• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    ADAMH: možná bych řešil jestli vysavač na hoblík není neřešitelný problém. Na brusku, pilu - chápu. Ale na hoblík?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    ADAMH: pvc trubka, co ti pasuje na ten mensi otvor, nahrejes ji, roztahnes a napasujes na vetsi, to by mohlo jit
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ADAMH: 3D tisk
    CUKI
    CUKI --- ---
    ADAMH: gafa :-D
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    Mám nový vysavač od bosche a starší (rok) hoblík od makity. Řešil jste nekdo nekompatibilutu těchto dvou výrobku? Nějakou konverzi, kterou zcela jistě nedoporučjí ani jedna z těch dvou značek :)
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    MAUGLI7: taky mam pocit ze si pred tim namichal vlastni epoxid a do male lahvicky si ho pripravil kvuli lepsi aplikaci, krom toho to podle mych zkusenosti chce spis viskoznejsi variantu epoxydu vetsina tech malych baleni, co se prodava je hodne husta a do spary to proste nezatece samovolne.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Barva se u epoxidu resi pigmentem.
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    Zdarec. Budu si vyrábět stůl z borovice a případný praskliny a suky nechci vyplňovat klasickým brousitelným tmelem na dřevo. Někde na YT jsem viděl jak to týpek vyplňuje černým epoxidem,ale měl to v takový malý lahvičce (odhadem třeba 150ml)..mám někde šanci sehnat takhle malý balení černého epoxidu?
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    HOUBA: bral bych, ale do prahy daleko.
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Budu kácet starší buxus, tak kdybyste si z něj chtěl někdo něco vyřezat, tak je k dispozici. Průměr v nejširším místě odhadem kolem 20 cm. Praha 2.

    ADAMH
    ADAMH --- ---
    ADAMH: teda to jsem nasel na ty okruzni, ponorne jsem bral jako alternativu kterou spise nebudu potrebovat, drazsi a vyznam to pro me prilis nema
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    IAMTHELAW: Tezko rict, ja kdyz vidim fotky toho co prohlizim tak tam je casto bud kotouc schovanej v krytu ci fotka kde ten klin neni videt.
    https://cdn.alza.cz/ImgW.ashx?fd=FotoAddOrig&cd=BOC075n-04&i=1.jpg
    https://cdn.alza.cz/ImgW.ashx?fd=f4&cd=BOFAC9h2&i=1.jpg
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    ADAMH: Na ponorkách normálně je a vysouvá se s kotoučem. Není napevno, tlačí ho dolů pružina, při ponoření do plného matriálu se o něj jen opře.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    Zvažuju koupit okružní pilu, narazil jsem i na ponorné. Co jsem si všiml, že se jen velmi málo u té okružní na fotkách vyskytuje klín. U ponorné nejspíše není vůbec. Jak to máte ze zkušenosti, používáte klín u okružní pily? Je tam vůbec bežně dostupný?

    Například já když byl v učnovské dílně tak tam nahodili klín jen na podélný řez masivu na jiné materiály nebyl, bezpečnost se moc neřešila.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MODRAPUSINKA: zajimavy bylo akorat to, ze nedokazes v 4 zpravach jednou vetou formulovat co chces, co to ma splnovat a k cemu to ma ladit.
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    Zajímavý, že Koudy to pochopil. Asi chodí taky na Mimibazar :) Omlouvám se, že jsem vás tak pobouřila, jdu to radši smazat, aby tady někomu nepraskla cévka třeba.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Hodne stesti kolegove, ja to vzdavam :D
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    Nějak mi to tady připomíná bydlenkovské diskuze z mimibazaru
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    nesel by k tomu nejaky graf pro nazornejsi vysvetleni? diky
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MODRAPUSINKA: ukaz probuh fotky stolu, zidle, prostoru a linky ktery fakticky mas. Co si mam odnest z vyfiltrovanyho pinterest prispevku? Ano maj to pekny, ale ty si nevis rady s tim co mas...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    MODRAPUSINKA: co klasicka ikeacka tmavsi sparovka? Nejsou vubec spatny.

    KARLBY Pracovní deska, ořech, dýha, 186x3.8 cm - IKEA
    https://www.ikea.com/cz/cs/p/karlby-pracovni-deska-orech-dyha-30335191/
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MODRAPUSINKA: koukat se na to budes ty tak asi kazda rada zbytecna. Kazdopadne linka je jasna ikea tam pomer cena vykon nenajdes lepsi. kdyz bila linka tak bych zidle vzal nejakym bilym naterem (treba osmo, nevim cim to je natrene ted) a kdyz uz mas dubovy stul tak bych koupil dubovou pracovni desku, kdyz chces setrit tak lamino. No a sedych dlazeb se da vybrat milion.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MODRAPUSINKA: a o co teda de, kdyz se ptas v auditku o drevu? Pokud chces neco k sobe ladit, muzem poprosit aspon o jednu fotku?
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    MODRAPUSINKA: ctu spravne, ze ladis vyber kuchynsky desky podle zidli...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam