• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    ADAMH: ja asi zkusim neco takoveho - https://www.xdomacnost.cz/...cB&fbclid=IwAR2HxiELQQGAL-i_1EI1wUf7e6UkvqS1LiIQbw7zmnDexGg71YwO59frXV0

    jinak na ponorku jsem zvedavej no..je to ta 75, tak by uz mela neco proriznout, ale trochu me udivilo, ze v americe i pet centaku silnou fosnu rezou na ctyrikrat..zatimco ja ji bral makitackym maflem jednou a prorizl ji v pohode..Uvidime.
    ADAMH
    ADAMH --- ---
    KOUDY: gratuluju k pile :) koukam ze ses dockal

    snad jedine jemnou praci s dremelkou :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Mam tu par fosen ockovyho topolu..Napada vas nekoho jak setrne ocistit ty bocni hrany bez piskovani?..V zahranici jsem narazil na piskovani, ale nechci kvuli par fosnam kupovat piskovacku a kompresor..Jde to i jinak bez toho, abych poskodil ty vyrustky?

    EXCITE
    EXCITE --- ---
    Máte někdo tohle? https://www.logosol.com/store/timberjig-ultra-portable.html
    Zajímají mne zkušneosti a co je kdyžtak ještě potřeba dokoupit.
    MAUGLI7
    MAUGLI7 --- ---
    Máte někdo tip na digitální magnetický úhloměr (pro ověření náklonu kotouče) něco s dobrým poměrem cena/výkon.
    Nemusí to bejt nějaká špica,tak často to nevyužíváme.
    Dík
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Tady se na to specializuje treba havlicek..a je to dost piplacka..Ohybani..naparovani apod.

    https://www.fa-havlicek.cz/cs/m-8-schodiste-a-zabradli



    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    SKAFF: IMHO mi to nejvíc přijde jak render/fake nebo nějaká umělotina (filtr?). Ale jinak existuje prořezávaná MDF, dá se namočit překližka nebo jako TON ohýbat v páře nebo lepit špalíky k sobě.
    CUKI
    CUKI --- ---
    SKAFF: odkud ta fotka je? To vypadá fakt úžasně.

    A to zábradlí bude fakt z menších dílů (i tak se musí ohýbat). Většinou to je ale docela vidět i na takto špatné fotce.
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    SKAFF: to bude drevo, a tyhle veci se vetsinou nedelaji z jednoho kusu :-) + vetsi ohybane prvky se daji delat treba tahle https://www.youtube.com/watch?v=wsY-axODjrs
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    Díky, vyzkouším.
    VONY
    VONY --- ---
    DAKRLS: Zkus dřevovýrobu Lesů hl. m. Prahy, ceny jsou nízké, ale dřevo je občas čerstvější
    Petr Voráček
    voracek@lesy-praha.cz
    tel.: 777 719 003
    CUKI
    CUKI --- ---
    DAKRLS: To budeš muset necht říznout jedině na pile. 40x60 je jinak běžnej rozměr latí, ale délky 3, 4 a max 5 a to je fakt výjimka. A nebo použít kvh...
    DAKRLS
    DAKRLS --- ---
    Sháním malý počet dřevěných latí 4x6 ideálně nebo 5x5 teoreticky i 6x8 v délce 6m. Nebo fošnu 4-5 cm tlustou, kterou bych si říznul napůl.
    Nemáte někdo tip na pilu, prodejce v Praze a okolí, kde by se tohle dalo opatřit? Já sem našel bohužel jen do 5m.
    Díky.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    CUKI: Funguje obyčejnej technickej líh. Samozřejmě záleží, čím je to slepený. Ale klih tím uvolníš. A samozřejmě s tím opatrně vrklat.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    CUKI: taky sme obcas spoj zabalili folii, aby ty acetonovy vypary dyl pusobily.
    CUKI
    CUKI --- ---
    77WHITE:
    PLAGUEDIL:
    Jo díky aceton jsem zkoušel ale spoje jsou právě moc dobrý na to abych tam něco dostal. Zksim stšba horkej hadr nebo tak něco. Napařovačku nemám..
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    CUKI: klih i pvac by melo povolit teplem, vhodna je treba para.
    Kytary se treba dobre rozlepuji naparovaci zehlickou.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    CUKI: Pouzivali sme v dilne aceton a pak viklavý pohyby, zalezi na pouzitym lepidle.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Jak nejednodušeji rozklížit dřevěný nábytek k opětovnému slepení? Jedná se mi teď konkrétně o židli na které sedím. Jeden spoj je volný ale abych ho dobře slepil potřebuji rozdělat další 3 kolem :-(
    Je na to nějakej fígl, nebo si s tím musím hrát?
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    WEWERKA: Jo tak to potrebuju vetsi ;) jedna se o postel a ram na velky obraz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam