• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    ZCR
    ZCR --- ---
    EMK: jen počkej, ono ti to časem nedá...
    EMK
    EMK --- ---
    PETER_PAN: hele měla to být houba, ale jaksi se mi zlomila. Tak jsem si udělal těžítko na stůl.. ;)
    Ne, anální kolík to opravdu není. :DDD
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    EMK: Paneboze co to je ? Nebo ja to vlastne nechci vedet :)
    EMK
    EMK --- ---
    EMK
    EMK --- ---
    Tak to docela vyšlo. Díky za tip. ;)
    Shou sugi ban...

    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    EMK: googli "shou sugi ban". Nejrychlejší, nejlevnější, nejjednodušší metoda.
    EMK
    EMK --- ---
    Nemáte někdo zkušenost s opalováním dřeva?
    Jde to i nad ohněm, nebo je potřeba pistole?
    Díky
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Jdu s dalším dotazem .)

    Jakou použít interierovou bílou (polo)matnou barvu na palubky?
    Výsledný povrch má být čistě bílý.
    Mám tu kýbl Balakryl Latex Univerzál bílý, šlo by? :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS: jj, mam vc. parotesne lepici pasky.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZATAMOKO: nezapomen na parotesnou folii za ty palubky
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ADIK: díky, žena nakonec rozhodla, že chce palubky, tak si překližku nechám až na svou dílnu :)
    ADIK
    ADIK --- ---
    ZATAMOKO: březová 5-6mm ti bude stačit. můžeš na to pak bez problému zavěsit i nějakou skřínku. určitě bych dal tu lať doprostřed jak píšeš, klidně i dvě jestli je možnost.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Kdybych chtěl v maringotce na vnitřní stěny použít překližku, tak jakou a v jaké tlouštce?
    Byla by přidělaná na latích v osové vzdálenosti 1250mm, případně můžu dát ještě jednu doprostřed a mít to po 625mm.
    Povrchová úprava bude bílý nátěr, buď akryl nebo latex (u kuchyňky a v koupelně).
    Stěny nebudou nést prakticky žádnou větší zátěž, tak není potřeba to nějak výrazně naddimenzovávat.
    Kdybyste mi pomohli vybrat konkrétní produkt z http://www.drevo-kaplan.cz/preklizky?sort=name tak by to bylo úplně ideální :)

    Další varianta jsou klasický palubky, ale upřímně mě ty "proužky" moc nelákaj.
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    URPUTNIK: mno, vzal jsem to osmem .. a mozna jsem ho tam dal vic nez jsem chtel, v nekterych prohlubnich to dostalo bilej/sedej nadech, zkratka to ztratilo ten lesk cerstve orezaneho dreva .. cim to lestite? staci normalni hadr? nejaky superjemny smirgl? s tim nemam vubec zadne zkusenosti :)
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    ZATAMOKO: ochranny hydrofobni akrylovy nater, ve svych predchozich prizpevcich jsem ho zminoval :) ... skoro me az prekvapilo, ze se na nyxu nikdo neozval, kamarad co ma vinice mi urval ruce :))
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS: tata mel u rodicu foliak ze dreva 25 let, menila se jen folie.
    Zkousel jsem PPR trubky, nicmoc. Roxory (14mm) taky nicmoc.
    Dalsi moznosti jsou ocelove trubky, pripadne L/T profily. Jenze to nemam kde naohybat.
    V zasade kdyz to vydrzi cca 10 let, tak za me dobry :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZATAMOKO: davat lignofixem napustene drevo do skleniku je imho cunarna. Pokud tedy pominu ze zrovna drevo se do stale vlhkosti prilis nehodi.

    Mozna bych zvazil jak vyjde cenove z neceho odolnejsiho
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Njn, stojí to raketu, ale zase při správným použití (tzn. žádný válečky a štětce, ale hadřík) je fakt malá spotřeba. A funguje to líp, než cokoli co znám.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    DOKKTOR: jj, impregnovane late 60x40 jsou jedna z moznosti a imo i dostacujici. Ted s nima zrovna neco kutim a to uz je celkem pevnej material.
    Jen jde o to, ze kdyz se na to da folie, tak se mi stavalo, ze se o neohoblovane late potrhala. Staci jedna triska a uz to jede. Proto bych je chtel lehce zhoblovat a stahnout hranu
    Nicmene pokud to nakonec udelam ze sklolaminatu/polykarbonatu, tak tam je to fuk. Uvidim taky podle financi.

    JOSEF_K: OSMO je ulet cenove, ale koukal jsem na nej. Hlavne na bilej.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Jestli ti na tom nějak víc záleží, tak OSMO na venkovní terasy. Je to směs olejů, vosků a biocidů. Ochrání před breberama, plísněma, vodou a ještě pěkně vypadá. Akorát si za to holt nechaj dobře zaplatit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam