• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MERISCZ: stary tramy jakoze opravdu stary tramy budou co dum dal. spousta toho bude smrk/borka, ale ononse stavelo z toho co bylo.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    PLAGUEDIL: starý trámy asi většinou nebudou tvrdý dřevo, ale i po tomhle řešení koukám. Zatím to ale vypadá, že budu muset počkat a usušit si sám.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    PLAGUEDIL: ja na modleni moc nejsem, tak to resim detektorem kovu.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    imo nejlepsi sance stare tramy a modlit we aby tam nebylo zelezo, ale jinak vig co jsem psal dole je to nesplnitelna vec.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    CUKI: vůbec netuším. Soustružení je můj koníček a za zeptání nic nedám.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MERISCZ: A to se dělá sušit fošny 13cm (tedy na požadovaný výsledek tak 15cm)?

    Když se suší kulatina v kuse, tak se to svazuje svorkama a balí do přesně vlhkých hadrů a trvá to klidně 10+ let a i tak většina praskne.
    CHARON
    CHARON --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: omrknout, s jakým úmyslem?
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    CHARON: přijel bych omrknout.
    CHARON
    CHARON --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: Nová Ves u Neratovic
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    CHARON: kde přesně?
    CHARON
    CHARON --- ---
    PLAGUEDIL: je to u Neratovic
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    CHARON: z Prahy?
    CHARON
    CHARON --- ---
    Máme fošny 3-4 metry dlouhé cca 4-5-6 cm šířka zhruba 10 kubíků dřeva. Je tam borovice, jasan, javor, dub. Dřevo schne už rok a půl, ale teď ho musíme přemístit a nemáme kam. Kdyby měl někdo truhlarnu nebo zájem cokoliv tak ať napíše.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    PLAGUEDIL: jo, tuhle představu mám taky. Bohužel tu mám jen dřevo v kulatině a než to pořežu a usuším, tak to bude trvat. Proto mě napadlo napsat, jestli někdo náhodou nemá nějaký "odřezek" z fošny. Lepit to nemůžu, protože lepený nechtějí a neumím to. Tedy neumím to slepit tak, aby to bylo co nejméně vidět.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MERISCZ: jen propredstavu aby se takovy hranol nasel a nepopraskal tak to musi byt puka mimo stred, to mas tak na cepu 26+cm. prpc by to kdo pal rezal krom smrku na hranolky a susil...
    mam 11cm fosny lipy a tu nedam.
    13 cm fosny si leda nechat riznout a nasusit. ovsem otazka jestli to pak neni lepsi lepit z 52 fosen a trrbamprolozit semtam nejakou svartnou pro efekt.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Ahoj,
    nemáte někdo vysušené nepopraskané hranoly z tvrdého dřeva cca 13x13x13 cm. Sháním na soustružení. Dřeviny můžou být i různé.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    BLOWUP: Tohle uz lehce neohoblujes. Ma to ctyri metry+ a 60cm sirku. Musela by se z jedne strany nejdriv srovnat do uhlu a pak protahnout a protahovacku, ktera by mela sirku 70cm v dilne fakt nemame :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KOUDY: ok, ja mluvil o hoblovce, tri kousky se daj :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    BLOWUP: jsou tam tri ziletky, ktere jsou ostre ze ctyr stran. Otoceni je asi na minutu :)

    IGM Stopková fréza na plochy HW - D60x12 L80 S=12x50 Z3 | IGM Nástroje a stroje
    https://www.igm.cz/igm-stopkova-freza-na-plochy-hw--d60x12-l80-s-12x50-z3/?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KOUDY: covece, kolik tech ziletek musis povolit a otocit kdyz je na tom vsechny ztupis? To musi bejt facha tak na pul hodiny, ne?
    Ja mam s Tersou ty noze otoceny asi za dve minuty ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam