• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ONITSUKATIGERBabské rady aneb rezavý nůž vyčistíte, když několikrát říznete do syrové cibule




    Také Vás baví babské rady? Pomohly Vám už někdy nebo to jsou jen mýty?
    Spolu můžem rady sbírat, vyměňovat anebo vyvracet a smát se jim...
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KRKA: prostě, silikon. Neviditelný (checht) ramínka od podprsenky, třeba. A plesknout na jizvu. Nikdo neví, proč to funguje, jako že se v tom odborné mozky šťouraly, ale funguje to. V ordinaci mýho drobnýho chirurga to i prodávají.
    LIBUSHKA: babské rady praví, že spolknout psí chlup, ale nepamatuju se, jestli záleží na barvě. Zde bude asi podstata věci, že než jeden najde psa, přepere ho a vyškube mu chlupy, tak to játra zvládnou samy.

    Ale beze srandy, organismus je po opici dehydratovaný a demineralizovaný. (Demoralizovaný asi taky). Takže pít vincentku, slabé povahy magnézku, nebo hodně vody a hořčíkové tablety, nebo nějaký vhodný ekvivalent. Vincentka zabírá nejlíp.
    LIBUSHKA
    LIBUSHKA --- ---
    GENTIANA: i proti kocovine? tak to je super, to musim vyzkouset, protoze proti ty mi nezabira nic :D vubec nic...
    KRKA
    KRKA --- ---
    GENTIANA: silikonovou folii? :-) asi sem natvrdla ...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    NIKK: myslím, že octové ponožky pomůžou proti rýmě, bolesti hlavy i kocovině - organismus se zděsí, že budou i octové rukavičky a radši toho nechá.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    KRKA: jakmile sleze strup, překrýt silikonovou fólií.
    DANCE_GIRL: Nooooo, pokud se jenom připosrazil, tak navlhčit a roztáhnout silou. Na původní velikost to nepůjde, protože se slepí nejen příze sama k sobě, ale i samotná příze se scvrkne, ale něco se zachránit dá. Pokud svetr stojí bez opory, tak se dá přešít na papuče.
    NIKK
    NIKK --- ---
    Díky za rady! Včera pomohly lehce ty octové ponožky a dneska drastická vlažná sprcha. :)
    LIBUSHKA
    LIBUSHKA --- ---
    CROMWELL: dobra rada nad zlato ;) konecne to nekdo prolomil :)
    MARIKA
    MARIKA --- ---
    Excipial je dobrej, ale me pomohla na ruce tahle zalezitost a mohu jen doporucit, jak na exemy, tak hodne vysusene a popraskane ruce..placala jsem na ruce taky vsechno mozny od indulona, po domaci konopnou mast a zabralo tohle, ted mam ruce jak z alabastru..da se koupit na netu http://www.tepezcohuite.co.uk/ nebo http://www.tepescohuite-tepezcohuite.com/p/tepezcohuite-cream-psoriasis-eczema.html

    STENNY
    STENNY --- ---
    NIKK: Octové ponožky, nebo to už zmiňované prostěradlo.
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    NIKK: je to strasne neprijemny ale delala mi to mama kdyz jsem byla mala...vzala velky prosteradlo, namocila do studeny vody a zabalila me do nej nahou...jako mala jsem ji za to nenavidela ale pomahalo mi to :-D
    NIKK
    NIKK --- ---
    Mám 39,1 - nějaká dobrá rada na snížení horečky? Paralen nechci vzhledem k tomu, že do sebe už rvu antibiotika....Díky!
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    ONITSUKATIGER: Ok děkuju, já to sypala k prášku, možná kámen úrazu :) budu zkoušet dál
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    KKKAROLINKA: Ja jsem poprvi nasypala jeden pytlik (Dr.Oetcker) primo na pradlo do bubnu a nebylo to uplne pryc ale urcite velky zlepseni! Chce to asi jeste tak dvakrat...
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    VDFLAT: ocet se mi do toho moc dávat nechce. Spíš jsem přemýšlela, když v tý vodě rozpustím kyselinu citronovou a pustím to, jestli to něčemu pomůže
    KKKAROLINKA
    KKKAROLINKA --- ---
    Nedávno jsem zkoušela ten trik s PDP na bílé prádlo a musím se přiznat, že se nepovedlo :( nebo alespoŇ jsem si vybělení nevšimla, je možný že je to tim že máme starou pračku, nebo jsem možná prášek blbě použila. Vkládá se v pytlíku do bubnu nebo se sype spolu s pracím práškem?
    VDFLAT
    VDFLAT --- ---
    PEPSSI: Z varný konvice a perlátorů vodovodních baterií to odstraňuju octem.
    PEPSSI
    PEPSSI --- ---
    máte někdo nějaký trik na odstranění vodního kamene ze zvlhčovače vzduchu?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ty bavlněné rukavice prodávají např. v Dm nebo v Roosmanovi.... každopádně já bych pro začátek zkusila obyčejnou vazelínu, měsíčkovou mast bych vynechala, protože měsíček hojí, ale může i vysušovat...
    nejvíc mi na prasklinky na rukou pomohl propolis v kombinaci s vazelínou
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    STEPNI_VLK: jo! ja jsem vlastne chtela jeste prihodit koment, ze to neni babska rada ale zapomela jsem to tam dopsat...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ONITSUKATIGER: No, to sice není zrovna tip à la babička, ale každopádně díky..
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    STEPNI_VLK: Byvalymu se delalo to samy a na koznim mu tenkrat doktor doporucil, at si to maze Ecxipialem a at spi v bavlnenych rukavicich. Blbe se shanely ale nakonec jsme se sehnaly ve zdravotnich potrebach...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam