• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    DELTA9
    DELTA9 --- ---
    MERISCZ: Dvě vrstvy Osma fungují výborně, byla bych ale opatrnější se stavěním horkých věcí, je to pořád vosk. Osobně to před Osmem ještě pořádně naperu fermeží, probarví to lépe a zrovna dubu to fakt svědčí.
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    GHOSTDOGG: možná sem dával jen dva a mám to pomotané(buková pracovka)...dík za upozornění.. veškere "loužičky" třeba setřít...

    Jinak teda masivní pracovka je fajn,ale chce to šetrné zacházení a pravidelný servis
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    8Z4S: Jenom bacha s těmi třemi nátěry, mají se dávat jenom dva. Nevím, jakou s tím máš zkušenost, ale když jsem dělal dubovou spárovku (pracovku), tak dva nátěry vypadaly skvěle s hezkou medovou barvou, pak jsem dal třetí a udělalo to mléčný povrch, trochu jak kdyby to dřevo bylo bělený, v barvě toho Osma. Předpokládám. že to bylo prostě přesycený a nezvládalo dostatečně vysychat. Na omak to suché bylo a pravděpodobně to postupně vyzrálo a zmizelo, ale zákazník se úplně netvářil. Jenom dvě vrstvy mají i v návodu:
    Top olej | OSMO - ochrana dřeva a přírodní nátěry na dřevo
    https://www.osmo.cz/barvy-na-drevo-uvnitr/nabytek-stena-strop/top-olej
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    MERISCZ: osmo na kuchyňské desky..3natery..a pak cca každý půl rok..dle potřeby
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Ahoj,
    dá se toho vygooglit hodně, ale zkusím i tady. Máte někdo zkušenosti s povrchovkou na dubovou spárovku, která by měla být jako deska ke kuchyňskému dřezu a kuchyňské linky?
    MAXI_SHIT
    MAXI_SHIT --- ---
    RESTINPEACE: Používám Osmo WR

    Impregnace na dřevo | OSMO - ochrana dřeva a přírodní nátěry na dřevo
    https://www.osmo.cz/barvy-na-drevo-venku/impregnace
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Mate zkusenost jakou impregnaci pouzit na konstrukcni prvky terasy? Idealne bych to natiral jenom jednou a aby to bylo osetreny proti vlhkosti i drevokaznym houbam a plisnim. diky
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    VEETUHS: nejlepsi je vzduch mezera ale jinak kus nerezu, pertinax, gumovou pasovinu, ta ipa/gumoasfalt a podobne uz mi prijde jako hodne velka nouze. To uz radeji soushiban, tj opalit a pak olej.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    VEETUHS: v bauhausu se prodava v roli ruzne siroka gumova podkladova separacni paska.

    Ta ale chrani pouze pred vzlinanim, melo by to byt tak konstruovany aby se tam nedrzela voda
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    VEETUHS: gumoasfalt a ipa jsou dvě dost odlišné věci, ale dělej jak myslíš. Jinak není problém nechat mezi trámem a betonem mezeru, mám to takhle u pergoly, ale samozřejmě je třeba propočítat zatížení
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    VODNIK: Kdybych někde sehnal maximálně metr čtverečný, tak jo, ale takhle asi vede gumoasfalt.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    VEETUHS: navařit tam klasickou IPA lepenku?
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    Takže třeba jen hydroizolační asfaltový nátěr jen na beton?
    VEETUHS
    VEETUHS --- ---
    Jeden dotaz, potřebuju položit coby základ podlahy venkovní boudy trámy na betonový patky. Trámy budou zajištěný závitovýma tyčema, který už jsou připravený v patkách. Co ale dát mezi patky a trámy, aby to pokud možno od betonu nehnilo? Uvažoval jsem prostě o nějaký gumě, ale obávám se, aby se tím tlakem a celkovýma podmínkama nerozpadla. Co jen nějaký nátěr na beton?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DOKKTOR: tresen se samozrejme pouziva i na stolni desky, jeji problem spociva v tom, ze diky prechodu ovocnarstvi na polovysoky sorty prakticky neexistujou vetsi prumery kmenu. Typicka sirka prken ze kterych se ty desky delaji je kolem 20cm, postup je stejnej jako u jinejch drevin - vyriznuti stredu, seskladani podle vzhledu, slepeni.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    DOKKTOR: ale tak i na tu skrinku, nocni stolej tu fosnu pak ohoblujes protahnes a rozporcujes na 22mm nudle ze kterych slepis sparovku. Nebo ty nudle udelas vic nebo min.
    Narezes hranolky 50x50 a muzes soustruzit nohy na zidle.
    Skoda jsou spis ty prkna 30. Z tech se da taky udelat neco, ale uz jsou ty moznosti mensi.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    PLAGUEDIL: opravdu je to vhodné na výrobu stolu? resp. měl sem za to, že třešen se používá na drobnější věci, skřínky, dekorace, řezbu apod. opravdu to není škoda rozflákat na 5cm fošny?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DOKKTOR: tak hlavne okamzite zaslepit rezny plochy - staci nouzove treba bilym lepidlem na drevo.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    PLAGUEDIL: alespon.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam