• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    JUMMI
    JUMMI --- ---
    Zdravím, chystám se na chalupě na stromový dům. Sháním tipy na konstrukční řešení spoje strom x dům. Věděli byste o něčem, nebo nějaké osobní zkušenosti? Díky
    MUTOID
    MUTOID --- ---
    delali jste nekdo s biodeskama (smrk)? nejaky tip kde objednat v okoli prahy? chci z ni udelat dva stoly resp desky
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    PLAGUEDIL: Tedko natiram tím S1300 a je to fakt smrad hnus. S6006 je proti tomu vonavka. Smrdí to tak, ze mě z toho páli v krku :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CH_IN_A: spíše se tudy vozí palivo kolečkem, tak spíše bych chtěl se bez prahu obejít. Podlaha za tim se svazuje, takže se tam udělá hned mezera a kamínky nebudou vadit.
    Ještě jsem koukal po tomhle:
    Pro dřevěné dveře | OKENTĚS - pro řemesla a obchod
    https://www.okentes.cz/tesneni-a-tesnici-prvky/automaticke-tesnici-listy/pro-drevene-dvere/
    Máte někdo s tím skusenost?
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    LINKOS: Jestli ti vadí práh kvůli zametani, tak si můžeš udělat jen zvýšený hrbol na podlaze
    Dávat to těsnění na dveře není šťastné, bude se ti to soupat o podlahu a každý kamínek na který tím najedes budeš slyšet.
    Kartáč, jak píše Koudy, je asi nejcitlivejsi řešení ale na něm se zase hromadí svinstvo, které ti zasvini cerstve uklizenou podlahu
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    LINKOS: Co tam dat treba takovej ten "kartac" ?

    MP KOVÁNÍ TĚSNĚNÍ DVEŘÍ - DBS Hliník
    https://www.klikynadvere.cz/produkt/tesneni-dveri-dbs-hlinik.html
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    Potřebuju poradit s dveřmi. Jsou to vnější dveře do kotelny a řeším jak utesnit nepruvzdusne spodek dveří. Rád bych se obešel bez prahu, nějaký padací práh?
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Když je řec o stolech, hodil jsem na bazos stůl, co mě už asi 25 překáží na chatě - myslíte, ze ta cena je Ok?
    Stůl z masivního borovicového dřeva - Praha 2 - Bazoš.cz
    https://nabytek.bazos.cz/inzerat/108360312/Stul-z-masivniho-borovicoveho-dreva.php
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    DOKKTOR: to samozřejmě mám, jenže pán jaksi už dva měsíce nekomunikuje a rozčilovat se s nějakým soudem mě za to nestojí
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VODNIK: příště si schovej účtenku na reklamaci ;)
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    Jen takový povzdech a varování - kdybyste někdy potřebovali zahradní nábytek a narazili na pana Kulhánka z https://www.kulhanek-nabytek.cz tak rychle běžte na jiné stránky. Strávil jsem poslední dva víkendy renovací jím vyrobeného dubového stolu (výroba červen 2018), po roce se rozpadal, nátěr zcela v háji, vypadané suky a tmely, kterými se snažil zamaskovat mizernou kvalitu dřeva, prostě lahůdka. Takže jsem to celé rozebral na prvočinitele, obrousil, zadělal největší díry, natřel tím terasovým zázrakem od Osmo (fakt to nesmí ukápnout na nic rostoucího, jinak smutek) a teď to znovu zakolíkuju (místo rezavých vratových šroubů). Proklínal jsem ho každou minutu práce.... Příště rodičům rovnou udělám stůl sám.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: Tak na ty slepice bych to určitě nenatíral takovým sajrajtem a spárovka se na venkovní použití vůbec nehodí, navíc je to zbytečnej luxus. Použil bych tu překližku. Záleží ale jak má vypadat ta k-ce rozměrově a tvarově...
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    ZATAMOKO: ta překližka je fajn z pohledu trvanlivosti, ale až to po pár letech budeš likvidovat a předělávat, tak budeš řešit co s takovým materiálem udělat. Jeden rodinný kutil z toho po pozemku nastavěl kdeco a docela pracně (a draho) jsme se pak těch desek zbavovali. Dřevo se dá v nejhorším spálit v kamnech, ale tenhle fujtajbl leda odvézt na skládku
    QUIP
    QUIP --- ---
    ZATAMOKO: drive nebo pozdeji budes resit invazi cmeliku a pak je nejlepsi to zevnitr cele natrit vapnem...
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Njn, vodovzdorná překližka je nesmrtelnej materiál. To je fakt.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    JOSEF_K: brebery (čmelíci) zalezou pod lino. Uz mam tyhle experimenty za sebou ;)
    Kamos ma tu foliovanou preklizku venku několik let a nic to nedělá. Sehnal toho hromadu od nejaky stavebni firmy, kde to pouzivali na šalování.
    Ten muj kurnik je na 4 nohach 80cm na zemi, tedy v suchu. Slepice tam chodi jen na noc, jinak bagrujou venku.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Co třeba ty palubky, ale hodit přes to kus lina?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    JOSEF_K: hmmm, to me nenapadlo. Rozhodne ale musi byt pouzita deska, resp. je nutny minimalizovat spary. Takze ve finale asi nejlepsi reseni bude ta vodovzdorna foliovana preklizka cimz se rovnou vyresi i ta povrchovka.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    ZATAMOKO: Čím natřít, mě moc nenapadá. Ale spárovka je špatnej nápad. Potřebuješ nějakou rámovou konstrukci a na to palubky pero/drážka kotvený každá zvlášť k tomu rámu. Spárovka tam dilatací bude dělat naprosto šílený věci. Resp se velmi rychle roztrhá na několik kusů.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Zdar dřevaři, mám dotaz na povrchovku v kurníku .)
    Chystám se na výrobu z homemade smrkové spárovky, slepeno to bude D4.
    Současný prototyp jsem udělal ze zbytků stavební překližky a vnitřek 2x natřel touhle hydroizolací, která mi taky zbyla z nějakýho kutění. Zatím se to zdá ok, ale počítám, že nebude moc mechanicky odolná.
    Cca jednou za 4 týdny se totiž vše vyklidí hráběma resp. takovým dřevěným shrabovačem.
    Koncept stavby se mi osvědčil, tak chci postavit pro další hejno novej.
    Přemýšlím ale, čím to zevnitř natřít, neb tam panují poněkud extrémní podmínky, především pak chemické (trus). Zároveň jsou tam celkem velké rozdíly teplot, neb není zateplený a ani to neplánuju kvůli breberám. Střecha je z polykarbonátu, takže se to ve dne vyhřeje i na 40°C, v noci pak teplota klesá i k 5°C (u nás v 600mnm už bylo kolem 0).
    Napadá mě zátěžový PU lak na podlahy. Hezký by byl TVO, ale tam vůbec netuším, zda by to dal. Co myslíte?
    Další možnost je foliovaná překližka, ale tam se mi moc nelíbí (pocitově) lepení formaldehydovým lepidlem a taky cena je trochu jinde...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam