinde nez u kuchare.
    a spatny jidlo neni vina kuchare ale majitele/provozniho.
    protoze ten si kuchare najal a drží. ten mu dovoli (nařídí?) kupovat hnusy misto surovin.
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    ONITSUKATIGER: Ano,je to presne tak :( Vitej v pekle
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    Ikdyz jsem nejdriv byla skepticka, tak jsem se nechala premluvit a podivala jsem se na par dilu "Ano, sefe". Pripada mi, ze mentalita ceskejch hospodskejch je proste...koupim hospodu, kde budu prodavat shity z Kauflandu pod honosnym jmenem(viz omacka Café de Paris), ktery nevim co znamena ale zni to dobre a lidi jsou stejne blby a na tom vsem zbohatnu jako prase! Nektery nazvy tech jidel jsou proste trapny a smesny! Taky mam pocit, ze 99% tech kucharu na to proste serou. Jsou radi, ze nekde makaj a to vareni je nebavi. Proste to jenom uvarej jak roboti, placnou na talir a hotovo. Skoro nikdo z nich se nezajimal o trendy nebo novinky ve vareni, je jim to proste vsechno sumak...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SARAJ: konkretnejsi adresa by byla? :) ja jenom kam si nemam delat vylet :)
    SOJKA
    SOJKA --- ---
    ONITSUKATIGER: recept z mimibazaru :))
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Spinach potatoes 163,-
    Spousta pečených brambor s listovým špenátem, pravými hříbky a žampiony, zapečené sýrem
    Dětská porce 119,-


    absence gramaze klasicka,kamaradovi prinesli talir s bramborama poskladanejma na talir, na tom cele zampiony, sem tam spenat a zapeceno vrstvou eidamu - parada za 163:)

    Chicken Nachos 98,-
    Kukuřičné tortilly s kousky kuřecího masa marinovaného v BBQ koření, zdobené rajčaty a zapečené sýrem, podávané se zakysanou smetanou

    a tohle mne dostalo - prinesli mi 4!!!! kousky nachos, na kterych byl naaranzovany mikrokousek kurete, zakapanej BBQ omackou, eidam a rajce -zapeceno a protoze jsem se specialne ptala jak moc je to bbq palive - moc to nemuzu -tak jsem jako bonus na kazdy kousek dostala kousek chilli papricky,ktere bylo velice fikane umisteno na rajce,parada!

    secteno a podtrzeno
    dejte si polivky --ty delaji naprosto luxusni,ale jidlo je fakt mazec
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ha BOOK,
    jinak jestli si chcete zariskovat -U Moznych, pivo maji cajk,ale jidlo je fakt sila, obzvlaste jejich mexicke speciality
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    kdyztak to smazu ale tohle stalo za to..sice nevim kde tohle uvarili ale ukradeno z FB
    "ovocne" knedliky:


    Pizza s cevabcici a bramborem:
    REVANREDEEMED
    REVANREDEEMED --- ---
    ONITSUKATIGER: to je hodně slabej pokus o bentó
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    Možná malinko OT, alr ducha klubu to snad neporušuje...


    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    Tak zatím je v soutěži o nejstrašnější restauraci měsíce pouze podnik "Pod Smetankou" se svým evergreenem Vinohradský Švihák. Máme nějaké dlaší soutěžící?

    Podmínky soutěže:
    • Prokazatelně nekvalitní, neodpovídající, zběsilé, či jinak zbabicované jídlo v průběhu posledního měsíce
    • Název a umístění podniku

    Při posuzování bereme v potaz (není to ale nutná doložka) i drobné věci jako:
    • Fotku oné šlichty (foťák má dnes každý mobil)
    • Výčet hlavních surovin zmasakrovaných do podoby té hmoty na talíři
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    SCHEJBITCH: No NENE.. ono se to dostalo i na ksichtoknihu.. Arrrgh! Aspoň že to někdo vzal jako srandu a udělal alternativu:
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2500228311931&set=a.1396258953387.57265.1439626200&type=1&theater

    Každopádně tohle mi naservírovat v hospodě, tak asi kuchaři namočím ksicht do friťáku.. :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    ONITSUKATIGER: ...povsimnete si prosim zvlast chutnych sezamovych seminek jako oci a pusa chobotnicky...ewww, fakt nemam rada samotnej sezam natoz na parku! Pocitam, ze oci kuratek jsou z celyho cernyho pepre :-S
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    kdyz uz jsme u tech kiwi, tak tohle jsem nasla na Deviantu kdyz jsem zadala do vyhledvanai "Japanese octopus"

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ONITSUKATIGER: jedna z nejlepsich oddychovych komedii co znam :)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    WOJTYLA: no rada bych si zavolala obsluhu a reagovala takhle
    Next Friday - Angry African - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=A16ghqtLYLI


    ale spis to bude jen


    SOJKA
    SOJKA --- ---
    WOJTYLA: No nevim co tam bylo napsano ale urcite bych se zaptal. Tyhle tajemstvi pana sefkuchare vzdycky smrdej nakou demenci :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    WOJTYLA: Gordon Grín Lantern a Gordon Jelou Sabmarin :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam