• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    Vše o dřevu, fotky dřevěných věcí, rady a návody na zpracování, tipy na koupi atp.
    rozbalit záhlaví
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MERISCZ: jen propredstavu aby se takovy hranol nasel a nepopraskal tak to musi byt puka mimo stred, to mas tak na cepu 26+cm. prpc by to kdo pal rezal krom smrku na hranolky a susil...
    mam 11cm fosny lipy a tu nedam.
    13 cm fosny si leda nechat riznout a nasusit. ovsem otazka jestli to pak neni lepsi lepit z 52 fosen a trrbamprolozit semtam nejakou svartnou pro efekt.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Ahoj,
    nemáte někdo vysušené nepopraskané hranoly z tvrdého dřeva cca 13x13x13 cm. Sháním na soustružení. Dřeviny můžou být i různé.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    BLOWUP: Tohle uz lehce neohoblujes. Ma to ctyri metry+ a 60cm sirku. Musela by se z jedne strany nejdriv srovnat do uhlu a pak protahnout a protahovacku, ktera by mela sirku 70cm v dilne fakt nemame :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KOUDY: ok, ja mluvil o hoblovce, tri kousky se daj :)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    BLOWUP: jsou tam tri ziletky, ktere jsou ostre ze ctyr stran. Otoceni je asi na minutu :)

    IGM Stopková fréza na plochy HW - D60x12 L80 S=12x50 Z3 | IGM Nástroje a stroje
    https://www.igm.cz/igm-stopkova-freza-na-plochy-hw--d60x12-l80-s-12x50-z3/?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KOUDY: covece, kolik tech ziletek musis povolit a otocit kdyz je na tom vsechny ztupis? To musi bejt facha tak na pul hodiny, ne?
    Ja mam s Tersou ty noze otoceny asi za dve minuty ;)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    BLOWUP: Je to mekci nez oliva, takze normalne freza sesticentimetrova..otocej se ziletky..strany vezme ponorka a jde se vylejvat :)
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KOUDY: preju dobrou zabavu pri obrabeni ;-) Ja zpracovavam normalni dvestelety dubovy tramy a je to pokazdy na vymenu nozu :-)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    BLOWUP: jj bog oak. 2k let a vic vetsinou. Krasne cernej.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BLOWUP: ja jen ze bahenni dub normalne zije jen asi 200 let, a hlavne ma potom tlustsi kmen.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    KOUDY: pekny. To je to drevo co ty dva tisice let lezelo nekde v mocale?
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Par petimetrovejch fosen pres 2 tisice let stareho bahenniho dubu. Jdu si pro mafl :)

    77WHITE
    77WHITE --- ---
    Sketchup kdyz chces mit neco hrubyho, osobne bych ale rovnou doporucil parametricky modelovani. Velky cady sou drahy, ale onshape nebo fusion360 bude stacit. Udelat narezak v nich neni nic slozityho a zpetna editovatelnost je pro me uz nutna:)
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    Možná by byl využitelný https://cad.onshape.com/
    ale osobně jsem ho zkoušel jen na 3d tisk
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    sketchup za me asi nejlepsi
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    IMOLOL: [GHOSTDOGG @ Dřevo]

    Běžně se taky používají klasický CADy (seženeš warez) nebo SketchUp (ten je free a poměrně hojně využívanej, má všelijaký banky atd., asi nejlepší software zadarmo). Pokud chceš něco, co ti zároveň umí udělat i potřebný materiál, tak to musí umět generovat nářezáky (kvůli prořezům atd.), a to běžný nespecializovaný programy imho neuměj, a když uměj, tak rozhodně nejsou zadarmo. Pokud bys něco našel, dej vědět, rád si rozšířím obzory.
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    VODNIK: to zase ne, jen něco kde si budu moct poskládat třeba tu žídli, abych věděl kolik metrů čeho bude potřeba a jak to zhruba bude vypadat.
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    IMOLOL: To úplně netuším co si představuješ. Jako že si naskicuješ židli a vyleze ti z toho materiálový výkres včetně dlabů a čepů?
    IMOLOL
    IMOLOL --- ---
    zdarvím, nemá někdo tip na (ideálně free) software na navrhování konstrukcí ze dřeva? Konkrétně nábytek a podobné.
    CUKI
    CUKI --- ---
    WEWERKA: Část je venku, ale co tam je, to se podle mě mění, jak to vyjde. Většina tam podle mě tak dlouho nestojí. Ceny za mě bezkonkurenční. Jezdím tam 50km přes celou Prahu.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    BERRUNA: vic nez jednoho, ale asi budes chtit nekoho ze stejneho mesta, moje kristalova koule mi rika, ze z prahy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam