• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    MUTOID: prijde mi to dost hruby(teda pokud je to značení stejne jak u brusnych papiru, nemam s timhle zkušenosti)
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    Ahoj, prosim poradte jaky kartac na vrtacku poridit na postraseni modrinovy terasy pre olejovanim..
    uz jsme uplne zoufalej, googlim jak das a jem vic a vic tapu.. zatim jsem pochopil ze nylon k60 by mohl byt ok ale nevim proste..
    predem diky
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ROZCOS
    ROZCOS --- ---
    CH_IN_A: já mám dobrý zkušenosti s polyuretanovýlaky ..něco jako toto

    SOKRATES S 119 - Polyuretanový lak na dřevo - nábytek, hračky. :: barvy-sokrates.eu
    https://www.barvy-sokrates.eu/katalog-vyrobku/sokrates-s-119
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    LINKOS: co Biofa?
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    nekdo kdo se zabyva tezbou? zatim to resim lidma v miste vyskytu, ale zacina to bejt neunosny
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    LINKOS: Ten stůl už dosluhuje, je to asi 70let stará dyhova deska (co je pod dyhou netuším) a je permanentně zapatlany od děti, takže potrebuju nějaký odolný a snadno omyvatelny povrch
    Jen se do výměny nechci dívat na ty hnusne patlance
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CH_IN_A: fakt to chceš lakovat? Co tvrdovosk?
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    CH_IN_A: Epolex lak na dřevo S1300


    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Muzete me doporucit nejaky transparetni lak na dreveny jidelni stul, ktery ma finalni tvrdost do 2-3 dnu?
    Natrel jsem stul pred cca 3 lety nejakym vodou reditelnym lakem na podlahy a budto byl ten lak uz prosly, nebo to byl proste smejd ale na 2 mistech, kde se o stul hodne opirame, se zacal rozplizavat (nevim jak to chovani jinak nazvat, vypada to jako kdyz se briskem prstu snazim sundat lepidlo po samolepce). Asi spatna odolnost proti potu :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: kam to potřebuješ?
    INOX
    INOX --- ---
    VO_D_KOLEK: pila Mrázek v Radotíně má tohle podle mě skladem a přesně rozměr co potřebuješ.
    Hranoly a fošny | Pila Mrázek - Výroba a prodej stavebního řeziva Praha
    http://www.pilamrazek.cz/cs/hranoly-a-fosny/
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Víc toho, nemám, je to na onu terasu, do šesti trámků.
    Jasně, takže s 80 na 160 můžu v pohodě počítat.
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: Pokud toho máš víc, tak ti na opravdové pile nařežou i 3,5m, ale spíše to vezmou stejně ze 4ky. Pokud potřebuješ pár kousků tak bych to neřešil. 80x 160 je běžnej rozměr
    VONY
    VONY --- ---
    VO_D_KOLEK: Muzes zkusit Prazsky lesy, maj pilu v Hloubetine. Posli poptavku na voracek@lesy-praha.cz (Petr Voráček - Mistr dřevovýroby). Rozmer si muzes vybrat jaky chces.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    VODNIK: Já myslel rozměr průřezu. Ale platit 5 m, když potřebuju 3,5, bych taky nechtěl, samo.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    VO_D_KOLEK: naposled mi na pile řekli, že mají rozměr 5m a a pokud chci kratší ať si ho klidně uříznu (ale platil jsem pochopitelně celej)
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    VO_D_KOLEK: Hornbach nemá špatne ceny. Často jen o par procent výš než obchody s dřevem - třeba bios na Dobříši
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LINKOS: Já je budu potřebovat až na jaře, teď musím znát rozměry kvůli nadbetonování.
    Na pile ti uřežou, co si řekneš? Abych na jaře nezjistil, že jsem počítal s nějakým rozměrem, který mi nikdo nedodá…
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VO_D_KOLEK: no, třeba prkna kupuju na pile, ale když jsem chtěl minule tramky, tak mi řekli, že dva měsíce smůla. Takže prekupnik, je jich dost, drevoset, drevosklad...
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    NÁKUP TRÁMŮ
    Měl bych otázku, která leckoho rozesměje, ale já fakt nevím: kde a jak se kupují trámy? Kalkulátor mi spočítal, že potřebuju dejme tomu 5 ks o rozměrech 80/160 a délce 3,5 m. S tímhle půjdu na pilu? Nebo budu hledat už hotové trámy a podle rozměrů upravím rozmístění?
    (Jde o terasu o složení trámy, prkna, lepenka, latě, pochozí prkna, řešilo se ve vedlejším klubu.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam