• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    ZCR: To vím, ale kolikavrstvým? Tři budou málo, pět moc a čtyři asi neseženu :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    VO_D_KOLEK: stříkl bych to třikrát osvěžovačem, mezi nástřiky po zaschnutí přebrousit jednovrstvým harmasanem

    (pardon)
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    STAVEBNÍ SMRKOVÉ PRKNO — OŠETŘENÍ?
    Čím (pokud vůbec něčím) ošetřit kadibudku obloženou smrkem? Na rok a půl až dva, pak ji rozeberu… Na střechu dám třeba zbytek nopovky.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    CH_IN_A: Dobry je na nanaseni cokoliv frote, klidne uterka z drogerie. Houbicka, molitan apod. funguje, ale nedela to rovnomerne vrstvy, ve chvili kdy mas barevny nater je to poznat.
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    CH_IN_A: to rouno maji i v bahausu. houbicka staci normale na nadobí. to rouno je super ale je dost drahe takze kdyz obcas potrebuju neco jenom maznout tak houbicka to jistí...
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    FRANTAVOKURKA: Díky. Chystám se natirat teď, to rouno vypadá dobře ale koukám, ze zadnej hobymarket poblíž to nemá stejne tak to Osmo redidlo
    Příště se budu muset připravit včas :)

    Ta houbicka stačí nová molitanova na nádobí?
    Prodavač v Bauhausu mě řek, ze stetec umeju 6006
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    CH_IN_A: https://www.artisan.cz/cistic-stetcu-osmo-1l?

    Ale dekoracni vosk je podle me lepsi nanaset rounem padem nebo klidne houbickou tim stetcem tam toho das hrozne moc a budou vtom videt tahy.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Chystám se natirat Osmo dekoračním voskem a nikde se mě nedaří najít, čím umýt stetec - netušíte?
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    TLOUDEV: to by i nejka slo jenze tedka na dilne v dicu je furt nejaka retardivana akcr, collors, b4l a furt je zavreny cely areal a nikma se nedostanu.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ...totiz bez soustruhu se spatne soustruzi, jakmile budu mit rolnu, uz si udelam novou z jineho materialu...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, mam prosbu: dokazal by mi tu nekdo vysoustruzit rolnu prumer 150mm delka 132mm s 5mm rantly prumeru 170mm a stredovou dirou prumer 30mm pro hridel, z nejakeho tvrdeho dreva (akat, dub...)? jedna se o remenici k soustruhu, muze byt i mirne bombirovana. do posty, cenu si reknete, vykres dodam (jeste k tomu bude priruba a je potreba vyseknout drazku, ale s tou uz si poradim)
    CUKI
    CUKI --- ---
    JOSEF_K: Záleží kdy skácíš :-) Ta doba je ale poměrně krátká.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Z jasanu nic neteče. A pokud něco teče, tak benzin, terpentýn nebo pomerančový olej.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ZCR: v tom pripade je to teda jiny drevo. Kazdopadne to potrebuju ocistit ;-)
    ZCR
    ZCR --- ---
    MARASAN: moment, z jasanu se snad nemá co vyrazit, natož smůla/pryskyřice
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PLAGUEDIL: rozpusti to ledasco, ale aby nezustaly skvrny.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MARASAN: ze by tp delal jasan jsem jeste neslysel. Vetsinou radi aceton, z logiky veci by to mel rozpoustet i terpentyn.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mam naformatovany jasanovy fošny nachystaný na lavičku. Akorat mi z nich vyrazila smůla/pryskyřice. Potrebuji je lehce obrousit a natrit. Cim mam ocistit tu smulu? Benzinem?
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    PLAGUEDIL:
    Ve finále mi asi nic jiného nezbyde.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    PHI3K: chemopren, nebo si to nejak zbastli ten stolek.
    PHI3K
    PHI3K --- ---
    Ahoj, potřeboval bych ohranit zkosenou hranu, nemáte prosím někdo třeba stůl MFT ke Conturu, nebo jiný způsob, jak toho dosáhnout?
    Conturo mám, ale nepoužívám ho stacionárně. Dík.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam