• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    nemáte prosím někdo tip, kde sehnat menší hranoly (okolo 150x80x80 mm) lipového dřeva na dřevořezbu? všude na internetech vídám jen samý velký špalky a to je pro mě zbytečný. zajít do nějakýho náhodnýho truhlářství nebo nějakej hobby shop?
    LOOSER_AK47
    LOOSER_AK47 --- ---
    LINKOS: ja jsem dělal desky stolu z hladke foliovane překližky a šuplíky či fochy z 10 bukove preklizky

    LINKOS
    LINKOS --- ---
    kdyz ste u te preklizky,delam si nejaky ten dilensky nabytek a uvazuju z ceho dal. Sparovka je sice pekna,ale na tydle ucely mi ji prijde az skoda, osb desky jsou zase hnusne a obycena drevotriska zase nic neunese,prohyba se atd. Predstavoval bych si nejakou stavebni/truhlarskou preklizku,ale nic moc jsem nenasel... Poradite kterej matros koupit,pripadne shop kde neni problem poslat
    CUKI
    CUKI --- ---
    GREGI: Máš nějaký obrázek stánku pro představu?
    Jinak ten zmíněný Jaffholz a myslím že i nějaká pobočka Demosu je tím směrem.
    Pak v Úvalech byl takový překupník velkoformátovek a spárovek, ale netuším jestli tam ještě je.
    GREGI
    GREGI --- ---
    Chci si udelat novy stanek. Predchozi jsem mel z topolove preklizky kvul vaze, ale je dost meka a za ty dva roky se na dost mistech protlacila. Nejakej tip na neco lehkeho ale trochu pevnejsiho? Idealne hezka kresba.... napada me borovice? A kam lro ni kdyztak nymburk/praha vychod
    COLON
    COLON --- ---
    Ahoj, uměl by někdo kvalitně vysoustružit kouli většího průměru - asi bukovou, ale klidně i z jiných druhů dřeva? Zatím jsem narazil jen s průměrem do 50mm - větší jsou už lepené ze 2 polovin. Potřeboval bych nějakou větší - ideál tak kolem 10 cm. Ale byl bych rád i kdyby se mi případně ozval někdo s kým bych to nějak mohl probrat - jaké jsou možnosti atd.
    SHAMPOO
    SHAMPOO --- ---
    věděl by někdo o řezbáři, co by mi vyrobil vycházkovou hůl s potkanem?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    77WHITE: :) Přemýšlel jsem, jestli paní zmíním. Ano, a naživo je ještě děsivější… Ale jinde jsem dubovou překližku nenašel.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    VO_D_KOLEK: Stacil mi kratkej (ode me velmi slusnej) telefonat s pani od kaplanu a nikdy vic, na to je tech dodavatelu preklizek v praze proste moc abych se s ni musel jeste nekdy bavit:/
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    77WHITE: Pěkný výběr má Kaplan. Jednoduché řezy (transportní napůl) dělají hned, ostatní do tří dnů.
    A je to úplně boží areál :)
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    CUKI: Jasne, mozny to je.. ja to bral z toho pohledu, ze maj velky skladovy zasoby vseho moznyho a prirezy delaj na pockani... Jinak ja tam nic moc nenakupuju, jen ted nejaky topolovy preklizky a hlavne flexi ceiba preklizku na vestavbu do auta a to nikde jinde nemeli.. kdyz vemu v potaz jeste to,ze to mam 5min autem od baraku a mam tam 20% slevu na kamosovo tatu, tak jsem nemel co resit:-):-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    FOSSIL666: Jaffholz zrovna moc nedoporučuju, ta manipulace s tím materiállem je u nich otřesná. Před rokem jsem tam bral nějaký OSBčka a pera a dražky byli tak poničené, že každou desku jsem musel upravovat. Dřevovláknitý desky jim leželi částečně na dešti...
    Na druhou stranu neměli zrovna špatnej sortiment lamel
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    77WHITE: kdybys viděl kolikrát tohle denně slyším :) ale ono se pro to musí dojet vozíkem někam do regálu, dva lidi to z něj musí sundat, pokud je pila digitální tak to i nastavit a ono se to secte... Rád tě vezmu na exkurzi jak to celý den u takového stroje vypadá ;)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    DEEJAYY: Jo i ne. Plne chapu, remeslnici sou zavaleni, na zamecniky se ceka kolikrat mesic nez vubec sahnou na svarecku Ale mit zakladni formatovaci pilu, nastavit jeden rozmer a ctyrikrat protahnout desku masinou by nemelo zabrat vic jak 5 minut cistyho casu. Nereknu kdybych chtel ofrezovat hranu nebo nedejboze i povrchovku:)
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    77WHITE: v aumexu mají nějakou pilu? Sem si nikdy nevšiml :)
    jinak ono se řekne 6 řezů, ale teď je tolik zakázek pro truhláře, že nikdo nestíhá ... třeba u nás řežeme do týdne a to jsme jedni z nejrychlejších v kraji ... zakázek jsou opravdu desítky denně ....
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    77WHITE: Tak super:)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    FOSSIL666: díky. Našel sem Au-mex a jsou ochotni mi to naformátovat na počkání, všichni ostatní to zatím děsně komplikujou, na to že jde o jednu blbou desku a 6 řezů :)
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    77WHITE: Je to teda mimo Prahu - Brandýs nad Labem, ale v Jaffholz by to nemusel bejt problem...
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Nemáte prosím tip na sklad v Praze na truhlářskou překližku? potřebuju jí zejtra a naformátovanou, v Démosu mi to nechtějí formátovat. Díky moc
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    LINKOS: https://www.pracovniochrana.cz/...jf4x9kcbkxn7keyacxxendiwoy-y-czic6qnnfa7vxf6aens0gpxxocqpkqavd_bwe

    Filtry si vyber podle prachu, který produkuješ. Tak za dva roky používání ti odejdou ty gumičky, kterými to drží na hlavě, výměna je vcelku easy, jinak nic neřešíš. Životnost filtrů je značná, v řádu měsíců i při denním provozu (pokud tedy nečistíš zevnitř sila na cement).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam