• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    STQ
    STQ --- ---
    GREGI: to vypada jak arizona ironwood...?
    GREGI
    GREGI --- ---
    ZCR: jj hrany me ted taky moc bavej... kdo pozna co je to za drevo?:)

    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    panove, jen do toho! moc rad uvidim vase vytvory:)
    ZCR
    ZCR --- ---
    DRACONIK: á, dýmka mě taky tak nějak láká, stvořil bych mnohostěnné kubistické monstrum...
    GREGI
    GREGI --- ---
    DRACONIK: nadhera.. uz se dlouho na nejakou chystam:)
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    snad nebylo:

    Pipe of the Enchanted Forest - Imgur
    http://imgur.com/a/FNpdV?gallery

    SWITCHMAN
    SWITCHMAN --- ---
    STQ:
    JOSEF_K:
    supr, dekuji .)
    GREGI
    GREGI --- ---
    Nevite kde by mi mohl nekdo na formatovacce a pasovce narezat drevo na urceny rozmery za slusnou cenu?:) klidne bych u toho byl a pomohl;)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    SWITCHMAN: Většině lidí připomíná rybinu. To kočky spíš zaujme:). Ale kup si čistej, ne nějakou fermež s chemickými vysoušedly. Sice bude dýl schnout, ale zase je to jedné. Např. tady:
    http://cestadreva.cz/page/obchod/prirodni-oleje-na-drevo
    STQ
    STQ --- ---
    SWITCHMAN: mejm kockam voni, okusujou mi noze co jim mam napusteny. me voni taky...ale zatim jsem ho neochutnaval...:)
    SWITCHMAN
    SWITCHMAN --- ---
    A lneny olej.. nebude to pak kockam treba smrdet? Nevim, neprisel sem s lnenym olejem do styku. Ma to nejake aroma? Diky
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    SWITCHMAN: Co si představuješ pod pojmem penetrovat? Ideální by bylo dřevo okrájet do hladka, k čemuž se nejlíp hodí poříz, který ale asi nemáš. Jestli už to máš nějak vybroušené, tak to natři lněným olejem a nech tak 14 dní schnout. Pak přebrus jemnou brusnou houbičkou (prodává se několik hrubostí, na tyhle účely je ideální extra fine), na hadr si vezmi trochu lněného oleje a nech znovu zaschnout. A máš to.
    SWITCHMAN
    SWITCHMAN --- ---
    brej.. pred casem sem se tu ptal na radu ohledne kocko stromu. jak uchytit podstavec ke "kmenu" (btw lepidlo zustalo pruzne do dnes na vzorku, nakonec to dopadne na dlouhej vrut do predvrtane diry)
    Ted mam dotaz na ten samotny podstavec. Par dni sem sekal, rezal, brousil a finalni tvar už asi mam. puvodni myslenka byla vybrousit jemnym smirkem temer do hladka, mozna nasledne nejak "vylestit"
    Ted premyslim, jestli penterovat .. v tomhle jsem naprosto nepolibeny. Chtel bych, aby sla videt kresba dreva.
    Obavam se, ze kdyz nebudu penetrovat, drevo casem zasedne a nebude to vypadat prilis vabne.
    Je resenim vylesteni suroveho dreva? Nebo penetrovat za kazdych okolnosti?
    Pripadne jestli byste mne nekdo nasmeroval na nejakej material, web, kde se tyto povrchove upravy rozvadeji, budu vdecny. Diyk moc .)
    ZCR
    ZCR --- ---
    řežeme prkna level master (a vůbec teda fachman!)

    Resawing by hand - The good Dr.'s medicine chest part one.
    http://www.youtube.com/watch?v=OtmswWZ4Lvo&list=UUaWR_UvszqJ0xIJYXcep3_w
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    GREGI: To by šlo i z desítek, ne? Pokud jo, tak nejlepší, co znám, je:
    Lišta masiv.jehličnatá 10x10, čtvercová 2400 mm |Asko
    http://shop.asko-as.cz/lista-masivjehlicnata-10x10-ctvercova-2400-mm/d-59043/

    Všude jinde mají akorát KVH za trojnásobek ceny. Občas s tím něco oblepuju, když jsem línej pižlat polodrážky.
    GREGI
    GREGI --- ---
    WOJTYLA: budu delat workshop vyroby draku;)
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    GREGI: ptám se jen ze zvedavosti - na co to kurva bude?:-)
    GREGI
    GREGI --- ---
    Nevite nekdo kde sehnat tak 100m drevehejch profilu tak 5x5mm za dobrou cenu?
    KALLISTO
    KALLISTO --- ---
    JOHANIES: Pokud to neni technicky lih, je z toho docela slusny liker, ktery pomaha na migrenu ;)
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    77WHITE: promin. premyslim vetsinou industrialne, ne v domacich podminkach..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam