• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    ONITSUKATIGER: Kup si nějakou směs semínek- dýně, slunečnice... klidně i buráky, kešu..Semínka obsahují i Béčko,dobře se rozpouští v tucích, mělo by se ti to pas srovnat.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Ahoj, možná to sem nepatří, ale co poradíte čím odstranit plíseń ze zdi? Cihlová zeď, na které se sráží vlhkost. Nejspíš tepelné mosty?? Je to podnájem, ještě tak na 2měsíce. Chtělo by to něčím nastříkat?? Děkuju
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KUATO: Já jsem vlastně šarišanka ;-) ale umím dost dobře i slovensky, když na to přijde :-D


    ONITSUKATIGER: patrně špatná skladba potravy - zkusila bych pro začátek přidat kvasnice... a podívat se co chybí. Kromě B taky železo (nebo to, co podmiňuje metabolismus železa).
    KUATO
    KUATO --- ---
    SANTAL: severomoravsky :o)). jj, ja zapomel, ze jsi slovenka, ktera mluvi sakra dobre cesky.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MARTIC: houby, to se radilo na opary (ale ani tam jsem to nezkoušela)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MARTIC: No tak takhle odvazna skolacka nejsem :-D

    SARAJ: Ok, zkusim to. Diky moc!
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: :)jezevcici nej!
    jinak b vitamin a calciovku -a mazat a mazat..jinak co si pamatuju tak jsi veganka,ze? takze sadlo asi neprojde:)

    mne jeste napadlo -kamaradi pozivaji na svoji malou dceru -necely rok -misto detskejch ubrousky -nastrihany nejaky mekky papir napusteny par kapkama olivoveho oleje:)
    MARTIC
    MARTIC --- ---
    ONITSUKATIGER: urcite si porid vitamin B
    jinak jsem nekde cetla a utkvelo mi v pameti, ze na koutky je vyborny maz z ucha. proste prostouras ucho a pomazes koutek. nezkousela jsem to, takze nemuzu posoudit, ale jestli do toho pujdes, tak pak dej vedet :-)
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SARAJ: my mame ted chlupace z utulku, co ma 17kg a ten v posteli nevydrzi, natoz pod dekou ale muj pristi pes bude urcite zase jezevcik..


    nemate nekdo dobrou babskou radu na koutky? Jakmile se trosku ochladi tak se mi hned delaj :-/
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ONITSUKATIGER: tak vcera jsem ho ocenila - praskl hlavni kotel v baraku,takze bez topeni a horke vody - v byte pod 10 stupnu,takze horka slivovice,pes pekne sup pod deku a do rana jsme prezili:)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KUATO: ehm, copak je ten "ruský konec"? Dle mého totiž mluvíme o jiné republice ;-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    KUATO: nemuzes totiz brat jako dostatecny vzorek ten smejd, co se bezne prodava v lekarnach. babina si to jednou koupila a notne jsem se podivil, jaky srac se da prodavat za 110kc v male lahvicce.
    KUATO
    KUATO --- ---
    SANTAL: hm, pripoustim, ze muze byt silnejsi, ve smyslu, ze muze mit treba vic eterickych oleju, ale nemyslim si, ze ten rozdil bude zasadni, protoze trezalka neni nijak teplomilna (na rozdil treba od levandule, kterou bys u nas srovnatelnou s tema jiznima nevypestovala). domnivam se, ze kdyz trezalku dobre nasbiras (ve spravne fazi rustu a pred uplnkem) a dobre ten macerat udelas (ve kvalitnim oleji, dostatecne dlouho a v teple), tak tam nemuze byt velky rozdil. ale.. hehe kdybych nebyl z druheho (ruskeho) konce republiky, tak bych Te nekam pozval na caj, vzal bych vzorek sveho preparatu a na tu Tvoji bych se koukl a porovnal. bez ohledu na to, jak by to porovnani dopadlo, by to pro me bylo poucne ;o)
    RIMAN0
    RIMAN0 --- ---
    SPIKY01: masáž, hale hlavně k sobě v té jizvě, né od sebe ;)
    KRKA
    KRKA --- ---
    PEPSSI: zajimavy ze sestrenka ji mela za 4 mesice uplne bilou a tenkou a neni videt..

    mela sem i jizvu po operaci, ktera i za 2 roky byla jako mesic po operaci.. proto se na to ted radsi ptam, aby nedopadla podobne
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    ACIDQA: ále jo, jen je musí míchat pekárna, ne vzteklé ruce ;-)
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KUATO: Tak jsem si to zjišťovala - je to třezalka. Ta z Hvaru - a pouze ta, z toho slunce věřím že jiná liga než ta zdejší ;-)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    já mám taky jednu babskou radu:

    Nikdy nepečte buchty, když máte špatnou náladu. Nevykynou!

    ,)
    SPIKY01
    SPIKY01 --- ---
    nikdy se mi to nepodařilo...
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    KRKA: prosím tě uklidni se, za 4 měsíce se ti ta jizva ještě ani pořádně nevstřebala /nezahojila/ a ty chceš aby byla světlá. Vidět bude MINIMÁLNĚ půl roku at s tím děláš co chceš, protože ta jizva pořád pracuje. Počítej, že rok o ní budeš vědět a uplně světlá už nebude nikdy (možná tím laserem)...
    Bud ráda, že jí máš takovou jakou máš..před pár lety bys jí měla napříč přes celý břicho
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam