• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    CUKI
    CUKI --- ---
    WAKO: Obě severské volby (Osmo i Bona) nejsou krokem vedle. Tím že je to určeno na profi použití, je priorita doba zpracování, takže to tak vypadá i v popisu. Zde zmíněnej ojej top je ve zkutečnosti už více vosk než olej. A moc hluboko se sám nedostane. Jako první vrstvu je podle mě dobré použít něco s lepší viskozitou.

    Druhá věc je ekologie: kobaltkarboxylát a 2-butanonoxim předpokládám zaručují tu rychlejší domu schnutí, ale co je to za látky?

    Myslím že se dá najít i lepší česká alternativa.
    WAKO
    WAKO --- ---
    koukám, jak se tu názory na to Osmo v průběhu let mění :- )

    [ JOSEF_K @ Dřevo ]

    [ DOKKTOR @ Dřevo ]
    WAKO
    WAKO --- ---
    CUKI: ok :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    WAKO: Tak borovice se ti vybarví tak, že to nemá cenu řešit :-)
    WAKO
    WAKO --- ---
    Otázkou pak je, co vlastně nežloutne. A zda-li to hrotit když je celý ten kuchynský roh vlastně jen při umělém světle. Slunce z okna tam vůbec nedopraží.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    WAKO: hele něco to dělá. v létě sem tu dával fotku čerstvě natřeného parapetu a pod květináčem to zůstavalo světlé. dnes se to už asi slilo, nebo to neřeším a všimnu si toho zas až v létě
    DOKKTOR:
    WAKO
    WAKO --- ---
    Ještě ohledně toho Osmo Topu čtu, že má tendenci žloutnout. Díky lněné složce. Je to skutečně tak žlutonosné?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    WAKO: letos teda zatím první zima (takže čekám kritiku, že mám chabý vzorek), ale na terase mám terasový olej bondex a odolává sveřepě - modřín na plné povětrnosti
    plus sem si dost oblíbil do interiéru věci od balakrylu. vodou ředitelné, všechno atest na hračky a vypadají fakt dobře, jak olejovosky, tak laky.
    na pracovní desku a na stůl dávám top olej ;)
    WAKO
    WAKO --- ---
    DOKKTOR: Mohl bys nějaké z těch nevyhajpovaných produktů uvést? Našel jsem ještě nějaké Tungové oleje, v podobné nebo jen o něco dražší kategorii.
    WAKO
    WAKO --- ---
    Chlapci zníte přesvědčivě. Již jsem o OSMU nějakou chválu četl, takže asi vyřešeno. Díky.

    Uznávám, vrstvička epoxidu je mimoza. V desce jsou už hlavně usazené věci jako varná deska, dřez. Nedá se už zvyšovat.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    LINKOS: venku/vevnitř? na vaně sme tři roky bez zásahu měli terasový olej a naprostá spokojenost. dovnitř imho stači ten top olej. nicméně zas bych to osmo nepřeceňoval, stejnou službu udělají i levnější nevyhajpované produkty
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    jake osmo je idealni na okna/dvere?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    ZATAMOKO: mně se nejvíc osvědčila houbička na nádobí. naliju na desku a rozetřu
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KOUDY: čím to Osmo aplikuješ? Resp. kdybys popsal celý postup, tak zn. ideál :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    WAKO: jak píše KOUDY, je to top. Občas zírám, co to zvládne :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Presne tak..na kuchynskou desku bych pouzil jenom osmo top..Pouzivam ho na jidelni stoly a prijde mi ze je nejlepsi...Nejake vosky uz v sobe ma, takze ja dam vzdycky jen tri vrstvy osma a dalsi vosk separatne uz nedavam.

    Top olej | OSMO - ochrana dřeva a přírodní nátěry na dřevo
    https://www.osmo.cz/barvy-na-drevo-uvnitr/nabytek-stena-strop/top-olej
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    WAKO: osmo doporucuje osmo top + nejaky ten jejich vosk. a vzhledem k tomu, ze ten top zatim na stole funguje vyborne, docela bych jim asi i veril
    CUKI
    CUKI --- ---
    WAKO: To by asi nemohla být "vrstvička" epoxidu ale služná vrstva :-) Fošna bude pracovat. Ale úprava borovice? Potřebuje hlavně zatáhnout, olejem, fermeží (ne průmyslovou) a navrch případně vosk. Ale Deska bude potřebovat častou údržbu, takže bych volil třeba na to určený minerální olej, klidně i ten od Ikei...
    Na epoxidovou úpravu koukni na ID KOUDY...
    WAKO
    WAKO --- ---
    Mám čestvě dodělanou kuchyňskou desku z borovicových podlahových fošen. Já vím, že dub je dub a kdesi cosi, ale rozhodli jsme se to s kamarádem takto udělat. Chtěl jsem dřevo a tohle bylo finančně prostě dobré. Poradíte prosím, čím to ošetřit? Bylo mi nabídnuté zatáhnutí do vrstvičky epoxidu. Pocitově mi, ale nejvíce sedí ošetření olejem. Nějaké tipy, co koupit, na co si dát pozor?

    Konstrukci kuchyňského rohu tvoří smrkové hranoly. Na ty bych zkusil využít olej na podlahy. Mám odlitý jeden kvalitní, měl by být nezávadný.

    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam