• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    XAJA
    XAJA --- ---
    MTJ: no, pekne kliny a poriadne kladivo, nie? :)

    MTJ
    MTJ --- ---
    JOSEF_K: Neee, jasně jako řezivo, to rozumně nejde usušit takovejhle sortiment a navíc by to trvalo příliš dlouho. Postrádá to smysl, řezivo se usuší líp i rychlejc.
    Teď teda samozřejmě řeším i ten samotnej pořez protože všichni mají jenom katry (rozuměj rámový pily) který nejsou uplně to ono na tvrdý dřevo a říznou max. 80cm a největší pásovka kterou jsem našel řízne 90cm, tudíž se to asi bude muset kuchnout motorovkou, čemuž bych se ale samozřejmě rád vyhnul.
    Kamarád totiž koupil pásovku která vezme 1,6m průměr ale ta bohužel ještě není v provozu. Tak uvidím jak to nakonec vykombím :)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MTJ: Paráda.

    A s tím sušením. Budeš to sušit jako fošny, nebo necháš zatím takhle klády?
    MTJ
    MTJ --- ---
    JOSEF_K: Ptají se všichni ale copak já vím? :D Vzhledem k tomu že toho je skoro 6 kubíků a já jsem v těchto věcech staromilec (jakože bude aspoň rok na dešti nebo aspoň prolejvanej vodou, pak třeba dva roky zakrytej, pak zas dva roky ve stodole a až pak možná v dílně či případně v sušce) tak fakt nedovedu říct. Použitelný to bude za mnoho let. Budou z toho ale hezký věci, na to se můžete spolehnout!
    Ale abych jenom tak neabstraktil, třeba větve se nařežou na 22mm a budou z nich moje skvělý čajový cajky. Různý. A bude to brzo. Čekejte report, jistě postupně dodám! :D
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MTJ: Gratuluju, krásný dřevo. Co z toho bude?
    MTJ
    MTJ --- ---
    JOSEF_K:
    NIKOPOL: Jop, jilm!
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    jilm je vzácnost ... kůra a vnitřek tomu odpovídá .. myslim že bing ho JOSEF_K
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MTJ: Hmm, místo práce si tady googlim obrázky dřeva:)). Není to jilm nebo nějaký jeho příbuzný?
    MTJ
    MTJ --- ---
    SEMIK75:
    JOSEF_K:
    NIKOPOL: Všichni jste blízko. Je to dnes už docela vzácnost – a v tomhle průměru (110cm) už úplně.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    MTJ: podle tý kůry taky myslim akát, ale ten vnitřek je takovej hodně tmavej
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    MTJ: Tipuju akát, ale jist si tím nejsem.
    SEMIK75
    SEMIK75 --- ---
    MTJ: Dub ne?
    MTJ
    MTJ --- ---
    Koupil jsem nedávno tuhle nádheru tak se vám tu chlubím!
    A rovnou bych udělal malej kvíz, kdo pozná co to je? ;)

    ISATAG
    ISATAG --- ---
    GREGI: Asi tezko rict. Ale prvni dojem je palisandr. Ja to mam jen nakoukane z prace. Takove ty skolni poznatky jsou tetam..
    GREGI
    GREGI --- ---
    ISATAG: ten nema takove svetle zihovani ne?:)
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    GREGI: Ty tmave vypadaji jako palisandr :o)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    GREGI: Se současným vývojem civilizace to bude brzy dražší cihla než ta zlatá :D
    GREGI
    GREGI --- ---
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    LINKOS: Zkus hledat spíš anglicky. Mám vyzkoušeno, že v češtině je informací žalostně málo. Když hledám nějaké postupy, videa atd., tak už jenom anglicky. Trochu problém bývá se slovní zásobou, protože třeba takový poříz ti google translator fakt neporadí:).
    Dost mi pomohly tyhle dvě stránky:
    Old-fashioned Carpentry Tools | Prop Agenda
    http://www.props.eric-hart.com/tools/old-fashioned-carpentry-tools/
    http://freepages.rootsweb.ancestry.com/~wakefield/history/27238-h/27238-h.htm
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JOSEF_K: tj, zkoušel sem i googlit, ale nachází to jen hotové náťery. Zkusím tedy ty ořechový slupky a lněnej olej :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam