• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    TROJKA: javor hoří hezky ;)
    TROJKA
    TROJKA --- ---
    . .majstři, jsem spiše od železa , ale nabizeli mi několik poraženych javoru - kamaradka je musela nechat skacet kvuli stavbe cesty, obec poručila , no nesmysl , o to nyni nejde , nicmene je to v Desne kousek od Zelezneho brodu. .řikal jsem si , co s tim- na řezby , sochy, dyhu , fošny nebo vzit mou dvoumužnou pilu , nakrajet koláče , naštípat a do krbu. . Nemate zajem , tip ci co s javorem?

    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    KOUDY: z toho flaku na obrazku bych par blanku na misky vyrezal.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    ILIEN: a motorova pila je taky vhodny pomocnik.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    My mame par odrezku 1000 let stary olivy. Vzali jsme sest fosen a udelali z nich tri stoly..odrezky premejslim za kolik strelit. Na misky asi nebudou, ale na strenky k nozum a sperky by mohly bejt supr :)

    ILIEN
    ILIEN --- ---
    VODNIK: To se v centru Prahy bez auta dělá vyloženě dobře :))
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    ILIEN: dneska se všude v lesích a kolem silnic válí tolik dřeva po vichřicích, že dojet si pro nějaký špalek je otázka chvilky. Po dohodě s místní technickou správou a majitelem pole jsme třeba se sousedy takhle rozebrali padlou lípu co nám padla za humny. A všichni byli rádi že je ta hromada pryč. To samé s padlými duby, když jsem viděl že kolem těží tak jsem se na místě domluvil s lesáky, že si uříznu pár silnějších větví od silnice. Výsledkem je plný dřevník a žena má dřevo na svoje experimenty asi do konce života
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    Díky všem :)
    Táta si letos pořídil soustruh, dělá na tom jako koníček a baví ho to, i když mu misky praskaj. Susarnu už staví :)
    Rozměr 25cm je skutečně jen velmi orientační, spalky jsou uplne v pohodě. Slo o to, ze nepotřebuju velky fosny.
    A je mi jasný, že nejlip asi tohle drevo shánět od lidí co kaci nebo ještě lépe od soustružníků. Jen je to napad na poslední chvili na Vánoce, proto otázka na obchody, což mi přijde jako rychlejší varianta. Nenapsala jsrm to úplně nejlíp.
    Díky moc všem za tipy :)

    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    Vím, že se to tu občas řeší. Koukal jsem, že Osmo zdražovalo, 750 ml plechovka je už za 1100 Kč a říkám si, že je to už slušně přestřelený. Nemáte tip na alternativy, něco stejně kvalitního, ozkoušeného, levnějšího? Nejčastěji používám bezbarvé, 3032 hedvábný polomat. Dík
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    PLAGUEDIL: slecna pise tatovi na soustruh, takze krychle byl asi jen ilustracni pojem :) sorry za offtopic, uz mlcim.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    77WHITE: to jsem napsal presne kde?

    Za rok mam asi 4 kubiky dreva za odvoz v ostrave nasbirano, jenze slecna pise krychle 25, nepise spalky ;)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    PLAGUEDIL: sorry ale rikat ze se neda sehnat cerstvy drevo ve spalkach je nesmysl:) mozna ve velkejch mestech, ale na tom co psala se domluvim s malym dodavatelem dreva vpodstate kdekoliv jinde uplne v pohode. zavolam, zeptam se kdy budou kacet a dojedu si pro to v den kaceni. Nebo firmy co orezavaj stromy, ty taky makaj kazdej vikend…
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    S tímhle byste se možná zvládli dohodnout s nějakými stromolezci. Známej to dělá a čerstvé právě uřízlé špalky jsou pro ně spíš odpad, pokud si je nebere zákazník. Nevím, jestli logisticky by to bylo snesitelné.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    KOUDY: remeslo ok pekny, ale jednak to vypada taknejak kolotocarsky a jednak ta sloni noha teda fuj.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    ILIEN: zkus firmu, co dela prazce, mivaji odrezky dub/buk/habr, vysusene.
    Bazos/fb a drevo za odvoz,
    Na pilach semtam byvaji presilene fosny 8 a vice cm, ale tam je sranda cena za kubik.
    V brne je typek, co dela arboristu v zoo a ma zajimave kousky v nabidce.
    jinak to proste neni obycejne zbozi na polici v hornbachu/albertu.

    Krychle 25, co z toho bude? I na pleteni to je velke.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    77WHITE: neuc orla letat :)
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    77WHITE: To by to drevo musela dostat hned mokry (casto nez ho odvezou, tak tam lezi par tydnu a praska), hned zabranit zasychani, spravne tu kulatinu naporcovat (odstranit jadro) a co nejdriv to zpracovat. Staci par dni v teple a je to popraskane. Ale chapu, ze je to muj nazor a Ilien se na tohle neptala, tak uz to dal komentovat nebudu.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    WEWERKA: topny drevo, poptas se o nenastipanou kulatinu.
    jinak s tocenim vyschlyho- presne proto frank howarth vysoustruzi mokry drevo do hrubyho polotovaru, kterej mu pak roky schne. Pokud to praskne, je to mnohem jednodussi na opraveni a hlavne detekovani praskliny.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    KOUDY: Tlakova nadoba se uz vyrabi :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    WEWERKA: to nejdriv vylej..Jsem ted koukal co soustruzil jeden typek

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam