• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    NIKK: je to strasne neprijemny ale delala mi to mama kdyz jsem byla mala...vzala velky prosteradlo, namocila do studeny vody a zabalila me do nej nahou...jako mala jsem ji za to nenavidela ale pomahalo mi to :-D
    NIKK
    NIKK --- ---
    Mám 39,1 - nějaká dobrá rada na snížení horečky? Paralen nechci vzhledem k tomu, že do sebe už rvu antibiotika....Díky!
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    ONITSUKATIGER: Ok děkuju, já to sypala k prášku, možná kámen úrazu :) budu zkoušet dál
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    KKKAROLINKA: Ja jsem poprvi nasypala jeden pytlik (Dr.Oetcker) primo na pradlo do bubnu a nebylo to uplne pryc ale urcite velky zlepseni! Chce to asi jeste tak dvakrat...
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    VDFLAT: ocet se mi do toho moc dávat nechce. Spíš jsem přemýšlela, když v tý vodě rozpustím kyselinu citronovou a pustím to, jestli to něčemu pomůže
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    Nedávno jsem zkoušela ten trik s PDP na bílé prádlo a musím se přiznat, že se nepovedlo :( nebo alespoŇ jsem si vybělení nevšimla, je možný že je to tim že máme starou pračku, nebo jsem možná prášek blbě použila. Vkládá se v pytlíku do bubnu nebo se sype spolu s pracím práškem?
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    PEPSSI: Z varný konvice a perlátorů vodovodních baterií to odstraňuju octem.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    máte někdo nějaký trik na odstranění vodního kamene ze zvlhčovače vzduchu?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ty bavlněné rukavice prodávají např. v Dm nebo v Roosmanovi.... každopádně já bych pro začátek zkusila obyčejnou vazelínu, měsíčkovou mast bych vynechala, protože měsíček hojí, ale může i vysušovat...
    nejvíc mi na prasklinky na rukou pomohl propolis v kombinaci s vazelínou
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    STEPNI_VLK: jo! ja jsem vlastne chtela jeste prihodit koment, ze to neni babska rada ale zapomela jsem to tam dopsat...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ONITSUKATIGER: No, to sice není zrovna tip à la babička, ale každopádně díky..
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    STEPNI_VLK: Byvalymu se delalo to samy a na koznim mu tenkrat doktor doporucil, at si to maze Ecxipialem a at spi v bavlnenych rukavicich. Blbe se shanely ale nakonec jsme se sehnaly ve zdravotnich potrebach...

    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Také bych měl dotaz. Poslední měsíce makám poměrně intenzivně rukama a mám problém s praskáním kůže na palcích a ukazováčcích těsně u nehtů, což je jednak poměrně bolestivá záležitost, jednak mi to pak následně pár dnů znesnadňuje práci. Asi způsobeno vysušováním kůže vodou a jinými věcmi. Používám na střídačku tři krémy - indulona, měsíčkovou mast z DM a konopnou mast - a pokud to jde, nosím ochranné rukavice, ovšem ani tahle kombinace nepomáhá. Nevěděla nějaká babička co s tím?
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    SVETLUSKA222: Na 2 měsíce - pouze odstraňovat následky.
    Mám vynikající zkušenost se SAVO proti plísním - fakt výbornou. (a taky s přestěhováním ;-) )
    Nastříkat - odejít, nechat tak - po návratu vyvětrat. Zeď je krásně bílá (sežralo to plísně - i barvu - nám pustila rudou barvu ta vlhká cihla na bílou omítku).
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    SVETLUSKA222: jo, slunecnicovy jsem nemela dlouho..zkusim to. diky :-)
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    ONITSUKATIGER: Kup si nějakou směs semínek- dýně, slunečnice... klidně i buráky, kešu..Semínka obsahují i Béčko,dobře se rozpouští v tucích, mělo by se ti to pas srovnat.
    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    Ahoj, možná to sem nepatří, ale co poradíte čím odstranit plíseń ze zdi? Cihlová zeď, na které se sráží vlhkost. Nejspíš tepelné mosty?? Je to podnájem, ještě tak na 2měsíce. Chtělo by to něčím nastříkat?? Děkuju
    SANTAL
    SANTAL --- ---
    KUATO: Já jsem vlastně šarišanka ;-) ale umím dost dobře i slovensky, když na to přijde :-D


    ONITSUKATIGER: patrně špatná skladba potravy - zkusila bych pro začátek přidat kvasnice... a podívat se co chybí. Kromě B taky železo (nebo to, co podmiňuje metabolismus železa).
    KUATO
    KUATO --- ---
    SANTAL: severomoravsky :o)). jj, ja zapomel, ze jsi slovenka, ktera mluvi sakra dobre cesky.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MARTIC: houby, to se radilo na opary (ale ani tam jsem to nezkoušela)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam