• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    PHI3K: Tak na tyhle maly veci je male cnc lepsi. Kdyz vidim jak to meni vysku pri posunu, spaleny mista, obcas to prejede kam nema.
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    KOUDY:
    Dnes jsme si s tím hráli poprvé (došlo i na trigonometrii ze základky, aby se spasovla dýha do chamferu) a asi po čtyřech hodinách i s kreslením křivek skoro vznikla dobíječka na telefon a držák na mýdlo. )))
    Frézka a šablona je rychlejší. Člověk se celkem nakliká, než něco udělá.
    Ale je s tím sranda. To zas jo. Taková IT truhlařina.
    Pořád s tím něco offsetuješ, skenuješ, griduješ z-touchuješ a tak.
    Co mě mrzelo, tak se nedá díky zapnutému tabletu napojit do zásuvky na vysavači. Hračka to je fajn.

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PHI3K: Nad timhle furt premejslim..Ma to smysl?..Je to o tolik lepsi nez normalni horni frezka a sablona?
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    Omalovánky se Shapertools.

    PHI3K
    PHI3K --- ---
    KOUDY: zatím ne, mrknu na to. Dík!
    U Osma jsme měli trochu nervy třeba když jsme jeli černou, prostě to dělalo fleky ať jsme dodržovali technologický postup sebevíc, Rubio mi přijde easy peasy.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PHI3K: a odies jste zatim nezkouseli? My jedem rubio, osmo i odies a kazdy je dobry na neco jinyho imho.
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    GHOSTDOGG:
    JOSEF_K:
    Přešli jsme od Osma k Rubio Monocoat a moc hezky se s tím pracuje. Voní, rychle schne, dají se míchat odstíny barev, přátelský distributor, prostě pohoda.
    Reference se světa
    https://rubiomonocoat.cz/barvy/ze-sveta
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    RESTINPEACE: Njn, chce to si to vyzkoušet a spíš koukat na to, jak to vlastně funguje, než na různý návody. Já mám cestu dřeva obecně rád, ale tahle věta je úplná pitomost: "Po dalších dnech postupně nanášet 2-3 vrstvy čistého či zředěného oleje, nejlépe po zaschnutí předchozího nátěru". Po jednotkách dní se s tungovým olejem nestane vůbec nic. Ten v přírodní podobě polymeruje řádově týdny,
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    JOSEF_K: aha, tak uz vim kde jsem vzal to redeni, pisou to rovnou tady: https://www.cestadreva.cz/shop/barvy-oleje-a-redidla/prirodni-oleje-a-redidla/tungovy-olej/
    samozrejme to co pises dava smysl, ale to kdyz to delas poprvy, tak te to nenapadne, zejo
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    JOSEF_K: A jo, sorry, to susidlo jsem nezaregistrovala.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    WEWERKA: Když je tam to sušidlo, tak je to druhý den jak šutr. Dobře je to poznat na hadru. Ten kvůli samovznícení vždycky vaším venku na šnůru. Když tam není sušidlo, je tam druhý den stejný mastný hadr. když je, tak ten hadr v ruce zlomíš.
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    JOSEF_K: Nicmene tazatel by stejne mel pockat 14 dni na polymerizaci pred druhym naterem, ne?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Ja dal dve vrstvy balakrylu a bez problemu

    0,75 l Balakryl Voskový olej - dub přírodní
    https://www.drevobarvy.cz/0-75-l-Balakryl-Voskovy-olej-dub-prirodni-d371.htm

    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    RESTINPEACE: To je právě cíl. Když chceš udělat víc vrstev, tak to musíš mít řídký, abys vyrobil dostatečně tenkou vrstvu, která v celém objemu vyschne a nebude lepit. To jde jen řídkou směsí. První vrstva to napustí a uzavře a druhá udělá ten finální povrch.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    JOSEF_K: neni to moc ridky? ja si matne vzpominam, ze kdyz jsem si michal tungovy s pomerancovym na kuchynskou linku, tak jsem to daval asi 5:1 (mozna 4:1, ale urcite ne ridsi)
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    JOSEF_K: dekuji
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    PLAGUEDIL: Ten pomerančový olej je tam akorát jako ředidlo, za pár dní (spíš hodin) zmizí.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    Zjistil bych si, jestli nekdo z uzivatelu nove podlahy nema alergii na citrusy.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    8Z4S: U tvrdidla (resp. sušidla, sry, pomotal jsem termity) je to napsaný v návodu a laboratorní přesnost není nutná, ale rámcově je dobrý to dodržet. Když se tam toho nalije moc, tak ta reakce při sušení je moc rychlá a hrozí hlavně samovznícení štětců, hadrů atd. Jinak s tím pomerančovým olejem to dělám 50:50 a dávám dvě vrstvy. První je napouštěcí a druhá je slaboučká jen mastným hadrem, aby to bylo lesklý.
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    JOSEF_K: a ten pomer cca? (tungovy, tvrdidlo, pomerancovy). Diky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam