• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    DOKKTOR: Impregnace, tam kde se dřevo ještě drolí to vyčistit pokud to nejde až hodně do hloubky naimpregnovat takovým tím zeleným sajrajtem přesně nevím název, ale v každém obi to mají a potom to můžeš třeba natřít. Ten sajrat napatlat cca 3x vždy počkat až uschne a znovu nastříkat. Nejlepší je ta pumpa co máš na zádech tlakuješ a tříkáš.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    co to je za brouka (chápu, že to mi asi nikdo neřekne) a jak dlouho trvá, než to vyžere do této podoby? a jak se to dá ošetřit?
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Nebo podtlakovou/pretlakovou komorou.
    VINC
    VINC --- ---
    INCUBUS: hrál jsem si stím. Bublinky se dají vyhnat ven zahříváním.
    INCUBUS
    INCUBUS --- ---
    MALEJNOREK: Díky moc
    ZCR: Ale jo.. jasně.. mně spíš šlo o to, že to mají krásně tekutý a nevidím (možná jsem slepej ) žádný bublinky...
    ZCR
    ZCR --- ---
    (já si jenom dovolím poznámku, že ta pryskyřice je většinou spolehlivá cesta k tomu, aby výsledek vypadal kýčovitě... aesthetic nazi over and out)
    MALEJNOREK
    MALEJNOREK --- ---
    INCUBUS:
    treba konkretne tady resinpal 2416, ale bude toho spousta
    neo Woodstock Lichtskulptur light sculpture resin ToSaLignea
    https://www.youtube.com/watch?v=8GnKU5B3QyI
    INCUBUS
    INCUBUS --- ---
    URPUTNIK: Takovej lama dotaz.. Víte někdo, co to používají za pryskyřici..? Nějaký polyester.?
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    bohuzel to dali asi jenom na fcb, stul s efektem reky (a mam teda podezreni ohledne jedovatosti resinu :) na jidelni stul to asi nebude)

    https://www.facebook.com/..._ref=ARR8BKwNJuph0BDCpkVb3pN1qwyvDjEJLhamS4jH7eEkdY41uKwSKlAytqA70hvHIU8
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    JIGGYBIGGIE: Imho blížit se tomu budou odstíny jako ořech, kaštan, mahagon. Strukturu (nejspíš dubu) nikdy nedoženeš, ale odstín se dá. Jestli ti jde hlavně o to, aby to bylo tmavší, tak toho dosáhneš lehce.
    UBU
    UBU --- ---
    OMNISLASH: Ok, chápu :-) Jen jsem chtěl naznačit, že přemalovat osla na zebru nemusí být vždy jediné řešení. Jde o to, že na to pak budeš koukat a jestli to má být i designová součást bytu/pokoje, tak je na zvážení, zda tomu nedopřát víc když to bude mít člověk pořád na očích. Já ze smrku nedělám moc rád a celkově ho zas tak moc nemusim, tak sem si to vztáhl dost na sebe, ale to je individuální a můžeš to mít obráceně, my foult. Ale abych nebyl OT, Osmo dělá tuším i takové malé pytlíčky s olejema na zkoušku, tak můžeš testnout vícero variant a uvidíš co se ti líbí a co se k tomu odstínu bude nejvíc blížit.
    JIGGYBIGGIE
    JIGGYBIGGIE --- ---
    Děkuju za reakce. Police jsme měli doma a zadarmo, tak proto smrk. Pošlu fotku, až bude hotovo
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    UBU: protoze je to levnejsi? protoze je to dostupnejsi? protoze se to da sehnat v mracnech pripravenych provedeni? protoze se to jednoduseji obrabi? vyber si :) hotove to nemam, ale zvazoval jsem vyrobu masivni "prkenne knihovny" a smrk se samozrejme jevil jako vhodny kandidat. pochopitelne pokud by vypada takhle, byla by to parada. na druhou stranu tim bych se zase pripravil o moznost hodit na to vceli vosk, ktery i obycejnemu smrku po prebrouseni doda na dotek uzasny povrch (ale vizual bude stale stejne chudy).. nicmene za me to bylo spise recnicky, necekal jsem nejakou pozitivni odezvu na problem "pekne vypadajici smrk" :)
    UBU
    UBU --- ---
    OMNISLASH: Spíš je otázka, proč to dělat ze smrku. To už tomáš hotové a jen to chceš natřít? Když to uděláš v dubu, lízneš to medovym Osmem, tak to bude pecka.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    JIGGYBIGGIE: natrel jsem smrkovou lavici lakem v odstinu orech a ver nebo ne, nevypada to jako orech (ano je to tmave, ale o tom neni ruznoroda kresba orechu a prechod od jadra k beli)
    jestli chces z levneho dreva udelat drahe, tak si nech udelat fladr
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    OMNISLASH: potrebujes jednu brunetku s bilymi kalhotami :)
    MTJ
    MTJ --- ---
    JIGGYBIGGIE: Olejové mořidlo od Osma, trochu laborování při aplikaci a není co řešit!
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    JIGGYBIGGIE: jak udelat ze smrku neco takhle vizualne zajimaveho? to by me tez zajimalo :)
    JIGGYBIGGIE
    JIGGYBIGGIE --- ---
    Ahoj, mám dotaz. Poznáte odstín polic?
    Chceme na světlý masiv (jehličnan) použít lak v podobném odstínu. Doporučíte? Díky

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam