• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    LINKOS: mám 4 roky v zemi prkna a dobrý
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ROZCOS: to je k nicemu
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    STEMBUS: napustit bezbarvým lignofixem nebo něčím takovým
    LILITH213
    LILITH213 --- ---
    Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás nezná nějakou pěknou příručku pro návrh dřevěných konstrukcí (spíš obalářství), s výpočty, kofíky, atd. V práci nás nutí dělat většinu přepravních loží pod výrobky ze dřeva, prý je to levnější než svařence, a výpočtářům se nechce počítat, protože mají programy jen na železo. Hmotnost výrobků je v rozmezí cca 2 000 - 30 000 kg, jsou všech tvarů, velikostí a s těžištěm klidně i v 1500 mm. Nechci šéfům předkládat výpočtové zprávy, za to ani nejsem placená, spíš líp proniknout do tajů dřeva a mít jistotu, že se nám lože cestou, na autě nebo lodí, nerozvalí. Zatím kreslíme jen basic design "podle zkušeností". Díky :-)
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    JOSEF_K: ok dík - koukal sem na to a... asi je to varianta no, jen me tam zarazi to proc na terasy! :)
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    STEMBUS: OSMO na venkovní terasy.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Měl bych dotaz.

    Čím nejlíp ošetřit prkna a hranoly který budou ležet v trávě/hlíně jako základna pro domácí detský hřiště? Ideálně něco co je budto bezbarvý a nebo se prodává v klasický barevný paletě jako třeba barvy/lazury...

    Nemůžu je dát na žádný patky, takže budou opravdu ležet na zemi a chycené budou pouze závrtovejma kotvama

    díky
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Takže měl pravdu :) Takže epoxid.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    VO_D_KOLEK: Tvrdostí, pevností atd. A to výrazně. Epoxid je jak kámen, polyester takový tvrdší vosk.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    JOSEF_K: Že se k tomu ještě vracím (už mám zaklínkováno): dozor místo polyesterového tmelu navrhuje epoxid s pilinami (nebo spíš prachem) přímo dřeva, které budu tmelit. Liší se tyhle dvě hmoty nějak podstatně?
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    CUKI: Dílna je, ale zabordelená. Já se to primárně nesnažím prodat, takže s tím popravdě nechci ztrácet čas, tady jsem se ptal jen proto, že někdo přímo zeptal, za kolik by to bylo k prodeji. Něco asi nabídnu Mrtvé rybě, jestli tam z toho nechtějí nějaké sezení. A dolů šel proto, že ho v zimě zlomila vichřice. On to byl dvoják a loni už se zlomila jedna špička, tak se letos přidala druhá i s kusem kmene. Nechávat tam neestetický pahýl, který by obrážel kdoví jak a kdoví jestli, se nám moc nechtělo, zvláště když ho v zahradě máme ještě jednou. Tak tam místo něj přijde jiný druh tisovce.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HOUBA: Jestli je pod fakultou stále k dispozici ta dílna, tak bych několik zkusil zabalit do vlhkého hadru a pomalu sušit, pak třeba nařezat na "salámy". Pak ta cena bude jinde.

    Proč šel vlastně dolu?
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VODNIK: to bych porezal na mensi kousky :-) ostrava daleko. ale mit stroj an metr prumer to by bylo fajn :-D
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    PLAGUEDIL: metrový průměr na soustruh? Co máš proboha za stroj? Jinak pokud chceš špalek tak ve Veselí nad Lužnicí ti klidně nějaký přenechám
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    OMNISLASH: Ok, děkuji.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    HOUBA: ja bych na soustruh za takovy pekny, cisty a nepopraskany spalek 60x30 dal 250 a nechal bych se ukecat i na 300. je to cena notne nad palivem, ale zase stale zadne drama. zalezi, jake s tim ma potencialni majitel zamery
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VODNIK: zrovna brizu bych si dal na soustruh, to drevo mam rad.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    PLAGUEDIL: TRUHLIK: Ok, děkuji za reakce. Přiznám se, že se vůbec nevyznám v cenách palivového dříví, něco jsem sice googlil, ale většinou to měli naštípané na paletách, takže vůnec nedokážu odhadnou objem s surovém stavu. Čili pokud byste mi byl někdo schopen poradit, kolik si říct za špalek 60x30 a 60x80, tak by to bylo supr, díky.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    Nevím jestli průměr je zrovna to nejdůležitější, to bych si za svoje špalky břízy průměr 100-120 mohl říct o balík a v reálu je to jen dřevo pro zlost, než ho člověk naštípá. Ten tisovec by mohl být zajímavý pokud by to nebyly krátké špalky, ale něco z čeho se dá říznout fošna/deska
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    HOUBA: Ten prumer mi prijde hodne nadstandardni. Nebalbych se rict si o dost vic nez “palivove drivi” ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam