• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Kdybste třeba nevěděli, co ještě pěknýho si ze dřeva vyrobit...

    Wooden Cars: Man Creates Tree-mendous Motors
    https://www.youtube.com/watch?v=nGN75UVvMYQ
    ZCR
    ZCR --- ---
    PEK: už jsem na ně taky pomyslel, a to bude ono... díky!
    PEK
    PEK --- ---
    ZCR: patky?
    ZCR
    ZCR --- ---
    existuje nějaký termín pro kovové (mosazné) zakončení nohou nábytku? (Setkal jsem se teď v jednom překladu s podle mého nesmyslným a otrockým překladem "chodidla" (orig. Messingfüße), a fakt se mi to nelíbí :-) ... žádný termín mě nenapadá, takže podle mě bylo správné řešení to opsat...)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    DEEJAYY: dík, sorry za tak obvious otázku, v Liberci jede maph :)
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    77WHITE: demos ...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    když už mluvíme o překližkách - kde najdu v Praze levně truhlářskou překližku, aspoň trochu naformátovanou? Chci jí trochu víc, knihovna přes celou stěnu (byť relativně malou, cca 3x3,2m), a nechci za materiál dát víc jak 10k.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    KUBAL: Hornbach, přířez na míru. Co si odneseš, to zaplatíš.
    KUBAL
    KUBAL --- ---
    Ahoj ve spolek! Nevali se nekomu doma kus truhlarsky preklizky 15mm tloustka a cca 80x60cm ? Muse but I trosku mensi, ale me moc:) Bylo by to na stolek do auta. Ja za to muzu poskytnout totoznej kus preklizky, ale 18mm. Nebo cokoliv jinyho dohodou.
    Nechce se mi kvuli takovymu kousku kupovat celou desku.
    Nebo nevite,jestli nekde prodavaji I takovyhle maly kousky?
    Diky za ready ci nabidky. Drevu zdar! (Jestli se da preklizka povazovat za drevo:)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZCR: Mně se v dílně teď válí kus palisandru, který byl tomuhle trochu podobný, dokud jsem ho neohobloval...
    ZCR
    ZCR --- ---
    JOSEF_K: nemám těď po ruce vercajk, ale určitě zkusím...
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZCR: Kousek odhoblovat jsi zkoušel? Bůh ví, čím je to mořený...
    ZCR
    ZCR --- ---
    DEEJAYY: to bych poznal, hadí dřevo je hodně výrazné... zatím si myslím, že by to opravdu mohl být nějaký povedený ořech, ale mate mě u toho horního prkýnka ta kresba, která vypadá skoro jako u švestky nebo meruňky...
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    ZCR: trochu jako hadí dřevo

    Snakewood from Griffin Exotic Wood
    http://www.exoticwood.biz/snakewood.htm
    ZCR
    ZCR --- ---
    NYCKER: já si taky říkal, i když se mi to na ořech zdálo maličko divoké...
    ZCR
    ZCR --- ---
    tak zase po čase neznámé dřevo... je to z jakéhosi ozdobného rámečku, nic dalšího o tom nevím. délka cca 30 cm. Hluboký lesk, nezdá se mi extra tvrdé, nořem se pěkně řeže i kolmo k vláknům.



    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    GHOSTDOGG: už se to tu řešilo - jafholz
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    GHOSTDOGG: Dýhy ti neporadím, ale řezivo zde: http://susenerezivo.cz/

    Maloodběr není problém a pár dubovejch a bukovejch kratin (cca 1m délky) jsem tam bral minulej tejden. Ale musej kratiny zrovna mít, jinak standard je fošna v dané délce. Stačí tam zavolat a zeptat se, co zrovna je.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    Nemáte někdo osobní zkušenost s kupováním dýh a řeziva v menším množství v Praze a okolí?

    U dýh konkrétně, kde mají dobrou kvalitu, můžete si je prohlédnout, vybrat si, dobré ceny, spíš asi lokální dřeva (ořech), ale i exoty se hodí. Třeba kde by vám nabídli i nějaké zbytky a ne celý pakl.

    A řezivo, zda je možné si někde vzít nějaký menší přířez, alá 1m namísto 4m fošny, v dobré kvalitě, dřeva jako dub, buk apod. Google umím používat, tohle se z něj nedozvím a jde mi o vlastní zkušenost. Předem dík.
    MALEJNOREK
    MALEJNOREK --- ---
    dotaz na odvorniky... mam malej podstavec z dubovyho dreva a chtel bych tomu dat nejakou peknou povrchovou upravu, hodi se na to selak? a je treba to nejak predtim upravit popripade co byste doporucili jinyho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam