• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIDřevo
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    NACITALKA: kdyby to byla pouze ta deska bez vsech tech zamontovanych veci, bylo by to jednodussi a sla by pouzit treba nejaka siroka pasova bruska se kterou by to trvalo srovnatelne kratkou dobu. Vybrousit vsechny ty rohy bude narocnejsi, imho kombinaci vice ruznych brusek. Ta pasova tam kde je misto, pripadne excentr, a do tech rohu asi delta nebo rucne brusnej spalik.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    NACITALKA: jen pracovni desku n3bo i cela?
    rucne asi nejakou excentrikou nebo rotexem, ale ono co s tim chxes delat pak?
    mohlo by stacit i jen cidlinou.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    MERISCZ: taky ziju na starym statku :)
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    Potřebovala bych obrousit kuchyňskou linku (~5m2) a další desky stolů. Čím nejlépe? Loni jsem to brousila pomocí šmirglpapírových kotoučů na vrtačce a bylo to nekonečný, takže jsem to nedodělala pořádně… Nebo to někdo provádí i jako službu, aby to bylo pořádně i do rohů, profi? A za kolik? Dejme tomu 10m2 ať v tom je i ten stůl a vršek skříňky… (jedna fotka je starsi, tak to jeste vypada jakz takz dobre…)

    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Pokud byste nekdo chtel hobby hoblovku s protahem, tak se zbavujem tehle. Dam ji za 17k. Koupena asi rok a pul zpatky a pouzili jsme ji cca 10x, protoze proste delame jen velke fosny, ktere frezujem. K okouknuti/odberu v Modleticich u Prahy.

    Hoblovka s protahem PT - 250/230 V | uni-max
    https://www.uni-max.cz/produkty/drevoobrabeni/drevoobrabeci-stroje/hoblovky-a-protahy/hoblovky-s-protahem/hoblovka-s-protahem-pt-250-230-v
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    BLOWUP: žiju na starém statku a tady je všechno smrk.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    MERISCZ: tak moje stary tramy jsou dub a bila jedle. Ale ona i ta jedle je po 200 letech schnuti tak tvrda, ze hoblovat to rucnim hoblikem je neco kde po deseti minutach mam na pul dne celkem dost :)
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    MERISCZ: stary tramy jakoze opravdu stary tramy budou co dum dal. spousta toho bude smrk/borka, ale ononse stavelo z toho co bylo.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    PLAGUEDIL: starý trámy asi většinou nebudou tvrdý dřevo, ale i po tomhle řešení koukám. Zatím to ale vypadá, že budu muset počkat a usušit si sám.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    PLAGUEDIL: ja na modleni moc nejsem, tak to resim detektorem kovu.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    imo nejlepsi sance stare tramy a modlit we aby tam nebylo zelezo, ale jinak vig co jsem psal dole je to nesplnitelna vec.
    MERISCZ
    MERISCZ --- ---
    CUKI: vůbec netuším. Soustružení je můj koníček a za zeptání nic nedám.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MERISCZ: A to se dělá sušit fošny 13cm (tedy na požadovaný výsledek tak 15cm)?

    Když se suší kulatina v kuse, tak se to svazuje svorkama a balí do přesně vlhkých hadrů a trvá to klidně 10+ let a i tak většina praskne.
    CHARON
    CHARON --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: omrknout, s jakým úmyslem?
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    CHARON: přijel bych omrknout.
    CHARON
    CHARON --- ---
    KAZUO_KIRIYAMA: Nová Ves u Neratovic
    KAZUO_KIRIYAMA
    KAZUO_KIRIYAMA --- ---
    CHARON: kde přesně?
    CHARON
    CHARON --- ---
    PLAGUEDIL: je to u Neratovic
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    CHARON: z Prahy?
    CHARON
    CHARON --- ---
    Máme fošny 3-4 metry dlouhé cca 4-5-6 cm šířka zhruba 10 kubíků dřeva. Je tam borovice, jasan, javor, dub. Dřevo schne už rok a půl, ale teď ho musíme přemístit a nemáme kam. Kdyby měl někdo truhlarnu nebo zájem cokoliv tak ať napíše.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam