• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Mám dva plné robustní sloupy 30x30x160cm, jsou od sebe 150cm vzdáleny, je mezi nima kancelářský stůl.

    Na ty sloupy chci umístit dřevěnou desku. Z dálky by to vypadalo jako vysoký barový stůl: Π

    Účel té desky je plocha pro těžké reprobedny, 2ks po každé straně, na krajích, cca 30kg. Uprostřed monitor, nebo rameno/úchyt pro monitor.

    Jaké dřevo té desky mám zvolit a cca jak hrubé? Existuje něco co je spíše levnější? Půjde to bez podpěry, tak ať se to neprohne?

    Děkuji
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JUASINHA: oni umí být dost vyčůraný, sežerou půl prkna a venku je jen slupička dřeva s nátěrem.
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    JUASINHA: červotoč
    JUASINHA
    JUASINHA --- ---
    Ahoj, nevím, kam s tím, tak to zkusím tady. Máme na chalupě lakovanou postel, ze které se ozývají v pravidelných intervalech, hlavně v noci, takové zvuky něco mezi jemným škrábáním a natahováním budíku(hodinek). Pod postelí ale bordel není a postel zvenku vypadá zdravá. Může to být nějaký druh dřevoškůdce? Děkuji
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    RESTINPEACE: Demos na Kutnohorske urcite, ale kvalita dyh je obcas ne uplne uspokojiva.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Nevite jestli mi nekde v Praze uriznou na miru dyhovanou drevotrisku?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    DOKKTOR: To jsem chtěl slyšet.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VO_D_KOLEK: pokud to za dva roky budeš zas sundávat, tak bych se nejakou povrchovkou vubec nezabýval.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    ZCR: To vím, ale kolikavrstvým? Tři budou málo, pět moc a čtyři asi neseženu :)
    ZCR
    ZCR --- ---
    VO_D_KOLEK: stříkl bych to třikrát osvěžovačem, mezi nástřiky po zaschnutí přebrousit jednovrstvým harmasanem

    (pardon)
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    STAVEBNÍ SMRKOVÉ PRKNO — OŠETŘENÍ?
    Čím (pokud vůbec něčím) ošetřit kadibudku obloženou smrkem? Na rok a půl až dva, pak ji rozeberu… Na střechu dám třeba zbytek nopovky.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    CH_IN_A: Dobry je na nanaseni cokoliv frote, klidne uterka z drogerie. Houbicka, molitan apod. funguje, ale nedela to rovnomerne vrstvy, ve chvili kdy mas barevny nater je to poznat.
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    CH_IN_A: to rouno maji i v bahausu. houbicka staci normale na nadobí. to rouno je super ale je dost drahe takze kdyz obcas potrebuju neco jenom maznout tak houbicka to jistí...
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    FRANTAVOKURKA: Díky. Chystám se natirat teď, to rouno vypadá dobře ale koukám, ze zadnej hobymarket poblíž to nemá stejne tak to Osmo redidlo
    Příště se budu muset připravit včas :)

    Ta houbicka stačí nová molitanova na nádobí?
    Prodavač v Bauhausu mě řek, ze stetec umeju 6006
    FRANTAVOKURKA
    FRANTAVOKURKA --- ---
    CH_IN_A: https://www.artisan.cz/cistic-stetcu-osmo-1l?

    Ale dekoracni vosk je podle me lepsi nanaset rounem padem nebo klidne houbickou tim stetcem tam toho das hrozne moc a budou vtom videt tahy.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Chystám se natirat Osmo dekoračním voskem a nikde se mě nedaří najít, čím umýt stetec - netušíte?
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    TLOUDEV: to by i nejka slo jenze tedka na dilne v dicu je furt nejaka retardivana akcr, collors, b4l a furt je zavreny cely areal a nikma se nedostanu.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ...totiz bez soustruhu se spatne soustruzi, jakmile budu mit rolnu, uz si udelam novou z jineho materialu...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, mam prosbu: dokazal by mi tu nekdo vysoustruzit rolnu prumer 150mm delka 132mm s 5mm rantly prumeru 170mm a stredovou dirou prumer 30mm pro hridel, z nejakeho tvrdeho dreva (akat, dub...)? jedna se o remenici k soustruhu, muze byt i mirne bombirovana. do posty, cenu si reknete, vykres dodam (jeste k tomu bude priruba a je potreba vyseknout drazku, ale s tou uz si poradim)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam