• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    to mi pripomelo..

    - Ja jsem Smil Flek z Nohavic...
    - A cim Vam to pustilo?
    SARRI
    SARRI --- ---
    SPIKY01: muj postup je takovy to :
    vezmu odlicovaci tamponek, prilozim na skvrnu, kapnu na nej trosku jaru a poleju vrouci vodou, necham chvilku pusobit a pak hodim do pracky rovnou
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    SPIKY01: Měl jsem na své oblíbené bundě flek jako kráva od nějakého bílého krému. Zkoušel jsem chemky a vyprat a prd. Pak mi jedna známá poradila, ať si koupím Solamyl, posypu s ním ten flek, přikryju hadrem a pořádně přežehlím. Udělal jsem a po fleku ani památka..
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SPIKY01: jeste jsem nasla tohle:

    Zaschlé mastné skvrny vyčistěte benzínem, který ihned posypte škrobovou moučkou, nechte zaschnout a vykartáčujte.

    AETHER
    AETHER --- ---
    SPIKY01: levna varianta je mydlo s jelenem/mydlo Lanza (pozor, pevne, ne tekute!)/zlucove mydlo, pred pranim to premydlis, holt je to krapet pracne (ale zase se takhle dostanou i fleky od potu z podpazi, pokud tedy nejsou xkrat zaprane). Drazsi a jednodussi varianta je nejaky odstranovac skvrn, nebo take tzv. predpirka ve spreji, dela to vice firem, ja jsem spokojena s nejakou podomne distribuovanou od Amway.

    Jinak k bilemu pradlu se mi osvedcilo trochu toho mydla s jelenem nastrouhat (jeste k normalnimu pracimu prasku), je pak opravdu bile:)
    PETJULE
    PETJULE --- ---
    SPIKY01: na ty skvrny je prej ještě dobré žlučové mýdlo.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    SPIKY01: přiznám se k Vanishi... vyčistil mi triko pocintané smaženým lososem, na což byl jar předtím krátký
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    nevíte někdo jak na mastný fleky na oblečení? normálně používám jar ale tohle nejde dolu,vypadá to na košili mastně ale nechce to ničím pustit. a ještě jak dostat zápach z koberec? ocet jsem zkoušela a je to po něm ještě horší díky
    JAMEELA
    JAMEELA --- ---
    JUASINHA: dnes ozkoušeno - prostě ze zvědavosti. A fakt to cítit není. Doufám, že to není tím, že jsem neměla doma ocet normální, tak jsem tam nalila rýžový, co mám do sushi :-))) (Popadla mě nálada experimentovat a nesneslo to odkladu :-D )
    STENNY
    STENNY --- ---
    ROTTINGGIRL: Na modřiny homeopatikum Arnica montana 9CH, dávkování používám pět granulí po hodinových intervalech... ale prý to funguje i s menšími dávkami.
    Nebo lihový výluh arniky a kostivalu, potírat to tím.
    Nejlíp obojí :)
    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    VDFLAT: jak trochu pročítám diskuzi nazpátek tak koukám, že sádlo je takovej malej zázrak :) ...jako vegetarián jsem asi odsouzena k modlitbám :))
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    ROTTINGGIRL: Otoky celkem slušně splasknou, když je několikrát denně namažeš sádlem. Sice to smrdí, ale funguje.
    ROTTINGGIRL
    ROTTINGGIRL --- ---
    drahé báby. Netuší někdo z vás, co s otoky? (-obličeje = práce pana zubaře) a jak urychlit hojení modřin? ...vypadám jak po nějaké ošklivé nehodě a konvenční léčiva moc nepomáhaj.
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    JUASINHA: Ne, a pokud by byly nějaké čichové zbytky (já je necítím) zmizely by u sušení (asi stejně, jako když umeješ okna prostředkem s alkoholem, pak nevoní po něm, že).

    Pokud stojíš o vůni prádla, přidej dvě kapky levandulového éterického oleje (nebo jiného) :-)
    KLERENC
    KLERENC --- ---
    SARRI: Ten jsem používala do doby, než jsem poprvý zkusila čaj. Výsledek s ním byl totiž mnohem rychlejší, červená kůže šla do hněda, neloupala se, a navíc neni člověk tak zapatlanej...:)
    JUASINHA
    JUASINHA --- ---
    SANTAL: a fakt to prádlo není cítit?nedovedu si představit, že naleju ocet do nálevky místo aviváže a vytáhnu prádlo bez pachu. od mala nesnáším pach octu právě díky všem různým obkladům:-)
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    FIONOR: V asijskym bistru. ;-)
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    jak se shání psí sádlo?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    KLERENC: Což mi připomíná, že se dá lázeň z černého čaje, připravená z cca 5 pytlíků, využít na hodně unavená a bolavá chodidla, která se v ní mají máčet. Údajně snad nějak zatahuje póry a vůbec celkově zklidňuje..
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KUATO: Žel, tohle bych nezvládla. Někdo má fobii z myší, já z chemie .-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam