• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Prosím vás, jak se zbavit červených fleků z bílého oblečení? Tak trochu jsem namočila červenou látku a kolem ní dala bílé oblečení
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ABAYO: změkčit tukem (olej, někdo užívá i máslo), řádně vetřít, promnout, počkat, pak líh, benzín, odlakovač, terpentýn (co máš)... a v případě potřeby opakovat.

    Jak vyčistit skvrny od smůly | Postupy, návody a rady jak vyčistit šperky, spotřebiče, koberce, textil a jiné věci
    http://www.vycistito.cz/skvrny-13/smula-26/jak-vycistit-skvrny-od-smuly.html
    ABAYO
    ABAYO --- ---
    máte někdo radu, jak odstranit smůlu? zavadila jsem batohem v lese o strom a je ho docela škoda...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    cim vycistit pripalenou zehlicku na vlasy? Keramicka....
    SARRI
    SARRI --- ---
    nekdo napad jak vycistit zasly kovovy cednik, moc to drhnout nejde v zahybech .. cili do ceho namocit, v cem uvarit? ;))
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KOTENCE: Růžový váleček jménem Tapuna.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    diky :)
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    KOTENCE: Moje babicka pouzivala popel na pripalene hrnce. Mohlo by to fungovat i na zehlicku, ale nezkousela jsem.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    nevíte, jak očistit připálenou látku z žehličky, prosím?
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    1TERESKARASTY1: reklamace, vraceni penez, koupe nerezove (kdysi jsem uspel)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: Byla umyta, vařila se v ní voda a je pořád cítit? Nedůvěřovala bych tomu plastu a letěla by do popelnice...
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    nejaka rada na odstraneni "plastove vune" z nove rychlovarne konvice?
    SARRI
    SARRI --- ---
    FINSON: dik, zkusim to nejak opertivne ;)
    FINSON
    FINSON --- ---
    Jo, s nádobou bude trochu problém, jestli je ten plech větší. Hydroxid mají v drogeriích, je to takový drobný bílý granulát v piksle a většinou se na tom píše, že je to na čištění odpadů (což taky je, ale funguje to na jakékoliv zažrané a usazené organické zbytky - je to zásaditá žíravina). Kovy ani plasty to nežere, ale teda akrylátovou vanou si teď na 100% jistý nejsem.
    Pracuje se s tím tak, že to nasypeš do nádoby s čištěným předmětem a zaliješ to vařící vodou. Necháš vyšumět, vychladnout, pak to vyleješ a pak už se to dá dál čistit drátěnkou.
    Ještě jednou upozorňuju, je to žíravina a při tom kontaktu s horkou vodou to pění, syčí a trochu prská, takže nad to nestrkej hlavu, nedýchej výpary (ale zase žádnou paniku, vzduch v místnosti si tím neotrávíš) a moc do toho nestrkej holé ruce. Pokud už to máš na sobě, tak oplachovat prudkým proudem ledové vody - při leptání to uvolňuje teplo.
    SARRI
    SARRI --- ---
    FINSON: nezkousela .. jak se to aplikuje? ja mam totiz nejvetsi problem s tim, ze to nemam do ceho namocit tak aby to cele bylo ponorene .. nejvetsi co doma mam je akrylatova vana, do ktere se s chemii bojim ..
    FINSON
    FINSON --- ---
    SARRI: Zkoušelas i přímo hydroxid sodný? Následné drhnutí po takové koupeli jde výrazně lépe. Jo a doporučuju gumové rukavice.
    SARRI
    SARRI --- ---
    ahoj, nekdo nejakou radu jak vycistit smaltovany plech na peceni ?? plech je pomerne pekny jen proste na okrajich ma cernotu, ktere bych se rada zbavila
    uz jsem zkousela chemii k tomu urcenou i hrubou silu v kombinaci s dratenkou a piskem, ale nemam na to nervy ani silu ..
    KBERRY
    KBERRY --- ---
    KOTENCE: nevim možná to nebude fungovat, ale když se dá načichlá mikina zbavit smradu tim ze se dá na topící topení tak proč by to nešlo s papírovou rolí...
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    SANTAL: ten tam do po neni, takze jsem se uchylila k opthalmo-septonexu :P
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    1TERESKARASTY1: návštěvu lékaře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam