• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    FINSON: Já takhle čistil krabičky od CD a v pohodě. Podobně jsem čistil materiály zatavené do fólie, které byly zasrané od oboustranné lepící pásky, což je asi největší mor, který jsem kdy čistil. Sice to byl neuvěřitelný porod, ale nakonec to také šlo. Nicméně souhlasím s tím, že to chce nejprve vyzkoušet na nějaké malé plošce, podobně jako při čištění oblečení..

    Obecně je každopádně dobré nechávat ten technický benzín na povrchu plastu co možná nejkratší dobu. Ideálně mít připravenou ještě další hadru a tou to okamžitě po vyčištění otřít dosucha..
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    diky vam vsem. ano, je to plast, pravdepodobne PVC.
    FINSON
    FINSON --- ---
    S technickým benzínem bacha, pokud to něco je z plastu, mohl by to naleptat, jinak je to nejefektivnější způsob. Bezpečně to vyčistí WD40, vzniklý mastný film jde už snadno umýt jarem.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    _BENNY: Technickým benzínem spolehlivě..
    ANCHIE
    ANCHIE --- ---
    _BENNY: zkus olej, zabírá na takový to lepkavý na sklenicích od etiket tak by to mohlo pomoct...
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    jak nejsnadneji vycistim neco, co bylo drive slepene lepici paskou a ted je to lepkavy a chyta to spinu?
    MAJKLA
    MAJKLA --- ---
    SANTAL: Cibuľovým sirupem mě mamka léčila, když sem byla dítě, díky tomu mám teď značnou nelibost k medu i k cibuli zvlášť, natož dohromady :) jestli to funguje bohužel nevim, to pro mě tehdy nebylo zásadní :))

    KLAIR: zafungoval mi odbarvovač na omylem obarvené prádlo http://www.drogeriemarket.cz/produkt/665/dr-beckmann-odbarvovac-na-omylem-obarv-pradlo
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Kopíruju rady na rýmu:

    Naparovanie
    Konečne voľne dýchať! Ak sa chcete zbaviť nádchy, mali by ste si naparovanie dopriať aspoň raz denne. Sparte harmanček, ponad hlavu si prehoďte uterák a 5 – 15 minút vdychujte. Určite sa vám uľaví, ale po naparovaní zamierte rýchlo do postele a telu doprajte oddych. Ak nemáte doma harmanček, môžete ho nahradiť morskou soľou.

    Cibuľový sirup
    Posilňuje imunitu, zároveň pomôže odstrániť hlieny pri nepríjemnej nádche. Recept je veľmi jednoduchý. Cibuľu očistíme, nakrájame na jemné kolieska a posypeme cukrom alebo zalejeme medom. Následne stačí premiešať a nechať niekoľko hodín odstáť na tmavom mieste. Cibuľa pustí šťavu, ktorú potom scedíme a po lyžičkách podávame.

    Dýchajte bylinky
    Zmiešajte 20 g semien feniklu a 80 g sušeného kôpru. Naberte na polievkovú lyžicu a nasypte na pripravený papier na pečenie. Len na pár minút nechajte v rúre vyhriatej na 250 stupňov. Ak zmes začne rozvoniavať, vyberte ju z rúry a zhlboka si privoňajte. Niekoľkokrát, kým zmes prenikavo vonia. Po pár minútach pocítite úľavu a bude sa vám dýchať ľahšie.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    Aby komáři neštípali, stačí levná past na přírodní bázi - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/past-na-komary-0p0-/hobby-domov.aspx?c=A140729_143903_hobby-domov_mce
    IM_MORTAL
    IM_MORTAL --- ---
    potřebovala bych poradit jak vyčistit odpad u sprcháče - má profil T položenýho na bok, čili když tam naleju nějakýho krtka nebo savo nebo nějaakou jinou srágoru, tak to steče do tý spodní části a tu trubku, která to potřebuje nejvíc to nečistí:/ zdá se mi to dost neřešitelný, ale třeba s tim někdo máte zkušenosti
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Prosím vás, jak se zbavit červených fleků z bílého oblečení? Tak trochu jsem namočila červenou látku a kolem ní dala bílé oblečení
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ABAYO: změkčit tukem (olej, někdo užívá i máslo), řádně vetřít, promnout, počkat, pak líh, benzín, odlakovač, terpentýn (co máš)... a v případě potřeby opakovat.

    Jak vyčistit skvrny od smůly | Postupy, návody a rady jak vyčistit šperky, spotřebiče, koberce, textil a jiné věci
    http://www.vycistito.cz/skvrny-13/smula-26/jak-vycistit-skvrny-od-smuly.html
    ABAYO
    ABAYO --- ---
    máte někdo radu, jak odstranit smůlu? zavadila jsem batohem v lese o strom a je ho docela škoda...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    cim vycistit pripalenou zehlicku na vlasy? Keramicka....
    SARRI
    SARRI --- ---
    nekdo napad jak vycistit zasly kovovy cednik, moc to drhnout nejde v zahybech .. cili do ceho namocit, v cem uvarit? ;))
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KOTENCE: Růžový váleček jménem Tapuna.
    1TERESKARASTY1
    1TERESKARASTY1 --- ---
    diky :)
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    KOTENCE: Moje babicka pouzivala popel na pripalene hrnce. Mohlo by to fungovat i na zehlicku, ale nezkousela jsem.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    nevíte, jak očistit připálenou látku z žehličky, prosím?
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    1TERESKARASTY1: reklamace, vraceni penez, koupe nerezove (kdysi jsem uspel)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam