• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Jenže při řezání kotoučem zuby vždycky vylejzaj jednou hranou žlábku. To bych si musel použít pásovou pilu. Co to řezat s podložkou?
    Já už to teda mám nařezaný, ale pěkně mě to zprudilo - seru se tim abych to měl přesný a posledním řezem to odrbu... Klidně bych si to pro příště odpustil.

    JOSEF_K: Sry, jsem byl moc stručnej - mafla mám vzůru nohama, jako cirkule.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WRONSKI: Mně je trochu záhada, že máš chlupatou spodní stranu u mafla. Standardně je potrhaná ta strana, kde zuby vystupují z materiálu, tj. u cirkule spodní, u mafla horní. Jinak asi holt předřez.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Když už se tady tak roztahuju... Dá se nějak inteligentně řezat tohle? Samozřejmě se mi to u žlábků vyštipuje:
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    INOX: No právě že tak kolem 2 mm nad povrch.
    INOX
    INOX --- ---
    WRONSKI: Jak máš hodně vysunut kotouč?
    Mě se osvětčila metoda aby se mi netrhal spodek držet prořez pokud možno přesně na tloušce materiálu nebo cca s milimetrovým přesahem. Hrana pak byla mnohem čistější.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Já měl podezření, že mám tupej kotouč, což by mě namíchlo, protože je prakticky novej. Pak mi kamarád řikal, že to buk dělá, čemuž jsem úplně nevěřil, radši se zeptám tady :)
    Kus překližky mi to skoro nedělal a kus zase chlupatil hodně. Nakonec jsem to říznul "s předřezem": proříznul jsem to do půlky a otočil.
    Dá se to nějak obejít? Třeba podložit sololitem nebo tak něco?
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    WRONSKI: vetsinou je chlupata na drevu spodni strana, proto se reze na pile se stolem (podlozi material) a predrezem (ten reze zespoda).
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Když řežu buk přes léta, mám chlupatou spodní stranu řezu. Čím by to mohlo být?
    (Konkrétně teda maflem řežu bukovou překližku. Dělá to kotouč s málo zubama a ostrým úhlem i kotouč s hodně zubama a tupým úhlem.)
    GREGI
    GREGI --- ---
    ZCR: tlesk tlesk, palisandr;)
    ZCR
    ZCR --- ---
    GREGI: palisandr nebo cocobolo? ale ani jedno jsem naživo neviděl...
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    svestka?
    GREGI
    GREGI --- ---
    STQ: nope:)
    STQ
    STQ --- ---
    GREGI: to vypada jak arizona ironwood...?
    GREGI
    GREGI --- ---
    ZCR: jj hrany me ted taky moc bavej... kdo pozna co je to za drevo?:)

    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    panove, jen do toho! moc rad uvidim vase vytvory:)
    ZCR
    ZCR --- ---
    DRACONIK: á, dýmka mě taky tak nějak láká, stvořil bych mnohostěnné kubistické monstrum...
    GREGI
    GREGI --- ---
    DRACONIK: nadhera.. uz se dlouho na nejakou chystam:)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    snad nebylo:

    Pipe of the Enchanted Forest - Imgur
    http://imgur.com/a/FNpdV?gallery

    SWITCHMAN
    SWITCHMAN --- ---
    STQ:
    JOSEF_K:
    supr, dekuji .)
    GREGI
    GREGI --- ---
    Nevite kde by mi mohl nekdo na formatovacce a pasovce narezat drevo na urceny rozmery za slusnou cenu?:) klidne bych u toho byl a pomohl;)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    SWITCHMAN: Většině lidí připomíná rybinu. To kočky spíš zaujme:). Ale kup si čistej, ne nějakou fermež s chemickými vysoušedly. Sice bude dýl schnout, ale zase je to jedné. Např. tady:
    http://cestadreva.cz/page/obchod/prirodni-oleje-na-drevo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam