• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    WEWERKA: To by asi byla možnost, na hrubou přímočarkou a pak začistit ponornou. Hádám, že při 2 mm řezu na začištění by už kousnutí při použití lišty nehrozilo.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ADAMH: Jestli chces nahrubo porcovat fosnu, tak je mnohem lepsi to vzit primocarkou.
    Jinak ano, jednou se mi ponorka kousla ve fosne a vylitla mi. Protoze to delam na zemi a sedim u toho, tak jsem mela kotouc kousek od stehna. To bylo trosku desive.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    WEWERKA: No podlě mě sevření hrozí i když bych to jel na vícekrat s postupným zanořením hloubky. Můžu na začátek řezu dávat klínky ale to jde až když je řez na plnou hloubku alespon v tom začátku.

    Jde mě spíše o bezpečnost než nějakou vlastnost pro pohodlnost.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ADAMH: Ja myslim, ze kupovat pilu jen kvuli klinu je blbost. Jestli zajedes do fosny uprostred, tak se ti stejne cela fosna diky vnitrnimu pnuti pak hybne. Takze je zbytecne to brat na jeden zatah. Zarovnani na jeden zatah ma smysl treba na kraji stolu nebo proste u kraje. A tam zase klin nepotrebujes.
    Ja mam Makitu a nejsem s ni uplne spokojena, ale na vsechno co delam mi uplne staci. Osobne bych taky sla do Festoolu priste, ale ne kvuli klinu :)
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    GHOSTDOGG: Jo asi to nakonec bude ten festool az si trosku nasetrim. Samozrejme s listou, to by byl i ten bosch ale ten klin nema. Ona je to spise vyjimka co jsem zjistoval.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    ADAMH: Na všechno levný kašli, jsou to vyhozený peníze a bude tě to jen štvát. Opravdu se vyplatí si připlatit. Ze zkušenosti ber modrej Bosch nebo Festool. Ten Bosch má vlastní pravítko, zatímco na Festool můžeš koupit jakejkoliv okopčenej lowend. Festool se dá snad použít i opačně do stolu, jsou nějaká videa na youtoube, ale úplně nevím. Měl jsem v ruce ten Scheppach a je to zlo, který nechceš. A samozřejmě tak dva, tři dobrý kotouče, tam taky neušetříš, nebo si koleduješ o zranění. Zrovna ponornej mafl dokáže docela divy, když ti kopne.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    WEWERKA: ta prava čast je konec lože, v dražce muže jet konik. dal mě nic nenapada :D
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ADAMH: Bohuzel. Nic sofistikovaneho. Jen prakticka pomucka pri soustruzeni.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    WEWERKA: I tady to bylo ok :) Takze to bude něco na jakýsi kopirovací soustruh.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    ADAMH: No neni tu primo auditko na vytvory, ale dilenske vybaveni by asi bylo bliz.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    WEWERKA: do jakeho? :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    PLAGUEDIL: Ok, soustruh je spravne. Frezka nikoliv. To mam teda taky nekdy v planu, ale tohle ma ciste prakticke funkce. Dam tomu jeste par dni na dalsi tipy a pak hodim fotku dokonceneho dila.

    ADAMH: Asi jsem to mela spis hodit do jineho auditka.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    WEWERKA: šilenost s frezkou na soustruh?
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    IAMTHELAW: Slusna cena :) mrknu a mozna vyčkám
    IAMTHELAW
    IAMTHELAW --- ---
    ADAMH: Zkus vyčíhat festool na bazoši, ja ho koupil za 4500 s dvěmi lištami a svěrkami :-) Objevuje se normálně kolem sedmi.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    Zvažuju koupi ponorné pily s lištou, často na masiv s využitím plné hloubky řezu.

    Co byste doporučili, co jsem hledal, zalíbila se mě makita 6000 ale ta nemá klín přitom značně levnější
    SCHEPPACH PL 55 ho například má. Z těch lepších značek co klín má, co se mě povedlo zjistit to je festool, který je na můj vkus už drahej.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    WEWERKA: Nikdo se neodváží hádat, asi to chce ještě nápovědu.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Jsem si zase hrala. Schvalne hadejte kam se tohle namontuje (na jaky stroj v dilne) a k cemu to bude slouzit (3 veci) :)





    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    KOUDY: pekna prace.. jako diky CAD a CNC se ty veci hodne zjednodusili. nedovedu si predstavit se s tim piplat rucne ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOUDY: Tady v Rudný hned u exitu z dálnice bylo asi 120Kč/m2 akorát měli právě 200m2+ A já hledal tak 50+ :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam