• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    KCHARI: Normalne do tenke desky bych ti doporucil u profil. Kdysi to tu nekdo resil a musim rict, ze to funguje. Chce to barevne odladit, natrit, navrtat, pritahnout apod, ale vysledek a malym u profilem je rozhodne lepsi nez l alu profil. Zafrezovani je podobne slozite. A pevnost o hodne lepsi. A cena taky.

    Jinak svlak jak tu zaznelo - za me primero uno, az na to zminovanou tloustku. Do 25mm chces minimalne pulku tloustky a pak je otazkou, zda to tak presne zvladnes nebo zda vysledek (druha polovina tloustky) neni pro tvou potrebu malo a udrzi to pevnost vysledku
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    Diky všem za postřehy, ale delší úvaze bude asi fakt nejlepší to předělat na tlustší variantu překližky.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    WEWERKA: Noo, hloubka tohohle konkretniho kusu je 12 mm, takze by mozna nejakou 8-10mm variantu nasel. Popr pouzit tohle a nezafrezovat to uplne
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LINKOS: proto ty svlaky
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ZATAMOKO: sparovka samo o sobe se muze nehezky prohnout, spise bych zauvazoval o biodeskach, ty by se nemeli kroutit vubec a kuchyn timto stylem jsem z ni videl udelanou, ale bohuzel jen novou,takze neposoudim jestli se to realne vazne nepohne,ale nemelo by
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Kdyz jsme u toho krouceni ;)
    Furt mam v hlave dvirka kuchyne z 20mm bukove sparovky bez ramu. Lamely horizontalne. Dvirka siroka 30, 45 a 50 cm.
    Osetreno to bude Osmo TVO.
    Myslite, ze by to svlaky v rybinove drazce udrzely v nejakych akceptovatelnych mezich?

    Zalozni plan je klasika ram s kazetou, ale jak rikam, furt me to tahne k te sparovce :)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    imho, kdyby to bylo ošetřeno od zacatku, tak se to nekrouti
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    77WHITE: Tohle tam 100% neda :) Ta dira bude hlubsi nez cela deska.
    Za me osobne vymenit za jiny kus, ktery se nekrouti nebo vymenit vsechny desky za 18 mm.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    KCHARI: 2mm pasovinu ohnes rukama. Spis nejaky maly alu L, nebo se vyrabi na podobny pripady “vyrovnavac” dvirek (neznam cesky nazev, door straightener, promin).

    KCHARI
    KCHARI --- ---
    INOX: pretreny Osmem to bude. Prave ze se mi to nechce menit, chtel bych zachovat tu břízu.. Asi s tím nějak zaexperimentuju no...
    INOX
    INOX --- ---
    KCHARI: Jakou to bude mit povrchovou upravu? Jeste me napada to vymenit za mdf.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    KCHARI: ja sem to u dvirek teda z jineho materialu vyresil tak,ze sem do rohu navrtal vruty a vysponoval to dratem
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    WEWERKA: no a kdyz to vyměnit za tlustší nejde, protože to pak nebude navazovat na další kusy?
    WEWERKA: je to zatím stále v surovém stavu
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    KCHARI: Jeste doplnujici vec. Nemas to treba nahodou natrene jen z jedne strany?
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    KCHARI: Vymenit za 18 mm, mozna bude staci 15 mm. U dreva se odstranuje pnuti nekolika rezy ponorkou, ale u preklizky to pnuti muze vznikat v mene kvalitni vrstve uprostred.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    Mám problém s dvířky (600x300mm) z 12mm březového multiplexu a to ten, že se kroutí. Není to ideální materiál na danou aplikaci, ale už je to tak.. Jak to nejelegantněji vyřešit při zachování celistvé lícové strany (takže žádný rámeček). Bude fungovat například vyfrezovani drážky do rubu a tam vlepení třeba pásoviny 20x2? Nebo na to jít jinak? Nikdy jsem tohle s překližkou nedělal, tak nechci marně investovat energii. Dík za rady
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    prodám nenačnuté 5L balení tungového oleje, viz:
    Tungový olej čistý 5 litrů (čínský dřevní olej) - Praha - Sbazar.cz
    https://www.sbazar.cz/maeverick/detail/101644441-tungovy-olej-cisty-5-litru-cinsky-drevni-olej
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    nejakej software na nabytek? Konkretne bych potreboval neco na navrch kuchyne, neco pokrocilejsiho nez sketchUp. Idealne aby tam byla knihovna komponentu z kterych se to sklada a dal se z toho vyjet narezovy plan.
    Nasel jsem Corpus, ten vypada dost vymazlene, ale asi cena jsem nikde nenasel. Nemusi to byt uplne free, ale za nejake penize pro hobby, aby licence nestala 20k rocne
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    KOUDY: Igmko je skvely, beru tam i cmt frezy apod. a vzdycky spokojenost.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    ZATAMOKO: [bere pětidílnou sadu za něco málo přes stovku a jde se stydět di kouta] :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KOUDY: mě zaujal https://vrtaky-vrbovsky.cz/bormax-forstneruv-vrtak-dlouhy ale možná to je už moc velká hipsteřina :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam