• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Nastesti to neni pro me, takze nemusim delat vic jak 1 kus. To by me asi taky zabilo, protoze jsem na tom stravila docela dost casu.
    Pasovani te nohy si uz udela zadavatel. Navic je to pod uhlem, takze bude mit jeste docela praci. Noha je o pul cm delsi, to si taky bude muset upravit. Pekne bylo, ze muj soustruh ma papirove 45 cm pracovni prostor a tohle ma 47 cm. Cast koniku musela byt mimo loze.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WEWERKA: Hodně dobrý. Z toho mě vždycky trefoval šlak, když jsem to musel dělat:))
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    WEWERKA:to me bavilo taky, akorat pak dopasovavat ten cep aby to trcelo spravne uz bylo grrr.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    JOSEF_K: Diky. Od oka resp. suplerou.
    KALIF_WH: Ten suk pri odrezavani z fosny nebyl vubec videt, objevil se az na hoblovce.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WEWERKA: Pěkná práce. Obrysová šablona, nebo od oka?
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    WEWERKA: téměř dokonale, být ten suk o 2cm výš bylo by to úplně
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Dnesni job na soustruhu - kopie puvodni nohy. Chytani originalniho rozmeru je zabavne :)

    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    DACELO: Díky, to už asi vím :)
    Ale tam to něčím natírají, nebo ne?
    DACELO
    DACELO --- ---
    VO_D_KOLEK: Akát se používá na dětský hřiště, fotek mrtě :)
    https://www.living.cz/postavte-detem-hriste-prirodnim-duchu/
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    MODŘÍN x AKÁT
    Vybírám dřevo na terasu (prka + hranoly na rošt, ty bych rád použil i k obložení stání na kola atd.), do užšího výběru se dostal modřín (sibiřský nebo slezský) a akát, rád bych je neošetřoval.

    Jsou tato dvě dřeva někde v Praze nebo okolí k vidění? Ideálně už ošlehaná větrem a deštěm.
    Všude se píše, že modřín zešedne (to si představit umím, asi jsem to i viděl), a že akát zůstává hnědožlutý. Ale pořádně to nafotit, to ne :-( Nebo aspoň srovnání s (lakovaným) dubem, bukem a smrkem, to mám v oku.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LEGI: Odkud jsi? Měl bych velmi zručného souseda co tohle dělá. Pokud ti nevadí komunikace v AJ, NJ a nebo Holandsky.
    LEGI
    LEGI --- ---
    ähoj, jste tu někdo truhlář, který by byl schopný kompletně vybavit rekonstruovaný větší rodinný dům?
    obložení, vestavěné skříně a další klasické věci.
    případně pošta, děkuju.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Nechcete nekdo fosny americkeho orechu?
    Mam tu ctyri kousky a nevyuziju je. Delame ted hlavne olivovy stoly..Jsou vysusene na 8%..koupene v CR a 7cm tluste..Dam kazdou o litr levneji nez jsem ji koupil..Posilam i par stolu, ktere jsme z nich delali..americkej orech ma fakt supr kresbu :)

    Vetsi dam za 4000kc/ks - 230x40x7cm
    Mensi dam za 3000kc/ks - 180x35-40x7cm

    K odberu u Kutne Hory.







    CUKI
    CUKI --- ---
    DRACONIK: Akát a ořech prodává za docela rozumnou cenu někdo v Brandýse. Koukni na bazoš, mívá tam občasně inzerci, ale je to tedy nesušený. Měl jsem to i z dovozem na druhou stranu Prahy za 9k8, 11k5 za m3. Ale adresu přesně neznám a telefon jsem nedávno vyměnil, takže už to nedohledám. Ale inzerci tam měl dost často.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    prosim prosim, kde nekde u Prahy/Stredni cechy sezenu akatova (nebo neco podobneho, tvrdsiho) prkna cca 3-4 cm tlusta?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    COMODOR_FALKON: Podle všeho seš už dospělej a se strachem ze strašidel (před kterými tě výkop stejně neochrání) by ses měl svěřit do péče psychologa :)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    COMODOR_FALKON: ".. postel s úložným prostorem přístupným přes výkop." :)
    BOAR
    BOAR --- ---
    ahoj, nejakej tip, kde na severu prahy (kobylisy, okoli) poridit tramky cca 50*160*4000 a 120x120x6000, bude to na stavbu pergoly. Mam tu sice zarohem bauhaus, ale pocitam, ze to tam bude za 2x drazsi.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    RESTINPEACE: Nechápu...?
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    COMODOR_FALKON: to jako budes mit kolem postele vykop?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam