• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Mam takovy trapny dotaz. S drevem jsem asi nejvic delal v dilnach a parkrat jsem neco "vyrobil", ale pouzivam normalni rucni naradi.

    Co byste doporucili ze by mel mit clovek v zakladu, pokud bych chtel udelat treba zahradni budku na naradi, pergolu, nebo zkusil i nejaky nabytek. (mysleno - napr. -> rozhodne potrebujes okruzni pilu a brusku)

    Mam dilnu po dedovi - cirkularku, vrtacku, motorovku a zbytek je nefunkcni a na vyhozeni :]
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    MAARISTAAN: Děkuji moc
    MAARISTAAN
    MAARISTAAN --- ---
    SANCHA: Na vyřezávání (jestli myslíš sochání) ti stačí MS 170 (jen 30cm), nebo MS 180 (35cm) a vyměnit normální lištu za carvingovou.
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    Ahoj, je tady někdo kdo má zkušenost nebo kdo by dokázal poradit s pořízením pilky STIHL na vyřezávání? Děkuji
    CUKI
    CUKI --- ---
    PETER_PAN: Ty těžké kovy jsou schované v položce sikativa. Bohužel pokud to není zrovna olovo a pod tak to tam nemusejí uvádět.
    Vzhledem k tomu že BONU a OSMO jsem hojně používal nejen na podlahy, ale i na nábytek, jsem se o to zajímal trochu více. Rozhodně to není tak ekologické a zdravotně nezávadné jak se udává. Ať si to každý přebere jak chce.
    Běžné oleje jsou trochu jiná liga, tam není problém s nerozložitelností, ale pokud tam chceš něco pěstovat, tak ti to určitě větší výnos nepřinese. V tom dřevě toho tolik není, ale je to tam zbytečné (pokud je to opáleno) Je to jen vzhledový prvek.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    CUKI: Diskutovany pripravek neobsahuje tezke kovy. Oxidy zeleza vznikaji normalne pri korozi zeleza a zeleznych slitin. Zelezo se ve formne nejen oxidu vyskytuje v pude, horninach, prostredi obecne - v nesrovnatelne vyssim mnozsti nez tam muze pribyt z diskutovaneho pripravku.

    Lneny olej je plne biologicky odbouratelny, zejmena v tomhle mnozstvi ani nehrozi nejake lokalni presyceni jako kdyz bys vylil na travnik litr oleje (ano tam by se musel par mesicu pockat na dispergaci a snizeni koncentrace nez to pudni bakterie pozerou). Tohle je stek uplne o nicem co sem pises.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS:
    JOSEF_K:
    No já tedy nevim, ale těžké kovy mi jako nejedovaté zrovna nepřipadají a do půdy nepatří. Já bych to nenatíral ani lněným olejem. Žádný olej totiž do země nepatří a životnost to oproti běžnému opálení moc nepřidá.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    LINKOS: Vida, ve složení fakt nic jedovatýho není. Ale před houbami a brouky chrání i tak víc než spolehlivě. A mám vyzkoušeno, že když při natírání trochu vyleješ na trávu, tak tam pár let doslova tráva neroste...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JOSEF_K: jen bych doplnil, že to terasove OSMO neobsahuje biocidy, ale můžou se pod to aplikovat. https://www.osmo.cz/files/barvy-na-drevo-venku/technicke-listy/terasove-oleje.pdf
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    REFLEX: jak jsem nedávno psal, odpálit do černá plynovým hořákem a následně 1-2 natřít lněným olejem...
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    REFLEX: To se tady nebo vedle řešilo nedávno. OSMO na venkovní terasy vydrží strašně moc a má v sobě brutální biocidy. Pokud to bude v zemi, tak kus v zemi opálit. Ale nejčistší řešení je prostě neošetřovat a po dvou letech hodit do kompostu a vyrobit znovu. Jestli chceš něco na věčný časy, tak si místo dřeva pořiď plast.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Doporucili byste nekdo nejaky pripravek na drevo ploti plisni atd, drevo bude u rostlin tak neco co je nepozabiji (potrebuju osetrit drevo co bude ve skleniku u rostlin)
    WODA
    WODA --- ---
    JOSEF_K: je to na třech šroubech, ale snažil jsem se to na krajích vypodložit tak, aby se to ani nehlo... (o:
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WODA: Dost záleží na tom, jak máš ten práh chycený. Jestli na dvou šroubech a při došlapu se celej zkroutí, tak ti žádný tmel nepomůže. Jestli je celoplošně lepený, tak pomůže.
    WODA
    WODA --- ---
    JOSEF_K: toho rychlýho tvrdnutí se právě bojím... (o:

    Myslel jsem opravu stávajícího prahu - jestli to snese, když se na to šlape a pod. Podle toho co píšeš, by mohlo. Když už budu mít pikslu toho tmelu...
    Výhledově budu práh měnit a asi i celé dveře - napadla to nějaká brebera.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WODA: Jako že bys tím ten práh přilepil? To těžko, na to jsou lepidla, Mamut glue třeba. Nicméně tenhle tmel si fakt zachovává pružnost a zároveň skvěle chytá nátěrové hmoty. Je to de facto to samý, čím se tmelí karoserie aut, akorát je v tom namíchanej dřevěnej prach. Takže jestli máš prasklinu v prahu, tak to tím klidně vytmel. A práce s tím je jednoduchá. Akorát musíš pracovat rychle, protože když se dá víc tvrdidla, tak to tuhne fakt fofrem, jako že třeba za deset minut je po srandě:).
    WODA
    WODA --- ---
    JOSEF_K: díky, vyzkouším - snad s tím zvládnu pracovat. Mimochodem snese to i zátěž? Jestli by se to třeba dalo použít i na dřevěný práh.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WODA
    WODA --- ---
    Ahoj, čím bych měl opravovat praskliny a spráy ve starém dřevu (okna a hlavně parapety) před natřením? Myslel jsem, že na to je akrylátový tmel, ale po dvou zimách se na spoustě míst oloupal a vzal s sebou i lak. Nejspíš v reakci na vlkost a teplotu pracoval jinak, než dřevo - a popraskalo to.

    Zakrýt potřebuju obvykle jen drobný spáry (i když dost velký na to, abych to jen překryl lakem), ale místama je to třeba i dva tři milimetry - to je na těch parapetech.

    Předem díky za radu.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    LINKOS: a) karantena a zavreny dilny b) chce to na milimetry, tak to je lepsi si delat podle sebe
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam